Sve za BOX...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ma svako od nas je upravu i gresi...Pristupi gojenju zavise od nasih,zelja,moguènosti,ljudi oko nas....sve to utièe

I ja sam ponekad loše pa zbrzam sa odgovorima..zato polako i opušteno
 
21.09.2006
12
17
0
Na tu cijenu sa postarinom uracunaj 22% PDV-a, 60kn fiksno "troskova" za pregled paketa i 10% carine. Ako ih ne uspijes uvjeriti da si zaista platio 54€ onda ce ti oni racunati po nekom svom cjeniku. Sve u svemu, naoruzaj se zivcima kada ces ici po paket. I ponesi sve moguce ispise sa sobom (e-mali, ebay stranice, racun za kreditnu...)

Kada se sve to zbroji, ispada te oko 700-750 kn. Sto je opet jeftinije nego u zg-u.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
ma dobro je nije lose za vodu...ali vidi ima ih iz austrije.nemacke i svajcarske na ebayu koji su isto jeftiniji i brze ce ti stici a ima i neki popust...

imace u Srbiji se carina ne placa do vrednosti od 100 eura samo moras da dokazes da to nije iznad 100 eura
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Ma nemoj zezat....je sam iz Hrvatske i naruèujem ploèe preko neta iz Engleske i na dvije ploèe (sve skupa sa dostavom koštaju nešto mrvicu više od 20€) meni pucaju skoro 50% carine...lopovi!

Sorry za "off" ali morao sam to prokomentirat..
 
28.08.2006
0
0
0
neznalica je napisao(la):
ma dobro je nije lose za vodu...ali vidi ima ih iz austrije.nemacke i svajcarske na ebayu koji su isto jeftiniji i brze ce ti stici a ima i neki popust...

imace u Srbiji se carina ne placa do vrednosti od 100 eura samo moras da dokazes da to nije iznad 100 eura

kako je meni kolega rekao pre par meseci .. to vise ne vazi, sad se placa porez za sve osim cd-ova, knjiga i mozda jos neceg tako sitnog.
Taj zakon je uveden skoro zbog zloupotrebe .. valjda se misli na ono, dogovoris se sa prodavcem da napise da je vrednost toga u paketu manja od 100e i onda ne platis porez.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
cek da vidim sta se menjalo..bio sam na sajtu carine pre samo nekoliko dana spremao sam vam oko carinjenja paketa,kontrole pisama...

cekaj provericu i to mozda sam pogresio ali koliko znam do 100 eura se ne carini samo treba dokaz o ceni odnosno racun...
a bre pa nisu ni oni mutavi pobogu postoje cenovnici na carini po kojima te oporezuju ako nemas racun

provericu
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Shto forom...pa ne odgovaram ja forama...cak sta vise pokusavam da vas ne davim i da vam odgovorim najjednostavnije sto moze a da to svako razume...

Inace stvarno mi se cini po dimenzijama da je orman :D
E sada ja se ne razumem mnogo u indoor ali ako su pokusali da gaje u kucistu od kompa onda je ovo DELUX apartman :p
 
29.09.2006
4
0
0
Ne,nije od stare ormar :)Box namjeravam sam napravit Što je 160 previsoko?Nemam cool tube i neznam di ga kupit,može li bez njega?Obavezno æu stavit Pc ventove.BTW koliko bi se moglo uzgojit biljaka u tim dimenzijama s 400W lampom?
 

imported_vasquez

Banned
Banovan
27.10.2006
18
0
0
122
Visina ti je ok.,mozes i bez cool tube stavi si dobru ventilaciju prati temp.i vlagu pa pomalo naprijed,sto se tice koliko biljaka bi mogao uzgajati u svom boxu pa recimo 4 do 5,uzivaj.! :wink:

Lp.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Cooltube mozes da narucis sa neta 60-70 evra. A tu je ok 2-4 biljke. Stavi da osnova bude 100x100 i malo vecu visinu i 4 komada je ok. Ovako 2-3 najvise.
 
29.09.2006
4
0
0
Izgleda da ništa od velikih dimenzija jer nemam vremena ni materijala za izradu.Nabavio sam stari frižider bez vrata visina 140,širina 60,dubina 50 ko stvoren za uzgajanje :lol:
Imam jedno pitanje oko sjemenki.Da li vam se kad dogodilo da u skunku naðete sjemenke? :roll: Naime u nabavljenom ketu skunka našao sam sjemenke.Sa sigurnošæu znam da se radi o skunku kuæne radinosti pa brijem da je došlo do oprašivanja pa je biljka proizvela sjeme.