Tuning [bez seljackog stajlinga]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
@Papa Romeo : ima nešto manje od 2500ccm i malo više konja nego sam napisao...bed je što ne smijem nikakve detalje pisati jer mi je auto relativno poznat :) Ima neke vrlo karakteristične elemente,ali nema ništa stajling tuninga na njemu.Sav je Stelth,a leti :ludak čupa gume u četvrtoj!?!?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
Mitch ti si sada u srednjim godinama haha ko i ja ..kriza i to.Pa umjesto da kupujes neki motor ti malo sredis tu zivotinju..to je dobra baza ;) a i jeftinije je od nekog chopera
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
tako nekako...imam ga već 10g. i obožavam pilu :) upravo se rade planovi za ubacivanje novog motora na jesen,350ks min :pilot
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
C2OLET-vjerovatno pa pogledaj kako izgleda....iako neki kazu da je ovo samo dobar foto-shop :)
XE-ide kod mene na proljece..repariran i obojan kao ispod cekica haha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598

ovo je od Omege zvijer...e tako nesta ;)


evo ovakvu turbacu ima jedan u Sesvetama..karoseriju je razbio a motor cuva u garazi.Repariran sve je novo na njemu..tako da moze se naci dobar LET...ali i kosta :)
upload
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
haha ma nece ovi danasnji ruke zaprljati..sve je to nesta bez ljubavi jbg.Znam jednog veterinara,decko 26 godina.na jednom forumu da sada nespominjem..izradio je tutorial "kako rastaviti 2.0 16v" od A do Z..+ repariranje.Genijalac...kaze jednom prilikom....jbg pa nisu to vanzemaljci sastavili
neznam dali se PR sjecas Jawe 350 haha e nju sam prvu rastavio za nju sam dao Torencov gramofon i 70 long plejki .Raspe mi se iglicasti lezaj i propadne sve u motor...nemozes to vise pokupiti.kasnije se jedan od njih nasao na klipu i ode jawa iza supe ..jos je tamo haha


Stipe evo kombinacije turbo+blow off...strasno ..suzava vene jbt

https://www.youtube.com/watch?v=0lPCDZpPUFM
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Sjecam je se :)
Jawa-350-80.jpg


a sjecam se i eMZejca koji smo kao klinci budzili i frizirali.
2814575.jpg


Sjecam se i Pucha sa kojeg sam otresao i jedva zivu glavu izvukao :)
Puch-1985-Maxi-N.jpg


Evo i jedne slikice tjuningovanog motocikleta, kad smo vec u toj temi
genijalni-inzinjering-od-pokvarenog-automobila-skrojio-motocikl-i-vratio-se-u-civilizaciju_0.jpg


Mora se priznati da je veoma inspirativno i profesionalno odradjen :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
2CV Diana...njen tocak :)
Bila je i Tomosova elektronka tako smo ju zvali..kazu mogla je 120 na sat haha
upload image online

Emzo ko i Jawa kurblom do kompresije..zakon... jos kada vrati kurblu pa te dokuci po nozi haha.Pa opekotine od auspuha haha
Ugradjivalo se na eMZu elektronsko paljenje na onoj 250-ici .imam i neke slike ..ustvari fotografije sa eMZejcem negdje u formalinu.
Regular i dvotaktol jbt..fali mi to :)

Ovo su vozili odlikasi kada sam ja isao u srednju ...BT-50..pazi ventilirajuci disk ima hahahaa

imagur

A pony expres...moja stara se zabije u trgovina sa cipelama sa njim :) krao sa ga od stare kada god sam imao priliku...ostanes bez goriva i pedaliras do kuce
image hosting
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Bas si me razveselio sad stim videom :D No turbo no fun ;)
...moram ti priznat da nisam neki ljubitelj opela. Neznam zasto al ono....:) Jedini opeli koji su mi ok su Manta A i stari GT. Calibra T 4x4 je super autek al ono :) nije to to.
Ja sam fan japanaca....zato sam i reko da si me iznenadio sa videom :) Do sada sam imao skoro sve japance. A bilo ih je puno:D A i drugih je bilo....al uvijek se vratim na japanca :)

Evo sad jedna kombinacija koja nema veze ni sa opelom ni sa japancima....turbo+kompressor
turbo pushe a kompresor cvili ko macka :D
cvii cviiiii psss cviiiii pssss
https://www.youtube.com/watch?v=DaEpeu_2sxc
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
Bog je stvorio Adama a Adam Opela jbg..
Japanci su zakon..to je kao kada imas odredjen tip zene pa sa takvom uzivas .Imaju i one mozes hebati sve 5 ali nije to to.
Tako i auto nekom je to od tocke A do tocke B i meni je ako nije Opel haha.Znas kako se kaze ako nemas para za ono sto volis onda zavolis ono sto imas.
Ja se nebi bunio za neku NSX hondicu ili Mitsubishi 3000gt majko mila.....hebo sex a i na pola sam 40-tih pa nije sex vise tako zanimljiv kao prije a konji ko konji najezim se kao kada sam imao 16

Calibra je posebna ima nesto..neznam vjeran sam njoj vec 20-ak godina i kada nebi vozio nju vozio bi bajs i isao bi tramvajem po gradu.Nije mi to problem.Caly volim jbg..van svog vremena je .
Ima losu reputaciju jer su je navlacili kojekakvi krkani.Kupovali za sitnu lovu i gazili dok traje.Zato su sve razvaljene ali ima jedna grupa entuzijasta koji nezale vrijeme i novac i vracaju u zivot tu ljepoticu..neka traje.kazu iz Opela da izlazi nova Calibra..meni je to kao Bogohuljenje..nediraj legendu..da se mene pita.
cviii cvii pssss cvii pa se ti misli
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura and Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
hahahah sad sam se nasmijao :D :D :D
istina je sve. I mene je lagano proslo to sve oko auti...al ono....jos uvijek cuci u meni. Da imam love vjerovatno bi bio u garazi 0-24 :D Sad sam malo manje heheheh
I to kaj velis sa calibru....ubili joj reputaciju sa svakojakim pokusajima krapina-moydon tuninga. Isto ko i gsi-a kojeg sam jednom prilikom trebao kupit al ono....to nije to. ide lijepo i sve ok...al jednostavno se ne osjecam dobro u njemu. isto ko i mercedes. cvrst zilav...al nisam ja taj tip celave glave :D ko voli nek izvoli.
Micek 3000gt....neznam....to je remek djelo od auta. pogotovo vr4 twin turbo. sjedio u njemu i......ma necu ti ni pricat :D
Eclipse....malo jeftinija varijanta super auta. steta sta je fwd :)
Nsx....neznam...da mi to neko da...netreba mi zena. :D imam auspuh za straga i usis za blowjob :p

Ma te nove remake.ove ne pusim. Novi opel GT....drek kakvog nema. Za calibru prvi put cujem sad...al vec si mogu mislit sta ce bit. Makar na novu gt86 se nebi bunio :)
Ehh..da je love....sredio bi si jednog 200sx s13 ili neku sylivu hehehhe
 
10.12.2013
21
40
18
OPA CUPA, za tvoju pitam, ova presminkana mozda i nema agregat :)
Vidim Kent Moore KM800 na jednoj slici :)
Koja je?
LETova sam slozio nekoliko, kovanih i obicnih. Za XE ima nekoliko fora da se razbesne malo, ja sam svog vrtio 9k i vozio na cudna goriva,,,
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
A sta stime? To slazes nesto ili? Mislim...ako koristis te djelove koje si napiso onda vjerovato imas Yakuza mafiju za sponzore ili neke americke nascar prvake za prijatelje:D ....ili si dobio na lotu hahhaha. ili ja nisam shvatio. I slikovi na s13 ili s14 su grijehhhh...odbijam prihvatiti slikove na drift mashinama :D
...doduse neam pojma kaj je K1
 
10.12.2013
21
40
18
Pa nisu nazad slikovi, mnogo se bolje kontrolise kad napred imas gripavije gume. Slazem za septembar i naravno da koristim te delove, skontaces auto ako te to zanima :)
K1 su klipnjace. Zabboravih i acl lezaje posto ca18det voli da prolupa za bzvz.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe