Tuning [bez seljackog stajlinga]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
MadCow to je slika sa neta kod mene je bijednih 2.0 8v....Znam da si se nasmijao ali ok je ta masina.Nekako mi glupo to vaditi van dok radi a za sada radi bez greske.ustvari sam na vise foruma u potrazi za necim jacim...
Cak je i potrosnja tu negdje skoro pa ista kod ta dva motora.
Do sada nisam nista posebno radio na njoj...kupujem djelove pa cu poceti slagati na proljece.Trazio sam dobru bazu i nasao sam ju sada krece avantura...znas o cemu pricam.

MC daj neki info da bar naslutimo sta slazes ;)
 
10.12.2013
21
40
18
Nije ni 8v za potceniti
Zavrni neki turbo i megasquirt na taj 8v i vozis se brzo za jako malo para na 0.6 - 0.8 bara, sve stock, samo dizne stavis malo vece. 8V ti je malo slabiji od 16v dole, video sam neke klince da su tako nesto polivali na 1 bar bez nekih problema, a projekat od hiljadu evra sve otprilike :) A za info mi je malo nezgodno, ovde...
Spec uvek mogu da izbacim, sad radim na CA18DET na 9k RPM i 1.8 bara, sve kovano.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
Izvedivo je to samo je pitanje koliko ce trajati...eventualno neke klipove od turbaka,oni su udubljeni za razliku od atmosferca+jos neka jaca brtva glave...vece dizne od C20LET,promjeniti usis napraviti ispusnu granu,doticni megasquirt...dosta kemije da bi dosla na snagu malo jace od XE-a a vizualno to bi i dalje bio 8v...ali ako nista drugo bilo bi lijepo vidjeti taj projekt haha
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Ma ja mislim da se to nikako ne isplati radit. Kolko vremena i novaca ce se potrosit na taj projekt, bolje je odma kupit let motor ili neki drugi turbo.
Ja sam svojevremeno to htio radit na svom auto al.....vrlo brzo sam odustao. Usis, ispuh, pa treba spustit kompresiju, pa onda ili ecu od turbaka ili neki piggyback kontroler....ili remap stock ecu-a...pa centralina je pitanje dal ce odgovarat svim tim modifikacijama......ovisno o pritisku na koji se ide...injektori sa manjom impedancijom i vecom latencijom....dal ce onda pumpa goriva odgovarat moc terat to sve....i dal ce ecu trpit te injektore?.... kaj sa intercoolerom onda? mislim moze i bez njega al....ak se radi onda se radi kak treba i za neki ok tlak a ne 0.3 bara
...nije to yugo da bu se samo prisarafilo pa kolko bude bude i ak dela dela a ak nekaj pukne...jbga...cekic, kljuc 13, 17 i sarafinciger pa ce se vec skemijat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
na 8v sa stock iznutricam mogu dobtit 150-160 konja sa 0,5-0,6 bar i standalon elektronikom,,,nemogu bas nesta posebno dobiti na performansama sa takvom preradom a jbg ako preforsiras motor sa snagom ,brzo kaze zbogom :(

http://www.youtube.com/watch?v=V5YUdWBHr7E

vidi zvijer ..papa malu decu haha za dorucak
http://www.youtube.com/watch?v=0sK40_mdU1c
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Pa to i velim....puno posla za malo zabave a pitanje kolko ce motor dugo izdrzat..za tih 40ak ks iber. Jedino je to kaj dobijes wushh wushh pss zvuk :)
Za te novce i trud bi radije isao na poliranje usisa+cai, kompletan veci ispuh sa nekim 421 kolektorom i de-cat i na kraju cipiranje. Mozda nebi dobio svih 40ak konja ko sa ovim turbom ali bi dobio puno zivlji auto a nebi nastetio motoru skoro uopce. Ne kosta puno, motor je i dalje stock, nesto konja gore i ljepse se vrti i cuje :)

e da...malo mi je tesko povjerovat da sa stock mapama to sve radi na 0.5-0.6 bara. mislim....valjda se moze al to je jako glupo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
haha..evo kako povecati performanse ...za 0 kuna http://www.youtube.com/watch?v=e5lHdZ8gF6E

kontam sada nesta ovo na 0,5- 0,6 bara prolazi sigurno..klipove bi stavljao npr kada bi dizao na 1,2 bara
8v drzi sigurno cca200ps

Neznam puno je zahebancije sa turbom dok supercharger je puno efikasniji a nije toliko komplicira ...cijena je u konacnici tu negdje.A opet turbo je ekonomicniji jer koristi ispusne plinove kao pogon a kompresor krade snagu sa radilice.

