Soko Banja, raj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ma znao sam da će me noćas nešto povući da otvorim novu temu.

Soko Banja, raj na zemlji. Većina nas, a tu ponekad savrstavam i sebe, od drveta ne vidi šumu.

Lepo je sve to, Amsterdam, Kopenhagen, Prag i šta ti ja znam šta još, ali obidjite i upoznajte prvo svoju državu. Pošto moja država nažalost više nije Jugoslavija nego Srbija, hoću da napišem o Soko Banji i da vas pozovem da, ako imate mogućnosti, posetite istu...

Prva asocijacija na samu pomen reči Banja je penzioneri, mir, tišina, lečenje, lenčarenje i slično. To sam i ja mislio dok prvi put nisam otišao tamo. I zalepio se ...

Unazad 10 godina, svake godine sam tamo na letovanju. Mogao bih tamo da živim ...

Preko dana priroda, ranac na ledja, sve ja nosim, nije mi teško, a veliki ranac kupljen negde 1985. godine na ekskurziji u Češkoj. Ima mesta za Dve krmače piva, dve litre soka, meso, luk i ostalo povrće, osrednja lubenica od nekih 7-8 kila, mala priručna žica za roštilj, džačić ćumura, pribor za jelo ... Sve ja to smestim na ledja i u ranac i sa porodicom u prirodu, peške naravno, Lepterija, Ozren, Soko grad, Moravica, ma sve prirodne lepote... Stanemo negde, opuštanje, deca jedu pa odu da nešto istražuju po prirodi a ja smotam buksnu, pa dunemo žena i ja... U mnogo dobro ...

Uveče je Soko Banja mali Las Vegas, svetli na sve strane, od Irish paba ( verovatno nisam dobro napisao ) gde uspevam da nadjem dobru ganju svaki put kad odem, preko striptiz bara do mnogo rock mesta i naravno neizbežnih narodnjaka.Stalno neka dešavanja na centru...Ma mnogo dobro...

Da ne davim više. Dodjite u Soko Banju...

Hteo sam da postavim neke moje fotke Soko Banje, i ne mogu da odlučim koju, a ima me maltene na svakoj, a i percepcija mi je malo otišla u kurc noćas, odoh na Google, pa makar koju...



Ma ima mnogo boljih fotki ali onaj ko je bio tamo zna šta je, a ko nije nadam će da će ga nešto od ovoga što sam napisao privući... Možda nisam trebao napisati ono za Irish pub , ne mogu sad da brišem, nema veze.

Uglavnom, Soko Banja Soko Grad, dodješ star odeš mlad. ISTINA
 

Baki'z

Aktivan Član
06.05.2009
93
9
0
37
Blizu sam Soko Banje, prelepo mesto za opustanje, cene na mestu, nista preskupo... Lepa je i Vrnjacka Banja... Grza kod Paracina i njena 2 prelepa jezera. Cela Juga je prelepa sa prirodom... E sada sto nam je drzava u .1. i ne znamo da cenimo to sto imamo je druga stvar... Da ne bezim mnogo od teme, sve preporukee !!!!
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Čitam kako sam otvorio temu i kad malo bolje razmislim, nije ni loše u kakvom sam stanju bio. Da sad složim kockice i napišem lepo.

Soko Banju obožavam. Prvo – priroda. Moravica, Lepterija, Ozren, Soko Grad, Ripaljka, Borići, Golema stena, Bovansko jezero, Sesalačka pećina, Vrelo reke Moravice, a za nas iskusne “ Sokobanjce” ni Rtanj nije tako daleko. Ima toga još, da vas ne opterećujam. Vazduh težak, čini mi se da mogu da ga napipam. U centru Soko Banje, u parku, ima zastakljen zatvoren prostor gde ljudi plaćaju da udju i sede onoliko vremena koliko su platili, jer tu ima par otvora u zemlji kroz koje ide prirodni gas rodon koji se tu udiše i za naša napaćena pluća dodje kao regenerator. Prvih godina sam plaćao za decu dok se nisam upoznao sa jednim lekarom odatle koji mi je priznao da je to marketinški trik da grad dobije malo ekstra novca, jer je cela Soko Banja i okolina puna tih rupa u zemlji sa rodonom.

A drugo – naše lepote. Pa nama je sve lepše od onoga što sami imamo a nismo ni svesni da je to tu. Blizu, jako blizu. Lako je to objasniti. Meni su uvek bile sladje trešnje kod komšija, mada su u mom dvorištu bile i krupnije i crvenije.

Da ne dužim, posetite Soko Banju ...
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
nisam nikad bio u soko banji ali poznate su mi price iz djetinjstva...iz nekih ljepsih vremena
slazem se da prvo treba upoznati svoju domovinu...toliko lijepih i zanimljivih mjesta ima za posjetit...svi se kace za neka fensi ljetovanja i zimovanja a ovdje divote ima na sve strane

nego, taj plin rodon...nikad cuo za njega...da nije mozda radon?
 

