skunk#1 i A.M.S klonovi 3x400w indor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
kraj 1 nedelje cvata prskao sam opre koprivom i danas tu jednu koja je napadnuta spiderima okupao u kadi zestoko mislim da sam ih se resio






sdc13032copy.jpg
sdc13032copy.jpg
[/URL]



sdc13036copy.jpg
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Poslusaj Creativa i ne budi ljen, isplatit ce ti se. Reko si da ces fino odradit ovaj grow.

Znaci, ako si na jednoj nasao spidere, sto posto ih ima i na drugim biljakama. Nikada ne napadnu samo jednu + imas guzvu u boxu, znaci jos gore sto se toga tice.


Moja topla preporuka je da isperes sve biljke i operes box. Bolje sprijeciti nego lijeciti. Zamisli da ti zahvati 5, 6 biljki... sta ces onda. Sitni su, nemos ni vidjet male. Jos ak ima onih jaja, uf uf.
Kak hoces al stvarno ti preporucam da sve to isperes komplet. Nece im biti nista, znaci moze biti samo bolje. Ja sam se svojih rijesio, svejedno svaki dan dobro provjeravam, cim upalim box, legnem ispod biljki i 5min promatram. Pa se dignem pa opet promatram.... i tak. Zelim ti sve najbolje.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
okupane!!!!!!

pazi da nezaspes kad legnes pod njih mora da je super ladovina kao u bajci........

hvala na savetima iskreno mrzilo me to da radim
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
not smoke je napisao(la):
okupane!!!!!!

pazi da nezaspes kad legnes pod njih mora da je super ladovina kao u bajci........

hvala na savetima iskreno mrzilo me to da radim

Ne pomaze tu kupanje niti bilo šta slično, a znam iz vlastitog iskustva...kad se jednom nađu u boxu teško ih je maknuti....ali...postoji teski otrov zvan Akaricid i ubija ih 100%...eto u vegetaciji su pa nebi trebalo škoditi konačnom produktu....naspricaj dobr osve biljke sa donje i gornje strane listova....naspricaj box, i nakon par dana sve ih isperi pod mlazom vode i box "operi" i nece se vise vratiti ;)

EDIT:

rvo tusiranje i to vise puta dnevno i vise dana a ako ne pomogne onda kemija.

Vjeverice u pravu si prvo tusiranje po vise puta dnevno, kako ti kazes...ali...ja primjerice koji raidm i koji imam 1001 drugu obvezu tako nesto iskombinirati nebi moga...a i budimo realni svaku biljku nositi u kadu ili vise njih pa ih vracati itd..tesko i nikako...ali ako covik ima volje i zelje bez da koristi kemiju svakako...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
A jebiga sad, ja ih okupao nema niti jednog od dana kad sam ih vidio. Zasto da koristi kemiju ako ne treba? Kemija treba biti zadnja solucija, zadnja zadnja zadnja.
Eto ponavljam se al sta je tu je... mozda sam ja imao samo srece ali bas sam ih dobro isprao, kazem vam da su skoro grane popucale. Kak sam tusirao pojedinu granu tak sam je drzo rukom da je mlaz vode ne potrga, bas sam ih zivotinjski istusirao. Kako bi ista moglo tako nesto prezivjeti? To je kao da covjeka pogodi tsunami i on ustane i kaze HA HA.

Uglavnom, da ne duljim, prvo tusiranje i to vise puta dnevno i vise dana a ako ne pomogne onda kemija. Ozbiljno.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
DOPUŠTENI AKARICIDI U ZAŠTITI VINOVE LOZE PROTIV CRVENOG PAUKA I GRINJA