Nakraju se najvise isplati ubaciti 2.016v..naci dobar primjerak a ostalo je skoro pa Plug'n'play
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Malo da se vratimo na slikice :)

Nissan Silvia S14 Spec R track setup
ftFapHK.jpg
 
10.12.2013
21
40
18
Ja ga pojedem ako na 0.5 bude imao 160ks i bude kratko trajao... :) Cali turbo sa prilicno konzervativnim fabrickim mapama na 0.4 ima 204ks.
Ako izbaci na standalonu toliko, onda nesto gadno nije izmapirano kako treba. Za to ne treba da diras ni duhtung glave ni klipove, to ti je sprdacina od pritiska. Klipove od leta ako hoces da uzimas, onda bolje ceo let, ali onda ode projekat u propast jer ce ti brzo traaziti gomilu upgradea, 300ks koliko moze bezbedno iz serijskog agregata ce brzo postati malo, a samo te klipnjace, dizne i turbo dele od dosta vise. I treba ti usisna bregasta od atmosferca i stelujuce remenice. I neko ko zna sta radi da uzupci komparaterom kako treba :)
Onda posle to ispadne kao da imas narkomana u kuci koliko krene da trazi para stalno
8V turbo na msq je najjeftiniji brz prevoz koji postoji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
10.12.2013
21
40
18
stipe je napisao(la):
Ma ja mislim da se to nikako ne isplati radit. Kolko vremena i novaca ce se potrosit na taj projekt, bolje je odma kupit let motor ili neki drugi turbo.
Ja sam svojevremeno to htio radit na svom auto al.....vrlo brzo sam odustao. Usis, ispuh, pa treba spustit kompresiju, pa onda ili ecu od turbaka ili neki piggyback kontroler....ili remap stock ecu-a...pa centralina je pitanje dal ce odgovarat svim tim modifikacijama......ovisno o pritisku na koji se ide...injektori sa manjom impedancijom i vecom latencijom....dal ce onda pumpa goriva odgovarat moc terat to sve....i dal ce ecu trpit te injektore?.... kaj sa intercoolerom onda? mislim moze i bez njega al....ak se radi onda se radi kak treba i za neki ok tlak a ne 0.3 bara
...nije to yugo da bu se samo prisarafilo pa kolko bude bude i ak dela dela a ak nekaj pukne...jbga...cekic, kljuc 13, 17 i sarafinciger pa ce se vec skemijat.

A si ga zakomplikovao... C20let dizne su visokoomske, usis nista ne diras, stepen kompresije ne treba da diras za tu sprdnju, treba da uzmes kolena i povaris izduvnu granu i stavis intercooler sa otpada. garantujem da za jedan dan moze da se konvertuje na turbo i da kosta do 1000 eura. A ako i ubijes agregat, jednostavno kupis drugi za 50 evra. od 8v nema jeftinije :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Znam da se moze, al nisam ziher kolko bi to sve funkcioniralo onak kak treba...ipak je to auto za manje vise svaki dan. Nekak mi je tesko povjerovat da na c20NE motor samo stavis turbo i nista drugo i da ce to radit super na 0.5bar . Nisam dovoljno upoznat sa njihovim masinama, al znam za neke druge aute i masine....i znas i sam da nejde to bas sam tak.
Opet velim 1000€ je dosta novaca i mislim da za tu svotu bi se mogo nac neki noviji turbo motor i samo napravit swap...npr Z20LET(ako se ne varam je bio u astri G pa na dalje). Puno bolja opcija za neki svakodnevni auto nego kemijat i varit i ubijat stock NE motor. Normalno ak slazes auto za 402 ili stazu ili neke takve egzibicije da je lijepo kemijat po motoru i radit cuda.... al ovo drugo je bezbolnije :D .... vec sam reko da sam u par navrata kretao sebi to radit al....nije ispalo tak jednostavno kak sam ja zamislio, da sad ne nabrajam kaj me sve posralo po putu :D
 
10.12.2013
21
40
18
Hm, pa i za swap treba novaca... Z20LET ne verujem da ima sanse da ubacis za te pare, a i to je ecotec, daleko restriktivnija glava nego C20LET(ili XE, svejedno). Tu ako ides na swap, moras namestiti sve kao u bertonki da radi oko motora kako treba, ecu, instalacijju, obe sonde, katalizator i sl, a ako ces da ogolis malo motor (da gasis egr, postcat o2 i ostale zezancije) moras nekom da platis ako ne znas sam to da uradis. Ako ubacis C20LET, imas drasticno manje zezancija jer je njegov ecu maltene kao standalone sto se tice ugradnje i na cali imas vec sve sto ti treba (gluposti tipa mil, relej pumpe, obrtomer i slicno). Na ZLETu moras i immo da drndas, sto je dodatni trosak. Opet, CLET u dobrom stanju i dalje kosta 1000e komplet za ugradnju, bez ugradnje. Za dve godine ako ti crkne protokomer vise nece biti polovnih po otpadima ispravnih, a kinezi ne prave kopiju. Originalni nov protokomer ne zelis da znas koliko kosta :)