royal moby

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.03.2012
40
3
8
38
ovo mi je prvi grow sa ovom sortom. posadio sam je u veliku posudu u 4 mijesecu do sad je narasla oko 2 m i 30 cm. sutra cu stavit slike pa da vidite. zanima me jel ko ima iskustva sa ovom sortom i koliki prinos biljke mogu da ocekivam. biljka dobiva sve sta treba ima dosta sunca i redovno je zaljevam i ignojim. hvala
 

Rubinstajn

Aktivan Član
05.06.2013
101
117
0
47
Koliko sati sunca ima?
Čime je đubriš?
Na koliko je zalivaš?
Da li je fem seme?
Koliko litara ima saksija?
Da li je treniraš i kako?

Od svega toga ti zavisi krajnji rezultat druže :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
a koja je uopste sorta u pitanju, ako ne znas ti, niko ti ovde to nece moci reci... a prinos moze da bude dobar ili los, to i ne zavisi samo od sorte, dobrim delom i od tebe, napisao ti vec rubinstajn
 
06.03.2012
40
3
8
38
sjeme je fenimizirano, ima najmanje 10 sati sunca. u pocetku sam je gnojio sa cvetalom za vegetaciju npk 8-6-6, ima 2 tjedna poceo sam sa asef gnojivo za bujno cvijetanje. npk6-4-6. gnojim je 1 put na tijedan kako pise na boci od gnojiva, posuda je od 20 litara. zaljevam vodom 2 puta na dan od kad su pocele vrucine znaci rano ujutro oko 5 -6 sati i navecer oko 1o..
 

Rubinstajn

Aktivan Član
05.06.2013
101
117
0
47
*10 sati (direktnog) Sunca može da prođe.
*8-6-6 za vegetaciju je ok ali za cvetanje zameni i uzmi neko đubrivo sa manjim N i većim P i K.
*Mnogo ti je dva puta na dan tako veliku posudu pogotovo ako je natapaš do kraja da procuri kroz dno,ugušićeš koren.
Zalivaj na 3-4 dana i pusti da se skrooooooz isuši zemlja između zalivanja,bolje će podneti sušu nego blato.

Nisi rekao koju zemlju koristiš i da li treniraš biljku?
 
06.03.2012
40
3
8
38
kupio sam zemlju u poljoprivrednoj apoteci nesjecam se sad koja je bila al uglavnom nije obicna zemlja. kako mislis dali je treniram ? reci mi sad tvoje misljenje koliko bi ona mogla dat ? onako cisto sta mislis bas me zanima. i koje mi gnojivo predlazes za cvijetanje.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Rubinstajn je napisao(la):
*Mnogo ti je dva puta na dan tako veliku posudu pogotovo ako je natapaš do kraja da procuri kroz dno,ugušićeš koren.
Zalivaj na 3-4 dana

Mislim ovakve savjete davati čovjeku jednostavno može usrati ostatak growa...odakle tebi predođba rubi koliko on puta dnevno mora zaljevati biljku?...pa zna on sma kad je zemlja suha a igrati se doktora preko "telefonske" zice nije dobro, za njega ne za tebe....stoga malo stani sa tom jurnjavom glave kroz zid...

Bogenzo daj slike bez slika nema nista.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kefalo

Rubinstajn

Aktivan Član
05.06.2013
101
117
0
47
Tripko ne igram se doktora,samo sam uzeo u obzir da je saksija od 20l i ako pretpostavimo da je zemlja totalno suva on mora da zalije sa cca 4-5l da bi je napojio a opet teško da će tolika voda ispariti u toku jednog dana...mislim sem ako growa u pustinji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Samuraj u čizmama

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
sta si zapatio koliko bi mogla dati, evo, za royal moby pise u optimalnim uslovima: Yield: 75 grams... jesi zadovoljan... sad joj daj optimalne uslove i strpljivo da harvesta...

to je narvno za indoor, pa da te ne stresiram, evo podataka za outdoor:"Grown outdoors it needs lots of sun, like along the Mediterranean; however, it can also be grown in extremely hot, tropical environments. In these conditions, these 3 m tall plants can grow up to 1000 g per plant." ;)
 

Lara Croft

Aktivan Član
03.07.2013
57
84
0
Ajde mu odgovorite kaj znaci trenirati biljku. postavio je to pitanje, a i mene zanima odgovor.
bogenzo, sretno :vb_wave:
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Rubinstajn je napisao(la):
Tripko ne igram se doktora,samo sam uzeo u obzir da je saksija od 20l i ako pretpostavimo da je zemlja totalno suva on mora da zalije sa cca 4-5l da bi je napojio a opet teško da će tolika voda ispariti u toku jednog dana...mislim sem ako growa u pustinji.

aha...ja svaki dan zalijem sa cca 10 L vode i next day je zemlaj suha, a nije mi cak ni u pitaru...ona koja je do kraja dana spusti posteno listove jer je "dehidrirala" a ne živim u pustinji ;)...zaljevanje je individualno i zavisi od određenih uvjeta, jeli u zemlji ili pitaru, kolika je temp, dal je saksija izlozena direkt suncu itd...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rubinstajn