THC Levels

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Koristio sam pretragu i nisam naišao na ovakvu temu, ako sam nešt uprskao slobodno me špotajte :)

Evo o čemu se radi. Naime malo sam pregledavao razne sajtove raznih seed shopova i naletio na potpuno različite informacije o razinama THC-a kod istih vrsta.
Na primjer kod White Widow sam naletio na ogromnu razliku između definiranog THC levela, pa je tako najmanji THC level kod ove vrste 4,9% a najveći 25%. Neznam tko je tu lud, nije samo riječ o toj vrsti nego varira kod svih vrsta.
Ako mi može itko pametan objasniti o čemu je riječ ovdje?
Koliko vidim po stranim forumima imaju dosta žustre rasprave u vezi toga, neki tvrde da su to fejk sjemena, neki tvrde da variraju leveli od jednog do drugog seed shopa, a neki jednostavno tvrde da seed shopovi filaju ljude sa pogrešnim informacijama.
Neznam šta reći, al nisam pametan više.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: napalm

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
meni je iskreno sumnjivo to "25% THC" -i uvek mi je bilo sumnjivo to.....Pošto u tom slučaju,jednu četvrtinu biljne mase čini THC-meni to nekako deluje mnogo :)
ali,kontam da tu svako na neki svoj način meri,i kontam da je onaj Marfijev zakon "specifikacije koje navodi proizvodjač podeliti sa 2,a one koje navodi prodavac sa 4" nekako na snazi u ovom slučaju..
drugim rečima,ne opterećujem se previše :)
ako udara-udara,ako ne,proklinjem zlehudu sudbu,i to je to :p


šalu na stranu,kontam da su to sve neproverene informacije,da ni oni sami (breederi) ne znaju zasigurno,već -kao što si i rekao - "filuju ljude pogrešnim info. "
ah
ko će ga znati
sad će Power verovatno da nam izdetaljiše šta-kako :) moje se "znanje" ovde završava :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
necem da detaljisem, dosta je komplikovana prica, nivo thc-a zavisi od mnogo faktora. s jedne strane na taj nivo uticu generalno uslovi u kojima se biljka uzgaja (out ili in + sve ostalo sto uz uzgoj ide), zatim genetika, pa vreme branja kao i nacin suusenja... s druge strane ima vise tehnika kojima se utvrdjuje taj nivo, medju najpoznatijim su GC-MS kao i HPLC (za koju mnogi misle da je najpreciznija). obzirom na veliki broj faktora koji uticu na celu pricu ne treba da vas cudi sto se za istu vrstu nalaze razliciti podaci, realno, to tako i jeste... eto od mene u najkracem, peace
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Hvala power. Sad sam baš prek mejla postavio pitanje jednom seed shopu i dobio odgovor sličan tome. Tip je također rekao da ima više metoda utvrđivanja i da THC može varirati od biljke do biljke i od metode do metode pa se uglavnom na pakiranjima navodi neki prosjek.
Veli da je učestala pojava da sa iste biljke naprave test dva različita vrha i ponekad THC varira do 5%. Naprimjer THC level uzorka glavnog vrha iznosi 21% dok THC level nekog sporednog vrha sa iste biljke iznosi 16% ili 17%.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
To ti je isti problem kao kod odredjivanja toplotne moci goriva. Ako uzmes 2 bukve sa 2 razlicite planine od kojih jedna ima vise izvora ili vise padavina zbog geografskog polozaja od druge dobijes 2 razlicite vrednosti toplotne moci jer je jedan uzorak vlazniji od drugog. Sad za taj vlazniji se preporuci duze susenje bla, bla, bla... da ne davim. Isto ako skines hed od 10g sa sveze biljke i 10g suvog heda u uzorku sa sveze biljke imas mnogo vode sto znaci da ti dobar deo tog uzorka cini voda. Kod suvog uzorka treba mnogo veci hed za istih 10g. Veci hed - vise THC-a jer on za razliku od vode ne isparava. Zato se u analizama uvodi standard da bi svi radili iste analize ili bar pored procenta THC-a treba da stoji kojom metodom su do tog procenta dosli. Naravno da ne ulazim sad u temu sto procenat kod istih sorti varira od uslova uzgajanja, djubrenja i td.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke