RQS: AmneSia Haze (auto) x1, 100w CFL, ormar box prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.05.2015
25
8
3
Pozdrav
Započeo sam već jedan dnevnik vanjskog uzgoja ali sam odustao zbog vremena pa bi molio da se uklon jer nezz kako to napraviti. hvala
Eo ovako
ZEMLJA: Flora SAN
SJEMENKA: 1
GNOJIVO: KAN (granule, (27% N Sadrži pola dušika u amonijskom, a pola u nitratnom obliku, pa djeluje brzo i nešto produženo, tako da zadovoljava potrebe bilja za dušikom u određenom razdoblju. Sadržajem dolomita (oko 23 %) utječe na djelomičnu neutralizaciju kiselosti tla sadrži MgO 4,5 - 5,5 %,sadrži CaO 6,5 - 8,5 %))
folifertil T (Otopina NPK 11-3-5 s mikrohranjivima bakrom (Cu), željezom (Fe), manganom (Mn) i cinkom (Zn))
SVJETLO: 2 x 20 w, 2700 k,1250 lm i 3 x 23 w,6500 k,1650 lm
VENTILACIJA: 1 ventilator promjera 15 cm, 1 ventilator promjera 8 cm, spojeni na 5v
POSUDA: 15-20 l zemlje
REŽIM SVJETLA: 18/6


Eo i biljcice stara je 7 dana od kad je iznikla iz zemlje
na rubovima se vide opekline od viska gnojiva (bar tako mislim)
pozivam vas da mi svojim komentarima bilo dobri ili losi pomognete da ovo isteram do kraja, ako bude bilo moguće
 

Prilozi

  • IMG_20150911_080807.jpg
    IMG_20150911_080807.jpg
    285,6 KB · Pregleda: 70
Poslednja izmena:
10.01.2015
175
107
43
Ne razumem se, ali da nije malo 5V za dva 12V venta?
Nisi napisao kojih ti je dimenzija taj orman, svetla se cini dovoljno za pc box.
Mogao si napisati malo vise informacija oko opreme, boxa, i izradi. Takodje fotke boxa, i kako sve to izgleda ne bi skodile :)
Srecan uzgoj.
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sretan grow. Moram napomenuti nekoliko pogresaka koje si napravio u startu!! :cool:. Dakle nisi nam naveo dimenzije boxa,kolika je visina,sirina i dubina..?? Trebao si kupiti neku bolju zemlju posto je ova florasan za neke druge biljke ali ne za ovu nasu dragu..;). Ne kuzim cemu gnojenje tako male biljke tj mladice??Pogotovo sa tim kan gnojivom koje je jako samo po sebi.. Nemas potrebe da ju gnojis prvih tri tjedan barem.. Odabir straina nije los ali mislim da ti je tih 100w malo s obzirom da amnesia haze jako dugo cvjeta a tebi ce tek duugo pod cflom.. eto toliko pa sad vidi i sam.. sretno dalje :let:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica
31.05.2015
25
8
3
Hvala
Evo i dimenzija visina 85 cm dubina 55 cm i širina 50 cm.
Sa gnojivom sam se zaletio jer to nikad nisam radio i sad mi je žao necu joj nista davati osim vode iduca 2 tjedna.
box je totalna inprovizacija iznad sijalica sam stavio alu foliju i sa jedne strane boxa takoer sa ostale tri strane je bijela podloga od ormara.
Posuda je na dvije kutije od patika i na 10ak skripti slika uskoro!
 
31.05.2015
25
8
3
EO slika boxa nije cijeli
nevide se kutije i malo je neuredan ali dotjerat cu ga još u red
 

Prilozi

  • IMG_20150911_131240.JPG
    IMG_20150911_131240.JPG
    682,8 KB · Pregleda: 144
12.05.2015
71
83
18
1 greska gnojivo prvih 3 nedelja uopste nije potrebno
2greska ventovi to sto su spojeni na 5v rade na manje od 50% snage, a pri tom koliko vidim da oba pusu izmedju lampe i biljke,postavi jedan da izvlaci vazduh bolje onaj od 15 a ovaj manji nek puse po biljci...
3 greska zasto joj savijas listove jos je rano za lst a i nikako ne valja da listovi pipaju zemlju pocece da se suse...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Ovo nije dobra priprema.
-losa zemlja
-kan gnojivo je mene i u outdooru strah koristit. a nema ni mikroelemenata
-ovo drugo gnojivo je vjerovatno neprovjereno, zvuci ok za vegu....al nisam nikad cuo za to...mozda netko i koristi
-biljku si vec spalio gnojivom a nije ni krenula vegetirat
-rasvjeta je mozda ok za vege fazu ako je dovoljno nisko, za cvjetanje cisto sumnjam
-ventilacija kad bi bila na 12V bi bila ok samo za u box da cirkulira zrak. Jos ti fali nesto na ispuhu na izmjenjuje zrak i pasivan upuh
-ovo sa zicama nema smisla? savio si 2 lista prema dole :)

Sretno....
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
lose si se pripremio, to sto stipe kaze bilo bi me strah koristiti taj kan u outdooru a ne u indooru :) mozda i ispadne nesto ako nemas prevelika ocekivanja, sretan uzgoj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
31.05.2015
25
8
3
Očekivanja su nikakva bitno je dogurati do krajai naučiti nešto a onda sa malo više iskustva i boljom opremom sve ponoviti
hvala na savjetima šta bude biti će
 
31.05.2015
25
8
3
EO sličica vrhovi listova su smeđkasti ali još su mekani zanima me dali bi možda trebao napraviti ispiranje ili je to rano
Ima li ista sta se može napraviti da popravim
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
evo jedna utjesna, s ovim lampama moze se fino izvegetirat biljku. u box-u fali vlage, to ces rijesiti mokrim carapama(pogledaj malo dnevnike) i ne pimplaj tolko po njoj
 

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Ima :) zaleti se do bauhausa/superkonzuma, kupi teramagmu, zlicicom pazljivo iskopaj biljčicu van. Ovu zemlju daj mami za ruze/whatever, dobro isperi novu zemlju i presadi... Jest da je automatik ali ovako maloj ce presađivanje napraviti manje stete nego da ju ostavis u losoj (i pregnojenoj) zemlji. Mani se LSTa za sad i napravi supertoping by Cill... Dodaj jos par lampi od 20ak w 6500k i zalijevaj PH balansiranom vodom na 6-6.5 :)
 
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Nebi mogao napisati bolji odgovor za spas biljke, @klarica je sve rekla. Tako napravi kako je napisala. Samo bi dodao još moje akcije za spašavanje biljke:

Ja bi osobno da imam takav problem biljku sa malo zemlje presadio u neku malu šaksiju, dodao malo nove zemlje i flushao biljku sa vodom(oko 2-3 litre vode naštimanog ph na 6-6.5) i dodanim 4 mililitara 3%(postotnog) peroksida na litru vode i nakon flusha presadio u veću šaksiju od 20L te obavezno oštimavao PH na svakom slijedećem zalijevanju. A zalijevanje kad se zemlja osuši, možeš malo prst u zemlju ugurnuti pa osjetiš kakva ti je zemlja, vlažna ili suha.

Sa posudom od 20L litara zemlje ne treba gnojiti sve do cvjetanja ovisno koje veličine ti bude biljka. Na Composaninoj univerzalnoj zemlji za cvijeće piše da ima hrane za oko 3 tjedna ali ako ju presadiš u šaksiju sa više zemlje tada opet odgađaš gnojenje jer ima hrane u zemlji. :)

Da i kupiš još i 3 sijalice od žutog svjetla i možeš tako do kraja gurati. Znam da nemaju svi mogućnosti za veći box. Najbolje je da imaš stalno mix svjetlo i u vege i u cvjetanju. Ti imaš mali box i neće ti trebati duga vegetacija tako da ne moraš više plavih sijalica kupovati nego dodaj još 3 sijalice žute jer će ti cvjetanje biti duže. :)

Ove sijalice koje si kupio imaju dobar omjer W/lumena, znači da imaju 62,5 lumena po wattu i takve kupi. :) Obavezno ih staviš vodoravno. Ako imaš neku firmu da se u blizini bavi sa željezom neka ti slože reflektor pa montiraš sijalice na njega. Samo si složiš l profile na reflektoru da možeš montirati sijalice. :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: klarica

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Nema smisla nastavljat ovako s mišlju "šta bude bit će" kad se za malo para može posložit kako treba,poslušaj šta ti govore i ne gubi vrijeme na ovo...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Bravo,ponekad je ljude teško uvjerit koliko je bitno imat pravu zemlju...pa furaju grow "do kraja" jer su i dalje uvjereni "zemlja ko'zemlja",a onda na kraju slušaš "prvi grow,uči se na greškama,drugi će biti bolji itd",ili dnevnik završi u nedovršenima,a tako malo treba za ispravit i krenut kako treba.

Definitivno si u deficitu s lumenima,ali ajmo korak po korak,zemlju pa ubacuj koliko možeš lumena,za to još imaš vremena.

Morat ćeš imat kontrolu i nad PH vode,pa neznam što si po tom pitanju u mogućnosti poduzet...treba ti ph metar ili u najgorem slučaju PH listići.

Sretno!

P.S. Ne vidi ti se slika.