Tuning [bez seljackog stajlinga]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Malo je specifican forum pa je problem ljepiti slike.
Neznam sta smo ocekivali od ove teme osim slika sa neta svi nesta znaju o tuningu a ustvari rijetki imaju pojma o cemu se radi.Pare su svakako problem ali ako si u nekom projektu kao npr ja haha onda se to razvuce na malo vise godina i na taj auto se neracuna...
ovaj motor je moja ljubav :)

btw:
moja caly ide na rastavljanje ovih dana..znaci sve ide van do kosti.
Mozda bi bilom bolje djeliti nekakve savjete u vezi tuninga...nekakvi tutoriali kao sta napraviti sam...a ne kaciti slike sa neta.To nema smisla ni meni .
 

Muskolo

Aktivan Član
17.01.2014
116
365
63
31
Ali ovo nije auto moto forum ovo je vutra forum normalno da niko nece objavljivati svoja kola nego slike sa neta
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
U principu je tako ali uvijek se moze neki dio slikati evo ja sam cijeli motor slikao haha.....nije nista strasno.Ima nas nekolicina koji nesto rade ostali neka skidaju slike sa neta i to je ok :)
evo anlaser od moje cure haha nemam novih slika ali bit ce ...tko ima lijepsi ??


Gubi se smisao ako se samo lijepe slike ajmo podijeliti iskustva...evo ja cu sljedeci put napisati kako mozete sami popraviti sitna ostecenja na limariji ;)
Znaci potreban alat i postupak
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ko se ima s ćim pohvaliti kao opa cupa..dapaće zašto ne...kao što on kaže mogu se stavljat djelovi...međutim slike s neta također daju ajmo reć ideje...ili pak utiske..ukus..ha o njima se ne raspravlja...osobno perferiram automobile koji tvornicki izgledaju ajmo reć ljepo...opa cupa ulaže trud novac znanje i mnogo ljubavi u auto koji voli...i to je više nego ok...samo naprijed...

Iako i ja volim svoj auto...i držim da je u top 5 najljepših auta koji se mogu vidjet na našim cestama...nebih ga reklamirao na vutri...jbg...djelove nemogu stavljat jer kao prvo nemam ih hahahha...sviđa mi se pljeskarenje mašine...međutim nemam ga muda rastavit...i na Alfi 159 nije to baš samo tako...

"uradi sam" ideje...ha na starijem autu ostvarivo...na uvijetno rećeno autima iza 2006g teško ostvarivo...moja Alfa npr...nema klasik kljuceva šarafa i slićno...sve su to neki torzaci nekih ljevih velićina...nemam ja šta pehat po tome...

Imam Ladu Nivu također...e to sam sam stavljao CB stanicu unutra npr...bojom za gume pofarbao slova na gumama hahahha...prepilio staroj tepsju za kolaće napola pa ju prišarafio na haubu kao usis zraka...auto ima 7 maglenki...vario bull barove i takve stvari...al to je Lada hahahah
 

Seth_Rogen

Astronaut
05.06.2014
178
367
63
da... ustvari je okej to ljepljenje slika, ali fali komentara i rasprave oko istih...

.. a, Jack to sa ladom je onda taman za ovu temu... seljački stajling :p :p
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
hehe, stara mechka
mim9f5.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Obecao sam nekakv tutorial za sitne limarske popravke ali su mi se ubacile jedne alu felge pa evo mozda nekoga bude zanimalo.
Sljedeci put o limariji ;)

Felge su bile razbijene na neki cudan nacin..dovoljno je reci da taj auto koristi zena.Moze se svakome dogoditi ali ovako to radi samo zenski rod.
Nazalost nemam sliku stete ali vjerujte na rijec.ubijene su totalno
Uglavnom felge su zakrpane i nakon toga sam uz pljugu to trljao sa vodobrusnim dva dana.Koristim vodobrusni 800
Inace to se radi na malo laksi nacin..pjeskarenjem ali idem na najjeftiniji nacin a isto toliko dobar pa cak i bolji.
image hosting no registration

Vazno je felge dobro ocistiti i odmastiti..postoje razni sprejevi i tekucine za tu namjenu.
Kada je smirglanje gotovo.Felge se dobro operu i obrisu (osuse) i ako se u toku smirglanja doslo do aluminija onda je potrebno felge prespricati sa Prajmer sprejom za aluminij to je jako vazno



Ja poslije prajmera obicno lagano prodjem sa 1000 i poslije toga ide lakiranje i izgleda ovako na kraju.
Vazno je raditi u prostoriji bez prasine ili bar to svesti na minimum...felge je dobro prije lakiranja zagrijati i uzeti dovoljno vremena izmadju lakiranja..bar 12 sati ;)





 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
Fini si ti poso napravio ;)
...ono kaj mene muci je trajnost tog laka. U puno slucajeva sam vidio da lak pocne otpadat. sol, vlaga, miniwash, kamencici....nacme se na jednom mjestu i onda se samo pocne ljustit.
jos nisam otkrio zasto se to desava. dal je los primar ili los lak ili ko ce ga vise znat.

...al fakat imas zivce od celika...meni se to nebi dalo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Malo je banana jer su sada ovi iz EU zabranili prodaju na nitro bazi ali jos uvijek postoje mjesaonice gdje se moze dobiti nitro lak.70-ak kuna 300ml
ali nije lose ni na bazi vode.Ako se dobro sve pripremi..ocisti,odmasti..ja felge grijem u pecnici na pola sata haha i lak se prima savrseno. Lak ce otpadati ako nisi dobro pripremio...to je najvaznije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
:thumb: Opa cupa.Fino izgledaju.
Mi smo lakirali ramu od Yamahe ljetos,metalik plava...sačmarenje,podloga,skrečanje,metalik boja,skrečanje... lak.
Zadnja vilica,aluminijum ...isto išao prajmer prvo,pa onda metalik siva ...sve po redu.
Kad još boju zalakiraš,onda valjda bude čvršće.Nemam pojma :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa