Sannies Jack F7 Reg. Selekcija majke - fotke 1024*

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Tesko je neprimjetiti kako pucaju od zdravlja....koliko sam shvatio Hesi je na meni-ju i manje ,vise sam savladao tu tematiku GH imam ali nisam koristio tek Ripen u zadnjem zaljevanju i to na nagovor Marca pola full dozu 60ml na 10l i savrseno su primile to cudo.Nemam obicaj mjesati gnojiva jer mi se to u nekim proslim uzgojima nije pokazalo bas kao najbolji izbor ..evo pobjeze mi misao.kazu da z7 neudara u glavu jbg mene šusne i sama rizla hah...htjeo sam te nagovoriti da nam malo predstavis koliko cega i kada dobivaju te krasotice..da mozemo prepisivati,naravno ako imas vremena i volje.Za volju znam da imas;) Agro cs fakat firma sa pedigreom.pa daj malo svoje dojmove i o njoj,onako iz prve ruke.Pozdrav majstore:) stisnio bi ti repćugu samo da je tu :respect:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Hvala opa cupa a gnojiva nisam ni ja mjeso, za zdravlje biljaka mogu rec da sam zadovoljan a Hesi je stara skola. Imo sam stare zalihe Hesi TNT, BlooM i Phosphorus+ i odlucio sam da ce to biti glavna hrana. Posto koristim RO vodu znam da Hesi nije namjenjen za RO i oko 4 tjedna cvjetanja ako ne i prije javljaju se cal mag nedostaci.tako da sam prakticki cijelo vrijeme kao temeljac koristio GHE - CALiMAGic koji kaze Dusik 1%, Kalcij 5%, Magnezij 1,5%, Zeljezo 0,1 % - Bitno je jer jedan element ne moze raditi bez drugog ili previse jednog zakljucaju drugi ! Hesi se potrosio : ) tako da u buducnosti mislim uzimat GHE i to flora seriju znaci najobicniju a i najeftinja su gnojiva na trzistu. (Cisto da probam jednom a onda se vracam na full organic back to the basics ; ) To su samo neka moja fantaziranja hehehe.
Dalje Prvi puta sam testiro huminske i fulvinske kiseline u jednom proizvodu Platinium Humic Fulvic i to je prakticki sve sto sam koristio od Platiniuma i zadovoljan sam s proizvodom. Cak kazu da ga nije dobro koristit u breeding projektima jer omogucava biljkama puno vise absorbcije hrane iz tla i tako se cine jace pa prikrivaju urodjene nedostatke.

Za dozu sam svaki put iso 0.3 EC Cali magic sto bi bilo 3/4 prepisane doze + 1/4 Hesi gnojiva sto bi mi sve skupa davalo EC oko 0,6 - 0,8
Jedan put cista voda jedan put sa gnojivima s tim da sam na pocetku koristio i Hesi root pola doze svaki drugi put i powerzyme kroz cijeli grow ali kako pise na boci 2 put tjedna ali 1ml po litri znaci duplo manje.
Na vrhuncu cvjetanja sam isao samo jednom ili dva puta sa punom dozom Hesi ili EC 1,2 i pokazale su prvi znak overferta pa sam ih isprao nekoliko puta i vratio se na 1/4 doze do kraja i bilo im je ok ; )
Za zemlju mi se najsavrsenji pokazao EC 0,8 sto je maksimalno pola doze hesi + Cal mag.

AgroCS dobra zemlja ali bez puno gnojiva bilje brzo postanu gladne u malim teglama a nema niti calciuma i magnezijuma pa opet treba mislit i na to. Sama struktura zemlje je usudio bi se reci savrsena. Ja sam koristio i perlit ali probao bi i bez njega mislim da bi bilo bolje jer mi se zemlja pre brzo susila znaci promjenio sam njezin omjer zraka i vode a mislim da oni u tvornici su to ipak napravili da bude najbolje sto moze i bez dodavanja perlita.

Puno sam toga i naucio a mogu rec da sam iso dosta lagano s gnojivima i sljedeci put bi mozda iso jos lakse definitivno se treba drzat one stare vise gnojiva ne znaci vise budova. Medju najcescim nedostatcima kod kanabisa su upravo Cal mag treba pratit vrhove prstiju svakog lista ako se pocnu susit u nekrozu i nasumicne fleke po listovima nekrozne sve su to prvi pokazatelji nedostatka.

Bitno je i omjer kojim voda isparava iz zemlje jer sva gnojiva ostaju u zemlji tako da ako netko primjeti da mu voda pre brzo isparava iz tegli znaci da mora usporit s gnojivima jer su gnojiva ostala u tegli nisu isparila s vodom : ) Taj balans je zlatno pravilo uskladjivanja kolicine gnojenja a o tome je jedini pisao GHE koliko sam vidio i to im pise na svakom chartu gnojenja jedna od *zvjezdica ispod tablice gnojenja.

Zivio drug.


