samonik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.07.2012
8
0
1
35
e ovako...nisam planirao da sadim,ponekad zapalim koju buksnu eto jer mi prija.I pre dvadesetak dana primetim iza moje kuce u dvoristu na mestu gde je ranije bacano stajsko djubre da je izraslo dosta stabljika.Veoma sam se zacudio jer ne shvatam kako je to moglo tu da dospe a pritom sam i siguran da nije niko zasadio.Posto nisam hteo da moji posumnjaju da sam ja to sadio ja sam njima pokazao sta sam nasao.E sad naravno kao i svaki drugi roditelji rekli su mi da se ne petljam oko toga itd. da ce to poseci i baciti.Oni pretpostavljaju da je samo niklo,jer u mestu u kom zivim ranije su ljudi sadili konoplju i koristili je za izradu konopaca,tkanine itd...A i posto se tu baca djubre predpostavljam da je nesto od zivotinja moglo nesvesno posejati,mislim na kokoske recimo i na izmet drugih zivotinja...E sad...napravio sam par slika pa da vidite.Koliko umem da prepoznam ima dosta muskih,ali sam video da ima i nekoliko zenskih biljaka.Cvetanje je valjda pocelo,to ne znam,ali sam ubrao jednu zasigurno zensku i barem osigurao da mi ostane jedna.Nazalost da moji ne bi videli morao sam da je bacim pored puta pa cu veceras sa drugom da uzmem i da ostavim na nekom mestu da se osusi.A ove druge ostavicu jos malo,ne zelim da ih diram jos,da ne upropastim dok cale ne resi da ih posece,a to ja nazalost ne mogu da sprecim.Mislim da se radi o C. Sativi...listovi su dugi,svetlozelene bolje.Nazalost imace dosta semena jer su tu i muske,ali ocisticu to.Probao sam je par puta,par hedova koje sam pocupao ranije ali nije radila verovatno zato sto sam je susio dan,dva na suncu i zato sto jos nije valjda zrela.evo slika:





 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
P što češ sušiti,lišće,,normalno da ne radi kad nije zrelo,pa tek je poćela cvjetati.Koji hedovi,pa oni su se tek poćeli formirati,gdj je još to do stadija da bi bar malo pucalo,nama tu još thc-a.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pocupaj i baci to je industrija prosetaj malo njivama naces toga tonu cvetanje pocinje uglavnom pocetkom avgusta osim automatika tamo nema ni t od THC

vidi se da je industrija toga sam unistio na tone kad setam kerove da ne oprase moje brendove curice
 
02.07.2012
8
0
1
35
znaci da cekam do septembra negde...ako to ostane tu naravno...pa hoce li nesto raditi?ima li thc-a u industrijskoj?..ja i ovo kad protrljam kroz ruke lepljivo je dosta,tj ovo danas sto sam ubrao.Kapiram da ce ako ostane tu,nakupiti se thc-a u hedovima do kraja cvetanja...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Kako si prepoznao da je industrijska? Po listovima?
Ovime ne dovodim u pitanje da li je ili nije, nego me zanima zasto je posto ja nemam pojma. :)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pa nemoze da cveta ako nije automatik sem tih industrija koje cvetaju uvelko ,a ove su procvetale ako bas hoces da probas to ostavi al pocupaj muzijake odma mada su vec oprasili sve oko sebe tako da u svakom slucaju bacaj sve

ne igraj se sa smecem
 
02.07.2012
8
0
1
35
greota da se baci...kakva god da je...sinoc sam ispusio nesto sto mi je ostalo i sto se susilo malo duze vremena, jos of kad sam nasao prvi put...e sad...osetio sam da radi...nije nikakav placebo,pukle su mi oci,ali je bio skroz ok rad,nisam stondirao...samo sto me je krace drzalo...'oce li biti vajde kad zavrsi cvetanje da berem ja to?...kapiram da je svakako bolje ovo nego svakakvo smece koje prodaju na ulici...
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Jedino ti možeš znati dali će valjati što dok završi sa cvjetanjem,ako uspiju dogurati do kraja s obzirom da si pokazao starcima.A ovo što misliš da te puklo ja mislim da si taj osjećaj dobio zbog puno dima,manjka kisika jer tu nema još ničeg da te pukne i da je neka ok vutra a ak je indstrija onda ni nebude pucalo.Na tebi je da pričekaš da završe pa nam javiš...
 
02.07.2012
8
0
1
35
u pravu ste...jos je rano da bi se moglo proveriti dal' je industrijska ili ne...evo nekih slika danas napravljenih...

Pogledajte prilog 2288Pogledajte prilog 2289

a i desilo mi se da sam nasao jos jednu stabljiku udaljenu jedno 20 metra odatle u skroz drugom delu dvorista...stvarno mi je sumnjivo...nasao sam zensku i musku,ali muska je tek pustila onako ona jaja pa sam je iscupao odma'...a mislim da zenska nije jos oprasena,...a i ne izgleda mi kao industrija,mislim i ne znam kako izgleda industrija tj hemp kako je zovu ameri,ali ovo bas lici da dobru domacicu...evo slika:

Pogledajte prilog 2290Pogledajte prilog 2291Pogledajte prilog 2292






 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Zovni službu za korisnike Vutra.org i žali se :p

Polako majstore... Nisu svi stalno tu... Evo ja ti vidim post, ali moje mišljenje ti ne bi dalo 100% siguran odgovor, pa neću ni da te bunim, bolje sačekati odgovor nekog vetarana... Do tad čitaj forum, obrazuj se... Pojedi mango... zapali... Jbg. nije nitko na normi ovde :D

Pozz, uživaj :)
 
02.07.2012
8
0
1
35
ma znam brate nego evo vec 2 dana prodje...inace svako misljenje je dobrodoslo...zanima jel moze hemp da nakupi vecu kolicinu thc-a,recimo ako se ne oprashi,tj ako procveta bez semena?...i ako vec ima dosta CBD-a u sebi a malo thc-a zar to valjda ne znaci da bi pusenjem hemp-a izazvali dobar stond jer valjda i indica kao vrsta ima vise cbd-a nego thc-a...?...

evo ovih slika koje se ne ucitavaju...prve 2 (od ranije ona):






jos cetiri onih ispod (ta nova sto sam nasao):










 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Moje mišljenje je previše 'čudna' da bi bila psihoaktivna konoplja. Ali ja nikada uživo nisam vidio industrijsku, tako da...
Ali opet, ako ti misliš da ih bez previše truda možeš držati još bar mjesec dana onda bih te i podržao u tome. U najgorem slučaju bio bi fin experiment za buduće članove koji budu i sl. situaciji :)
-A ti ćeš tada već biti veteran i govorit' raji 'Ma to vam je industrijska, kad sam ja to gajio (i pušio :p :D )'

Što se tiče oprašivanja... Vidiš ne znam ni ja tačno da li TAČNO gubi THC, ali ono što sigurno gubi jeste energija i 'koncentracija' na čičke. Umjesto toga majka se brine za potomke. Tako da je nama pušačima u svakom slučaju bolje da Biljka nema sjemenki.

A što se tiče THC-a i CBD-a i omjera... Ako ti se da učiti evo ti ovo, na engl. jeziku THC, CBD i potencija (Eng. jezik) Također evo o kanabinoidima uopšte sa Wiki: Cannabinoidi(Eng.)
[Ako netko ima bolji članak, s foruma ili neta, nek' ljepne]

I nema indica više CBD-a, nego je povećan. I dalje ima više THC-a.
Ugl. pročitaj članke gore, bit će ti dosta stvari puno jasnije o biljkama generalno :)

Pozz :)
 
02.07.2012
8
0
1
35
Hvala na odgovoru...ovo prvo sto sam pronasao je definitivno industrija...otvorile su se onako one kesice gde je seme...ima trihoma malo...susio sam...ali ispusis 3 komada i opet nista...mozda malo skroz...blago nesto...ali definitivno nista...sad cekam ovu drugu,za nju sam siguran da nije oprasena,a i veoma mi je sumnjivo sto skroz na drugom mestu u dvoristu...na skrivenijem je malo mestu pa sam siguran da je nece niko dirati...cekam da zavrsi cvetanje pa da vidim ima li cega... :) a iskreno gledao sam milijardu slika i ne bi mogao da razlikujem industrijsku od psihoaktivne nikad...potpuno su iste....
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
tek sam sada naletila na ovu temu..da-definitivno industrija..najkrache obashnjenje..pomalo banalizirano..industrija se mozhe podjeliti na dvije -za sjeme-ulje i za vlaknai/ili silazhu(stochna hrana)...uglavnom.ove za ulje...one ti cvjetaju ubrzano.sve u svemu.ovo mi izgleda upravo kao takva industrija.
mogu potrazhit svoju staru literaturu iz ratarstva chisto da pokusham potvrditi to..mislim-ako koga interesira industrijaska konoplja..
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
Grinboj je napisao(la):
Hvala na odgovoru...ovo prvo sto sam pronasao je definitivno industrija...otvorile su se onako one kesice gde je seme...ima trihoma malo...susio sam...ali ispusis 3 komada i opet nista...mozda malo skroz...blago nesto...ali definitivno nista...sad cekam ovu drugu,za nju sam siguran da nije oprasena,a i veoma mi je sumnjivo sto skroz na drugom mestu u dvoristu...na skrivenijem je malo mestu pa sam siguran da je nece niko dirati...cekam da zavrsi cvetanje pa da vidim ima li cega... :) a iskreno gledao sam milijardu slika i ne bi mogao da razlikujem industrijsku od psihoaktivne nikad...potpuno su iste....

odma sam ti rekao d je smece!

pozz