Sumska domacica 2013

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
Oprah je napisao(la):
Ja kad sam imao te bijele fleke po biljkama imao sam i spidere. Provjeri drugu stranu lista da se uvjeriš da nema ničega što tamo ne pripada moj ti je savjet.
Oprah, i sta sad da se radi kod mene je tako bilo samo jos gore pred kraj ne na svim biljozama, prije harvesta sam sve ljepo oprao i ispuhao sa fenom i kompresorom koliko se dalo....mislio sam pitat dali je tko pusio tako sa spider-mitesima i da sve ljepo bacim u ulje i sprzim ih i popapam............hahahaaha! valjda bum prezivio osim ak se nepretvorim u čovijeka-pauka
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.099
163
Osetim miris vasih hedova
1079331_708067189207503_630571042_n.jpg
1081147_708067195874169_1102543713_n.jpg
1097547_708067209207501_193398561_n.jpg
1148267_708067202540835_67803980_n.jpg

Moze neko hitno da mi kaze koliko joj treba jos do kraja, ali sto pre, kad ce biti spremna za branje? :)
Inaceeee ne mogu ih sve stici pobrati a ova mi se nakotila od prosle godine na istom mestu na njivi mojoj pa da je uberem u naletu ako je zrela :)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
lijepa biljka.. imas tu jos nekih mjesec dana sigurno,,

edit: kak mislis "nakotila" se..probaj cupnit koji hedic, pa vidi jel sta puca, da odma znas jel ti se isplati ostavljat ju il ne,,, posto je kako vec kazes na tvojoj njivi, a to nosi i neki rizik
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.099
163
Osetim miris vasih hedova
Prosle godine sam tu drzao biljke svoje i ekstra je bila godina, i onda se sadilo zito i ja mislio nece biti nista, u maju nije bilo nista i sada kad sam slucajno svratio i video sa nekih 200 m jelku znao sam da je ona i kad sam prisao poceo sam igrati, seme garant ostalo i narasla je, stablo joj je ko ruka decija jbt. :D :D :D
Ubracu hedic pa cu videti, ma je*es rizik, bitna je ona, vec 300 godina tu sadim i nisam imao frke, i ja i moji, opusteno za to. :D
Najbolji dan za mene :))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
lijepa biljka,ali mislim da nije tvoja iako je na tvojoj njivi.kad je bila zetva psenice? pretpostavljam 05-20 u 7 mjesecu jel?mislim da ju je netko dofurao i presadio ju na tom mjestu odmah poslije zetve,vjerojatno je vec imala metar do 1,3 metara kad je presadjena, prije toga je najvjerojatnije bila u posudi u onoj kuruzi :rasta1:.dakle,sigurno se nije nakotila.inace ovako izgleda biljka koja je slucajno(iz neznana) osisana oko 15-07 na 40 cm visine.
vkri.jpg

edit:imas sva prava na nju posto je na tvom polju,makar najpostenije bi bilo da ju iscupas(sharp,jel si poludio?) i unistis ju zbog vlastite sigurnosti ili budes krkan pa ju ostavis da sazrije i dodje "vlasnik" da ju skine.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
da, malo je nejasno kako je usred skinutog zita ostala nedirnuta, bravo sharp za zapazanje, ja sam samo blentavio u vrhove, daleko od zrelog
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.099
163
Osetim miris vasih hedova
E moji momci, pogotovo ti Power, ako se secas mojih biljaka, uslikacu vam i bunar koji imam na sred njive i bice vam jasno da to nije NIKO PRESADIO I DA JE TO MOJA BILJKA, ja momci na sred njive imam izbusen bunar za navodnjavanje i kad god se beru kukuruzi ili zito bilo sta uvek na sredini njive nije posadjeno pa tako i ovaj put, prosle godine se secate kolika je rupa bila na sred njive, mislim na tebe power ako pamtis, al evo slike od prosle godine al sledeci put kad odem na sajt slikacu vam i ovo sto pokusavam objasniti pa cete i skontati, TO NIKO TU NIJE NASADIO NEGO JE ONA VEC DUGO DUGO tu, i sledece godine cete dobiti slike sa tog mesta i videcete sta pricam, evo vam slika od prosle godine...
A inace necu je onda ni dirati do kraja septembra, imate mozda predlog cime da je zalijem djubrivo najbolje da pocnu hedovi da se razvijaju?
Inace ove slike sto cu sada upload su od prosle godine sa istog mesta, osemenjene isto sam kasno pronasao biljke, al ove godine sam samo ovu nasao i naravno znam ko je i prvi put tu doneo te biljke al ovde to necu pisati, ja cu samo reci da ja na toj njivi (nastavljam tradiciju) od te osobe sto je zasadila i koja je meni veoma draga. :)
Evo slike pa procenite sami ;)