EDIT : Iso sam i sa pola doze hesi + cal mag jedno vrijeme i to im je pasalo ali kad sam iso na full dozu i pojavili su se mali burnovi morao sam pobjec na 1/4 inace sljedeci put bi probao izganjat 1/2 doze do kraja.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Vegetacija dan 15:

Sve biljke su oznacene brojem i skinut je pelcer sa svake. O kloniranju necu puno ili uopce pisat vjerujem da je metoda poznata svima. Reci cu samo da mi je prva tura klonova kompletno propala mojom greskom jer su se skuhali pa sam nakon 3 dana sasjeko novu turu od koje je uspjesnost bila 100%.
Nesto sam prunao i donjih grana ali manje vise to je to.
Ovo je zadnji update iz vegetacije. - Jackovi u okruglim teglama, Sante u kockastim.

IMG_1275_zps86604055.jpg


IMG_1266_zpsbc64672a.jpg


IMG_1253_zpsb6d56fa3.jpg


IMG_1256_zps25ded63f.jpg


IMG_1270_zpsb33f8bc7.jpg


IMG_1272_zpse67a9d76.jpg


IMG_1274_zpscd7e841b.jpg
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Cvjetanje dan 9 - Ko voli zutu ? : )
2 Jacka i 3 Sante otisle u svijet muskih ostajemo s 9 komada (tu su i 2 hermija koji ce se pokazati kasnje u cvatu pa cemo maknut i njih).
2 Jacka poceli mahnito rast u visinu na moju srecu i pronadjene sativice : )

Prehrana 1/4 doze Hesi + Cal Mag, Svjetlost 2x 600 W son-t Pia pro i son-t Greenpower sve original phillips kompleti, stari ballast ce uskoro 7 godina.

Malo sam ih i ocelavio s kloniranjem i prunanjem ali ok su ima zelenjave.

IMG_1504_zps0ea5c6e8.jpg


IMG_1507_zps902fd34b.jpg


IMG_1516_zpsad99a9f8.jpg


IMG_1515_zps4b73f50d.jpg


IMG_1513_zps323a0081.jpg


IMG_1510_zps86176699.jpg


IMG_1503_zpsc5e2ad8f.jpg


IMG_1514_zps44883d7f.jpg


IMG_1512_zps0581c308.jpg


IMG_1511_zps5b88198e.jpg


IMG_1506_zpsf49305d2.jpg


IMG_1505_zps8b3f697a.jpg


IMG_1502_zpsa50d2505.jpg


:maryjane: :maryjane: :maryjane: :maryjane: :maryjane: :maryjane: :maryjane: :maryjane: :maryjane:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Nakon razgovora s Opa Cupa i Mazarom odlucio sam malo vise pisati o klonovima a posebno o majci, pod kakvim uvjetima se cuva majka, sto s klonovima nakon sto se ukorijene i kakva oprema.
Uglavnom cijela ideja je svedena na minimalizam i kombinacija je mog iskustva iz proslosti i zeljom da odrzavam optimalne uvjete, znaci cilj je da bude sto jednostavnije. Da trosi sto manje struje i da ne stvara buku ili toplinu. Kompletan motherbox vuce 100W s tim da radi svjetlo, ventilacija i ovlazivac.
Vise o tome u nastavku :)
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Cvjetanje dan 20

Pisat cemo o svemu uskoro : ) Evo mali spoiler i zadnje biljoze su usle u teglu evo jedva tipkam - previse smole na prstima ;)
Sative rastu i rastu u visinu sva sreca da imamo dva reflektora pa mogu vislje ispod jednog i nize ispod drugog ali svejedno nije dobro imat preveliku razliku.
Nakon ispadanja muskih i par ranih hermija vide se vec praznine u boxu ali sto je tu je :)

-Nakon malo tipkanja i sa Kreativnim dosli smo do zakljucka da ne postoji savrsena doza hranjena biljaka nego ovisi o vise faktora a neki od njih su:

1. Poznavanje vasih biljaka, pogotovo ako radite vise tura sa istom sortom (Sative traze manje gnojiva od Indika i hibrida).
2. Iskustvo uzgajivaca, da prepozna kada je biljka gladna i pocne umjereno hranit. Ili stat sa hranom ukoliko joj je previse.
3. Velicina biljke, velicina tegle.
4. Brzina kojom voda isparava iz tegle.
5 Ima tu jos puno toga poput ispiranja nakupina soli cistom vodom i prepoznavanja pojedinik manjkova ali za pocetak je bitno znati prepoznat manjak dusika, manjak kalcija ili magnezija i spaljenu biljku od previse gnojiva kao i ph.


IMG_1658_zpsb1fb9110.jpg


IMG_1663_zps30968e9b.jpg


IMG_1656_zps8079ff23.jpg


IMG_1662_zpseaa056d4.jpg


IMG_1649_zps192f2361.jpg


IMG_1661_zps9d8f0d45.jpg


IMG_1659_zps286b8e69.jpg


IMG_1655_zps32e29422.jpg


IMG_1653_zpsd6da2a2d.jpg


IMG_1651_zps094e3f4a.jpg


IMG_1650_zpsedd4390e.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.