Sannies Jack F7 Reg. Selekcija majke - fotke 1024*

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Pa mogu ti rec da i nije previse.. Bio je ok popust na opremu a dosta toga sam imo i od prije..
Najskuplje me izaso sami box pa onda ph metar s tim da sam ph metar platio vani duplo jeftinje nego sto se prodaje kod nas (HI 98129).

Lampe, balaste, kablove, oscilirajuci vent, tegle, gnojiva, i jos neke stvari sam imao od prije.
Imo sam i kineski ph metar od prije onaj sto se stela na srafciger 3 godine je lezo u podrumu i skupljo prasinu mislio sam da ni ne radi jer kineske vodice za kalibraciju koje su poslali nisu valjale.
Nakon 3 godine ga umocim u kvalitetnu P.H. soluciju 7 i pokaze tocno 7.0 pa u 4 i pokaze 4.1 - radio je savrseno pa sam ga poklonio prijatelju sto je sada zavrsio grow Sannies Hericules, on uopce nije imo a sad ce mu treci grow ; )

Sve u svemu zadovoljan sam sa opremom i kako radi a najvise me fasciniro Extractor vent 1100 m3 na 50% snage kroz carbon filter, nit nema zvuka niti topline, nema ni smrada nit svjetlost curi ma milina : ) pravi stealth fighter F-117 bombarder :)
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
meni je ovo persu,jednom ću i ja sklepati lovu pa se počastim nećim sličnim moj limit je mali ali stvar radi,uredno me pokriva a sa mojm genima sam svoj majstor nepremašuje 50eur.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.677
163
stvarno ovo je prepre dobar hobi xaxaxaxaxaxaxaxa JAKO LIJEPO !!! :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Malo o sorti, selekciji, sto se prica i sto se trazi ;

Da ne duljim previse Sannijevu genetiku sam prvi put probao prije negdje 5 godina i to Alienov freebie Sour jack (sour diesel x jack herer),
u kojemu je bio bas ovaj Jack. Oni koji su pratili zbivanja na GSA forumu znaju da je sannie tamo pokazivao svoj breeding projekat koji je poceo sa kolicinom od 150 sjemenki Sensi seeds Jack Herer: "searching for a perfect Jack Herer"
i tako se probio i kasnje postao samostalan, doduse suradjivao je i sa Motarebelom i ostalim facama gdje ne sumnjam da se isto dokopao do dobre genetike.

Ja ovaj jack pratim od tada i oduvijek mi je bila zelja uzgojiti ga ali kako nisam bio u prilici za projekt, sve je moralo cekat ; )
Cak sam imo i seedove Sannies jack F6 2 godine u ladici ali mojom greskom nisam ih dobro konzervirao i nije mi niti jedna proklijala ovo je trebao biti F6 dnevnik ali eto igrom srece ili nesrece sad smo na F7.
Dalje citajuci sve zive grow reportove i dnevnike koji prakticki postoje na internetu od verzije Jack F5 pa do F7 doso sam do puno informacija kakav je, kako raste, koji su phenotipovi i sto se trazi : )
Ocito je da se svima svidjala genetika ali svi su u neku ruku bili polu zadovoljni jer nisu uspjevali pronaci lemony haze jack herer pheno, koji se strecha bolesno u cvjetanju i radi topove kao rakete pune foxtailova s mirisom svjezeg limuna i Hazea.

Necu reci nitko ali velika vecina, najcesci je bio 10 week flower pheno koji se slabo stretcha i ima tesku aromu koja ne podsjeca previse na Jack Herer kako ga zovu Indica pheno. To je malo razocaralo one koji su sadili F5 i F6 verziju, ja sam oduvijek bio siguran da unutra postoji lemony Haze pheno bas kako ga Sannie opisuje na svojoj stranici samo treba napraviti dobru selekciju i nadati se da ce uletit ; )

Pa eto Cilj selekcije je odabrati majku koja se strecha jako puno i pokazuje ciste Sativa-Haze osobine a opet mora imat velike i tvrde budove od predaka Northern Lights i Skunk#1, cvjetanje bi bilo idealno oko 10-11 tjedana. Naravno to mora biti biljka koja ima miris svjezeg citrusa i mogucnosti da yielda minimum 600g po m2 u SCrOG metodi uzgoja. U suprotnom dogodit ce se isto ono sto se dogodilo kada sam prije puno godina radio selekciju majke sa Top 44 i kad mi niti jedan top 44 nije cvjetao 44 dana nego su svi trazili 50+ pa nije niti jedna biljka pobjedila u natjecanju da ostane majka, Do daljnjeg updejta. Doomer.