 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
brale kukuruz se skida za koji dan,negde su vec skinuli...ako je tvoja njiva u redu...ali upada u oci na kilometar pa se pazi suseda kad budu skidali kukuruz da ne izvale...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
pa di da se setim sta je bilo prosle godine kod tebe na njivi, uz to na onoj fotki u zitu se ne vidi taj bunar, samo ugazena slama od zita... ako imas nekog djubriva za cvetaje stavi joj malo, mada bi tu zemlja trebalo da je ok cim je njiva u pitanju ;) i za kraj, nisam ja napisao da nije tvoja biljka nego da mi je "malo nejasno kako je usred skinutog zita ostala nedirnuta", tako da nije fer da generalizujes pricu na "nas momke" ;) nego jesi siguran si da nije neka industrijalka, nije bas zbunasta, malo lisca, izduzena... jel bilo muskih u blizini prosle godine... mada i ona kod cesme jedva da ima neku granu... kako god, ti najbolje znas, jedino zrela jos nije, to je sigurno
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.099
163
Osetim miris vasih hedova
Uslikacu ja i bunar da vidite pored te biljke, sve je tamo i nije ugazena slama nego trava obicna..
Znam da niko nije retardiran da sadi tu vujdzanu i jos na mojoj njivi, znaci nije sigurno, poznajem sve teritorije i nemoguce je.
Ma nije industrijalka, prosle godine je osemenjena bila skroz al nije sva, jedna je samo bila nedirnuta, imala je muzijake mozda 2 komada a ovo sve osemenjene devojke bile prosle godine, a ove godine sam nasao samo tu i ako sam ocekivao vise, i to je bas izrasla tamo gde zito nije bilo posadjeno uz duzinu bunara jer oko bunara se uvek ne sadi jer ne moze kombajn prici pa da ne zakaci za bunar i zato je to uvek tako..
A ona nije industrijalka, vise me brine ona sto sam ti rekao da pogledas nego ova, ovu sam pusio i osemenjenu, skinuo seme i pusio nije neki high al obecavajucih sat i po dobrog opustanja. :)
I opusteno, malo sam se previse zaneo. ;)
rKj420

Postirano danas, 04:31:19

brale kukuruz se skida za koji dan,negde su vec skinuli...ako je tvoja njiva u redu...ali upada u oci na kilometar pa se pazi suseda kad budu skidali kukuruz da ne izvale...
Jao prijatelju ja se uvek nadam najboljem, ako je nisu do sada videli a vec je jelka kontam da nece ni ti beraci kukuruza, a na nekih 30 m je ona od kukuruza, ma uvek mislim pozitivno, ako je neko prekine i ubije onda jbg. :(
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.099
163
Osetim miris vasih hedova
sad sam bio kod nje i pocinjem se plasiti, jednostavno dobila je za 2 dana preko 20 l vode, i uvek mi listovi deluju kao da su sasuseni i kao da je jos zednaa, znaci pocinje me panika hvatati da se susi, jel moze neko savet neki dati? :/
Hemuly ako se oporavi bice zurke tokom cele godine i jos kad dodje iz indora, huhh :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Još je dobro našibaj vodom dok god vidiš da upija i onda kad se posuši zemlja, recimo za 2 dana krkni joj u 5 litara vode dvostruku dozu gnojiva za cvat i da vidiš kako će da živne :thumb:
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
imas vodu kraj nje stavi crevo i probusi par rupica te pusti kap po kap iz neke posude prirodnim padom da se dobro natopi vodim i onda je ostavi par dana na miru pa vidi sta se desava...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.