THC i nametnici

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Mene zanima na koji način thc djeluje na kukce i kako ih tjera od sebe. Da li kukci moraju prvo konzumirati smolu pa dožive high kao ljudi pa odlete ili što?:pPP pitanje je malo čudno, ali da i to razrješimo..pa ako neko zna neka napiše.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Kod mene kukci uvjek furaju rizle i kidaju si hedove pa puše i motaju :vb_kez:
Pitanje ti je stvarno glupo, nimalo obrazovno i ne kužim poantu. Pokušavaš napušiti kukce ili šta?
By the way kukaca ima mali milijun vrsta i neke privlači vutra dok neke odbija, isto kao i ljude :thumb:
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
pitanje je glupo ako govorimo o uzgoju ili konzumiranju, ali ako govorimo o svijetu biljaka i njihovom obrandbenom mehanizmu onda nije. Pa nije sve u napošavanju. Mene samo zanima način na koji thc tjera kukce od sebe, pa ko zna neka napiše postupak, bilo bi ljepo znati
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
daj neku referencu da thc tera kukce, tim se stvarno nisam bavio...
nego, da ih thc nesto jako tera ne bi imali problema u outdooru ;)
 

Naduvani_Zeko

Aktivan Član
04.07.2012
65
27
18
40
iza coska
Gledo sam prije par mjeseci emisiju na Nacionalnoj Geografiji o kanabisu.I bilo je rijec o njenoj prirodnoj zastiti od nametnika.Tako da je po meni pitanje OK.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Nisam neki stručnjak, ali rekao bi da je konkretno THC zadužen primarno za zaštitu od UV zračenja. Za obranu od insekata i gljivica izglednije je da su zaduženi razni terpeni.

"The terpenes in marijuana have given the plant an enduring evolutionary advantage. Some of these essential oils are pungent enough to repel insects and animal grazers; others prevent fungus. To combat plant disease and infestation, organic pot growers spray the terpene-rich essential oils of neem and rosemary onto their crops. And terpenes, it turns out, are healthy for people as well, according to a September 2011 report by Dr. Ethan Russo in the British Journal of Pharmacology that discussed the wide-ranging therapeutic attributes of terpenoids, including several aromatic compounds that figure prominently in cannabis strains."

Cijeli članak : http://www.hightimes.com/read/talking-terpenes
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
mene zanima druga stvar...
neku večer sam se pravo,hehe drmn'o,nakon nekog vremena zalegao u krevet...
kao kroz san sam čuo užasan zvuk komarca koji leti oko mojih ušiju...
u tome stanju sam otvorio oči i ugledao ženu kako leži na svojoj strani,pokrivena skroz...
ma reko,ko ga hebe...
da dočaram slikovito situaciju, ležanje na stomaku,samo u gaćama,ne pokriven...tako sam se i probudio sljedeće jutro :)

a na zidu,sljedeće jutro...
na zidu komarac,teretnjak,napuv'o se ko' žabac,i crven
znači napio se krvi,pretpostavljam moje

znači kod mene u krvi je bilo thc-a a aždaja se napila moje krvi...
da li je taj komarac doživio tokom te noći high ???

na sreći a na njegovu žalost...nije dugo živio nakon što se žena probudila i napravila crvenu fleku na friško okrečenom zidu spavaće sobe :)
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Hm, mene zanima, da je taj tvoj komarac ostao živ i da se upleo u paukovu mrežu. Dali bi i taj pauk bio high. I dali mislite dali bi pauk pojeo odmah cijelog komarca ili bi si ostavio da ima koji put prije spavanja za opuštanje.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Venlo ne utječe ti tvoj high i tvoja krv na komaricu koja se nasiše. Već je mene morilo to pitanje pa sam prostudirao :) . Ženke komaraca imaju posebne spremnike za posisanu krv i tu krv koriste za polaganje jajašaca, te se ta krv ne miješa sa krvlju te komarice tako da su imuni i da posišu bilo kakvu zaraženu krv. Komarci koji su jedino opasni i prenosnici bolesti te su imuni na zaraženu krv ali njome mogu prenijeti bolest poput hepatitisa, side i slično su ti tigrasti komarci čiji broj na našim prostorima se udvostručuje iz godine u godinu, tako da je pretpostavka da ćemo za 10 godina morati biti na puno većem oprezu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: littleGreen

Naduvani_Zeko

Aktivan Član
04.07.2012
65
27
18
40
iza coska
Power ,kako se sjecam thc i jos neka supstanca dodju im ko prirodni insekcid,znam da neke zivotinje ne jedu biljku. Isto ko i kod duvana, nikotin.
jbg slab sam sa hemijom bas.Al mogu pokusat pronaci clanke ako postoje. Znam da se emisija vrtila zajedno sa jos jednom emisijom gde je govoreno uzgoj marihuane u ljekovite svrhe(mislim da je u pitanju Kalifornija)
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Jučer sam baš pitao frenda pitanje o tome i rekao je da je gledao dokumentarac o tome, dakle radi se o sljedečem. Dođe kukac na biljku, odgrize si malo, thc onda djeluje na njegov mozak, on odleti i više ga pamčenje ne služi i nezna se vratit do te ukusne biljke:D sad neznam jeli ta teorija istinita ili ne, al treba se zapitati, pošto slično djeluje i na nas. više manje
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
Do insects feel the effects of THC?

Answer:

Yes. Any animal that metabolized THC would be affected. Any animal that had delta9-thc receptors, that is. However, insects do not have delta9-thc receptors. (And are therefore not "affected" by pot smoke. I surmise all "effects observed.. " are result of asphyxiation, and carbon dioxide, etc. poisoning.)

ocemo zatvarti temu ili ima podpitanja... lepo sam "pitao" zasto bi koristili insekticide ako thc tera insekte, doduse ne tim recima ali u biti je to ("nego, da ih thc nesto jako tera ne bi imali problema u outdooru") ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and usrname

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Nedavno sam ćuo priču od jednog starijeg čovjeka kako su nekada davno u našim krajevima lovci, dok su radili sačekušu, bili sakriveni u polju konoplje kako bi se zaštitili od uboda komaraca. Rekao bi da nešto u kanabisu djeluje kao repelent, najvjerojatnije razni terpeni kao što je neko već spomenuo.

Dok tjera komarce, kanabis ipak ima svojih "neprijatelja" kojih se lako može riješiti uljem Neem-a. Neem je čudo. Isprobano - nevjerojatno - prirodno.