Trebam pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18.09.2013
4
0
0
Prijatelj i ja smo iznajmili kucu i sada bi da jednu sobu pretvorimo u sobu za uzgajanje.
Skoro smo sve vec naucili i procitali, samo nam jos jedna veoma bitna informacija fali : Koliko biljaka mozemo da stavimo u sobu od 5x4x2 i koliko nam koje opreme treba za to? Takodje ako nam neko moze reci okvirnu cenu opreme. Unapred puno hvala i izvinjavam se ako vec postoji neka ovakva tema, ja stvarno nisam naisao.
 
18.09.2013
4
0
0
Procitao sam pravilinik :) Ne, nemislimo na veliko, vec se tripujemo da u istoj sobi zasadimo sto vise vrsta, pa da imamo raznih proizvoda da isprobavamo. Koliko kosta komplet rasvete hsp 400w okvirno ? Ako pokriva 1metar kvadratni, to bi znacilo da bi nam za svaku od biljki trebao po jedan komplet?
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Za 20kvadrata - 8000w :D hahah.. show.. racun za struju bi moga biti sumnjiv.. a cijene hps lampi imas na netu.. a na forumu vodice kroz unutarnji uzgoj..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
PotHead024 je napisao(la):
... Skoro smo sve vec naucili i procital...
jesi ti siguran u ovo sto si napisao, odakle ti ideja da sa 400w radis 1 biljku... sta onda uzgajaju ljudi sa 150w ili manje ;)
a komplet od 400w okvirno je od 50ak evra pa na vise, kako gde


PotHead024 je napisao(la):
..., vec se tripujemo da u istoj sobi zasadimo sto vise vrsta, pa da imamo raznih proizvoda da isprobavamo. ...

:eek:hno:
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Na forumu je sto puta napisano koliku površinu osvjetljava lampa ovisno o njezinoj snazi. Ovih 20 kvadrata je puno previše, ne za vas dvojicu, nego i za 15 ljudi, a vutra.org je protiv komercijalnog uzgoja, što bi znali da ste bar pravilnik pročitali. Okvirna cijena opreme za tu površinu je preko 2000 €. Niste vi ništa pročitali, ni naučili jer da jeste znali bi da vam je jedna lampa od 600W na površini 1,2m2 dovoljna.
Samo za vašu površinu račun za struju za cijeli grow od 1mj vegetacije + 2mj cvjetanja bio bi oko 1300€ i to sam računao da lampe 2/3 vremena svijetle po jeftinijoj tarifi.
:mrtva_banana: za groblje...

edit: očito malo kasnim...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
18.09.2013
4
0
0
Da, sve je namenjeno za kucnu upotrebu. Po nekim nasim proracunima, soba od 20m2 bi mogla proizvesti 2-3kile gotovog prozivoda na svaka 3 meseca. A 90% toga imam nameru da pretvorim u hasis. tako da se od 2kile dobije 200grama hasisa. 200grama hasisa na 90 dana( toliko treba do sledece ture) = oko 2 grama hasisa dnevno. Nas je u drustvu uvek oko 5-6 i smatram da to nije puno na dnevnoj bazi. Ako mislite da gresim (verovatno da gresim) zamolio bih vas da me ispravite. A struja ne bi isla preko elektroprivrede, vec agregata na benzin :D a novac nam nije problem.

edit: znaci za prva 3 meseca nam treba oko 4000e?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
od vas dva ortaka sad vas je sestoro, lepo raste ta komuna a vi ocigledno zivite u oblacima... licna upotreba ukljucuje to da uzgajas ti i za sebe, dakle jos jedan ovakav post i sledi ti ban. tako kako si krenuo, ni zatvor ti nije daleko, uozbilji se malo frend
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.