IMG_0818_zps7f8433cf.jpg



IMG_0816_zpsd32abb87.jpg
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Moze jedno pitanjce. Vidim da niti jednu nisi posadio na sredinu kalja nego su ti sve bliže rubu, pa me zanima jel to radi lakšeg treninga ili?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ma daj Opa cupa nemoj me zezat :D Daleko sam ja od PRO. Nisam growo vec 3 godine a i ovo je samo malo zezanja, Bilo bi ljepo napast neke profice s 24 klona selektiranog jacka u ovom setupu pa da malo ganjam konje i s njima ali nazalost ko zna kad ce sljedeci grow, nit je u planu : ) Sto se majke, selekcije i yielda tice kolko got da dobjem znam da growam za sebe i bit ce mi dovoljno za prek ljeta i vise, zato se nisam ni zamarao s vegetacijom i treningom (a i vrijeme me stislo lazem da nebi malo duze vegetiro ; ) i ako ja i par prijatelja necemo morat kupit sjeme neko vrijeme nego se mozemo pocastit od moje majke klonovima meni to dovoljno.. A na Forumu se zna ko je gazda, nadam se da cemo u skoroj buducnosti vidjet Slo Eru opet u akciji : )

Sto se vodica tice ima ih i previse na netu i na ovom forumu ; ) Volio bi napravit mozda nekakav video na Balkanskom jeziku neke osnove za pocetnike ali mozda u nekoj buducnosti moram jos neke stvari srediti prije toga i dovest u red ; )
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Još nisam vidio ovakve biljke u 4. danu vegetacije....

Bolesno stari stvarno.

Samo me nešto kopka, zar nije istina da je "pravi" Jack Herer od Sensi Seedsa?

Malo mi to objasni jer nisam dovoljno upućen, to je samo moje mišljenje.

Ali uostalom, koga briga čiji je pravi, bitno da je zdrava biljka i to je to.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Big L - istina je, zato se i zove Sannies Jack. Sensi Seeds ima original Jack Herer i cuvaju tajnu recepta.
Sannie je poceo sa 150 Sensi seeds Jack Herer sjemenki i razvio ih selekcijom muskih i zenskih biljaka do F7 verzije.
Sigurno je sorta odmaknuta od originalnog Jack Herera ali to su i dalje diretni potomci originalnog Jack Herera.
Sannie je vodio dnevnik breeding projekta na Grow Shop Alien forumu. i kasnje napravio freebie sjemenke za Alien (Sour Jack)
koje su bile toliko dobre da je ekipa narucivala bilo sto s Aliena samo da dobje SJ freebie : )


Diva Sativa - hvala najljepsa uskoro slijedi nastavak : D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L and opa cupa

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Od kad si ti poceo da racunas vege? vrv si se koristio ovim "the seedling growth stage last for about two to three weeks after seeds have germinated.once a strong root system has established and foliage growth increases rapidly seedling enter the vegetative growth stage" :D
edit: sad sam prelistao unazad dnevnik,sve u redu ko po predpostavci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Da Rakija, ma 3 weeks je previse. Ja obicno 7-10 dana racunam seedling period ali ove su dobile malo vise ; )
Morale su se strpiti dok nisam pripremio zemlju za presadjivanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Vegetacija Dan 9

Sve biljke topirane i pocinje lagana prehrana sa EC 0.3 PH 6.5.
(Ukoliko nekoga zanima prehrana u odredjenom stadiju pisat cemo vise i o tome i dozama sa Hesi dzubrivima kolko cega i kada).
Bitno je da se voda i prozraci svaki put akvarijskom pumpicom kojih 10-15 minuta prije zaljevanja.
Rezim svjetlosti je 20/4. 2x 250w MH i sada dolazi 2x 400w MH i rezim se mjenja u 18/6.

IMG_1169_zps25957a97.jpg


IMG_1164_zpsc59fba36.jpg


IMG_1163_zpsee330617.jpg


IMG_1161_zps14aa7d8f.jpg


IMG_1160_zpsf9d6db23.jpg


IMG_1159_zps6113f9cb.jpg


IMG_1156_zps58ae3788.jpg


IMG_1172_zpsbd96982b.jpg


IMG_1171_zpse9743159.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.