Akaricidi su kemijska sredstva namijenjena isključivo u preventivnoj i kurativnoj zaštiti protiv crvenog pauka i loznih grinja šiškarica. Sa zaštitom započeti u fenofazi zimskog pupa (B - C) kada preporučujemo:
PREPARAT
KONCENTRACIJA %
GRAMA, MILILITARA U 10 LITARA VODE
FOLIDOL ULJE EC 100
0,50
50
OLEOEKALUX EC
1,00
100
OLEOULTRACID 100 EC
0,30
30
CRVENO ULJE EC
2 - 3
200 - 300
PLAVO ULJE SC
2 - 3
200 - 300
U fenofazi lista:
PREPARAT
KONCENTRACIJA %
GRAMA, MILILITARA U 10 LITARA VODE
THIODAN E - 35
0,10 - 0,20
10 - 20
CHROMODAN E - 35
0,10 - 0,20
10 - 20
PARATION 10 EC
0,10 - 0,30
10 - 30
NEORON 500 EC
0,05 - 0,10
5 - 10
DEMITAN SC 20
0,05 - 0,07
5 - 7
OMITE 570 W
0,10 - 0,15
10 - 15
KELTHAN E SC
0,15 - 0,25
15 - 25
PINORON EC
0,05 - 0,10
5 - 10
NISSORUN 10 EC
0,03 - 0,05
3 - 5
APOLO 50 SC
0,04 - 0,06
4 - 6
Napomena: Prilikom zaštite - prskanja (tretiranja) treba se strogo i striktno pridržavati uputa pri radu sa otrovima navedenim u uputama proizvođača.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
videcemo okupao ih i kad su se osusile posle sat vremena po 3 put sam koprivom prskao pa sto kaze tropiko ako ne pomaze ide hemija i u kur..

i zanimljivo je sto kad sam onu jednu okupao posle gledam nisam video na drugima da ima. odvratni su

a sta oni pocetnici koje kolje neznanje sa zemljom, ph itd i kad im ovo uleti ocistice im grovanje samo tako
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Ako ces spricati napravi to sto pije (nemoras bas danas ;) ) i procitaj upute ako treba ponoviti spricanje za 2 tjedna ( u tom periodu prati pa odluci jel treba ili ne) jel vecina otrova pobije zivu populaciju ali ne i jaja pa se oni za 2,3 tjedna opet nakote nazad ...ja sam spricao samo jedaput jer su bile na pocetku cvjetanja ,,drugi puta nisam htio zbog karence...inace ovako izgleda kad ih pustis da rade sto hoce...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
znam kako izgleda unistise sve isto tako mi je bilo prosli put pa sam koprivom resioo neznam kako al su nestali.sad sam detaljno gledao nema nista slicno sto kazes neznaci da nema jaja

kojim si prskao i koja je razmera sa vodom
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Imam lose vijesti i za tebe i za mene. Ono moje tusiranje nije upalilo, samo mi je dalo na vremenu. Danas sam opet primjetio spider mite. Nema druge nego kemija, dobro je Tropico reko.

Ja sam ih danas opet istusirao, sutra planiram opet pa cu vidjeti. Volio bih ih tusirat svaki dan ali to je nemoguce jer topim zemlju bezveze, ne valja kad je stalno mokra a mozda bih i mogo izdurat cijeli grow samo s tusiranjem, sad je drzalo tjedan i po... vidjet cu kak ce bit sada. Stvarno ne bih volio kemiju.
 

Wilderness

Aktivan Član
05.08.2012
73
153
33
Somewhere over the rainbow
full.jpg e to je moja skola,-Sve ostalo sto sam s ovim posprico je krepalo s jajima ili bez njih al uglavnom ih nema,,pozzz
 

Prilozi

  • Picture 71.jpg
    Picture 71.jpg
    56,9 KB · Pregleda: 27
  • Picture 72.jpg
    Picture 72.jpg
    56,1 KB · Pregleda: 23
  • full.jpg
    full.jpg
    108,5 KB · Pregleda: 50

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
Napušena Vjeverica;227596 je napisao(la):
Imam lose vijesti i za tebe i za mene. Ono moje tusiranje nije upalilo, samo mi je dalo na vremenu. Danas sam opet primjetio spider mite. Nema druge nego kemija, dobro je Tropico reko.

Ja sam ih danas opet istusirao, sutra planiram opet pa cu vidjeti. Volio bih ih tusirat svaki dan ali to je nemoguce jer topim zemlju bezveze, ne valja kad je stalno mokra a mozda bih i mogo izdurat cijeli grow samo s tusiranjem, sad je drzalo tjedan i po... vidjet cu kak ce bit sada. Stvarno ne bih volio kemiju.

upravo sam to teo da pisem vracaju se samo neznam cvetaju 13 dana ima vec lepih cvetica nece im smetati prskanje pitao sam u polo apoteci nude mi neki preparat za crvene paukove i grinje
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Napušena Vjeverica je napisao(la):
Imam lose vijesti i za tebe i za mene. Ono moje tusiranje nije upalilo

uči na greškama, kad čaču slušat nećeš!:punch::bp4l::eyebrows:

Smoke nams sta cekati...biljke su ti u vegi a sa akaricidom se ne preporuca prskati jedino u cvjetanju, a ako se i onda prska tribaju se biljke dobro isprati...ajde srećno!
 