Baki'z

Aktivan Član
06.05.2009
93
9
0
37
Hook, kazi mi da li je mogucje izaci tamo februara, i odvozati se do dole, kontam da je cje valjda feb.napadati dosta. Rtanj je preeelep... Ortak ima tamo kucu pa idemo kad kad... E sada, imam u planu sa ortakom iz GSS-a da izadjemo do gore, ako je mogucje po snegu, mada su tu krplje, on skije, ja snowboard, i da se spustimo do dole... Ja sam powder manijak, samo divljina, i dubok sneg x)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
MarcoPolo je napisao(la):
nisam nikad bio u soko banji ali poznate su mi price iz djetinjstva...iz nekih ljepsih vremena
slazem se da prvo treba upoznati svoju domovinu...toliko lijepih i zanimljivih mjesta ima za posjetit...svi se kace za neka fensi ljetovanja i zimovanja a ovdje divote ima na sve strane

nego, taj plin rodon...nikad cuo za njega...da nije mozda radon?

Hebo me rodon, jeste u pravu si, u pitanju je radon, zaebao sam se u jednom slovu Zdravstveni turizam - Sokobanja :: Zeleno srce Srbije

Baki'z;233619 je napisao(la):
Hook, kazi mi da li je mogucje izaci tamo februara, i odvozati se do dole, kontam da je cje valjda feb.napadati dosta. Rtanj je preeelep... Ortak ima tamo kucu pa idemo kad kad... E sada, imam u planu sa ortakom iz GSS-a da izadjemo do gore, ako je mogucje po snegu, mada su tu krplje, on skije, ja snowboard, i da se spustimo do dole... Ja sam powder manijak, samo divljina, i dubok sneg x)

Nemam pojma, uvek tamo odem u nekom periodu izmedju maja i septembra, kad uhvatim slobodno ... Kako je u februaru, stvarno ne znam. A što se Rtnja tiče nije neka visoka planina ali koliko sam ja video ima puno skrivenih jama i vrtača tako da ti ne bih preporučio neku takvu avanturu...
 

Baki'z

Aktivan Član
06.05.2009
93
9
0
37
Opusteno, ovaj drug se bavi i speologijom xD bicje,,,, prijatelju, papucheeeeee xD im adrenalin junky xD
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
hook nije da te plašim al taj radon nije baš bezazlen...ako je to to em je kancerogen em je radioaktivan i kazu vrlo opasan pa mi sad nije jasno kak je to ljekovito?
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
MarcoPolo je napisao(la):
hook nije da te plašim al taj radon nije baš bezazlen...ako je to to em je kancerogen em je radioaktivan i kazu vrlo opasan pa mi sad nije jasno kak je to ljekovito?

Vidi,sad ni meni ništa nije jasno, evo ti link Soko Banji gde stoji da je radon lekovit Zdravstveni turizam - Sokobanja :: Zeleno srce Srbije. Onda pročitam na netu ovo što si ti napisao...Niška banja je takodje puna radona.

Moja mladja ćerka je od rodjenja imala problem sa astmom. svakih desetak dana je zaglavljivala u bolnici, česta gušenja, par puta sam pomislio da je ne daj bože gotovo sa njom. Soko Banja je preporodila, od kad idemo tamo nema nikakvih problema.

Ne znam šta da ti kažem, možda ima neko na forumu neko logično objašnjenje ...

Edit - Evo da dopunim http://www.novosti.rs/vesti/turizam.90.html:305513-Radon-cisti-pluca

Molim da mi neko objasni u čemu je štos...Marco Polo me je potaknuo da provršljam po netu i nadjem zaista strašne stvari o radonu, a sa druge strane banje pune radona i lekovite, kako bre...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Znas, jedne prilike su u Top Listi Nadrealista snimili epizodu o proizvodnji "Nista" od dvije sirovine; "nema nicega" i "dje ba ono nestalo", pa se u jednom dijelu spominje da je voda, kojom se radi ispiranje u procesu proizvodnje, radioaktivna, a Nele odgovara "voda nije radioaktivna, ona je malo radioaktivna" tako da malo radioaktivnosti iliti zracenja ne skodi :)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Papa Romeo je napisao(la):
Znas, jedne prilike su u Top Listi Nadrealista snimili epizodu o proizvodnji "Nista" od dvije sirovine; "nema nicega" i "dje ba ono nestalo", pa se u jednom dijelu spominje da je voda, kojom se radi ispiranje u procesu proizvodnje, radioaktivna, a Nele odgovara "voda nije radioaktivna, ona je malo radioaktivna" tako da malo radioaktivnosti iliti zracenja ne skodi :)

Ma sve je to OK ali Soko Banja je puna radona ... A radon je opasan, jako opasan ... A Soko Banja je najbolja banja na svetu ...

KAKO TO ?

Ima li neko na forumu ko zna šta o tome ?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.380
2.598

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
opa cupa je napisao(la):
Hooki majke ti ,sta si to vidio na planini? I ja sam jednom vidio Isusa,za vikend,,reko sam to svojoj teti pa me skoro zatvorili...

gigglesmile.gif
, mora da je uzeo slobodan vikend, ko zna da li bi video Isusa da je bio radni dan ...

Kad se ti i ja nadjemo jednog lepog dana , pa
2.gif
, pa
bad_boys_20.gif
, pa
crazy.gif
crazy.gif
, ko zna šta ćemo videti kukala nam majka...

Zatvaraju nas sigurno ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: masnipalac