24.09.2012
25
105
28
44
Miami
Crveni paukovi i grinje se pojavljuju kad je vazduh suv u prostorijama... Znaci moras da povecas vlagu zraka,imao sam i ja nekada problem sa tim sranj*** i mnogo sam ludeo! I kao sto si sam rekao , veoma je dobro da je prskas sa pripravakom od koprive u periodu kada je i zalivas. Srecno ti bilo. P.S. Lepo ti je ovo :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Frende, setup ti je do jaja. Bilo bi steta da te ova govna sada zahebu :/ Ono sto ja preporucam, sto sam koristio i sto je pomoglo i spasilo situaciju je

NEEM_ULJE_50_ml_4ddb78c91335d.jpg


Evo i weba gdje mozes pogledati detalje. Neznam odakle si ali ima za nabavit u svim drzavama ex-Yu 100 % samo trebas proguglati malo ako te ovaj web ne zadovoljava. U svakom slucaju drzim ti fige da se rijesis gamadi!

NEEM ULJE 50 ml | Himalayan | Bio Era d.o.o.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
hvala na ovome raspitacu se za to ali sam pre sat vremena dosao iz grada i uzeo ovo sutra ujutru ima da pate prskacu ih pola sata pre mraka



valjda ce resiti to sranje hvala svima na savetima!!!!!!!
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Prirodna prevencija:

Crveni pauk zna biti jako poguban za biljke
. Kako za kaktuse tako i za ostalo sobnocvijeće i vrtno bilje.

Sitnica, koju bi skoro svatko trebao imati, a pomaže u početnim "napadima" crvenog pauka jest CIMET.
Dovoljno je posipati cimeta po površini zemlje u kojoj je posađena biljka i potom zaliti. Cimet će se rastvoriti i reagirati tako da odbije daljnje napade pauka, ali samo u slučaju ako je biljka malo oštećena.
On je jako maleni nametnik, nažalost jako štetan, pa treba često provjeravati da biljka nema paučine po sobei ili da se počela neobično ponašati ili izgledati, a vi niste promijenili način njege.
U slučaju težih napada - definitvno koristiti neko kemijsko sredstvo.

ima još jedan "fora" našao na forumu nesjećam se autora citiraću

[FONT=&quot]"4-5 sjemenki limuna. Dobro ih izdrobi u kasu i tako namakaj u cca litri vode 30ak minuta i mjesaj. Procijedi i tom vodom prskaj biljke par dana zaredom tijekom perioda noci onim finim mlazom sta stvara maglicu.."
Sretno

[/FONT]
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
prskao sam i opet ih ima inace to nisu crveni paukovi nego zute boje su tackice iza listova nevidi se sitni su da je pauk al ima paucine i nema ih gore napadaju donji deo biljke

od gore su one super ma prskam jos jednom detaljno
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
jao nazalost imash spydermites ... njih nazalost nemozes ubit "on the fly" nego morash stop-at grow kad zavrsis sve kasnije dobro pochistit bacit zemlju opremu prebrisat i stat na bar mj dana , maknut sve kucne biljke blizu grow-a i pregledat ih takodjer i onda si ziher . Zidove boxa i sve sve detaljno prebrisat jer se ****** mogu ubacit u neku vrst hibernacije navodno i sachekat "bolja vremena" ... to je jedini nachin na koji sam ih se ja osobno rjesio for good .
daju se kontrolirat no morash sljedit njihove cikluse razmnozavanja ... znaci pobijesh sa chim vec ih bijesh i onda cekas 3-5 dana i onda ponovo tako da im ubijes incoming larve kad pobijesh adult-ove...

Full mi je zao jer ce ti sjebat i prinos malo a ako ih neces tretirat i samo pustit ih da zderu do kraja ce ti pobit cjeli grow ... kad ces ih sushit vidjet cesh kako bjeze iz mrtve biljke i umiru putem ...
Ima crvenih i crnih oboje su zajebani i gotovo da nema razlike ... Niska vlaga i visoka temperatura njihov je domaci teritorij ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.