Tuttankhamon & Fruit Spirit[remake] 250W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
sretno brate sa bijlkicama, fino si se spremio
da pitam nešto...ne vidim ti starter? jel to prigušnica sa integriranim? zanimljiva mi je ta lampa od 250w...svašta se s njom da napravit :)
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.089
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
bas me zanima kak ce ispast tj tutankamon ja sam imao white russian koji je isto krv ko i ak47 ,jebene su biljoze fino rastu pici dalje i ja trenutno rokam sa hps 250 w
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
hvala ljudi :)
da marco, sa integriranim starterom je prigusnica :)
mene isto zanima taj tuttan, jedva cekam da odradim fimming i scrog da vidimo oce bit materijala ili ne :)
novi update u subotu 29.

peace out !
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
evo mene ljudi u drugom tjednu... jucer presadjene u vaze od 11.8 litara
vaze nisu napunjene do kraja jer sam racunao da imaju 10litara zemlje a kupio sam 40 litara pa da imam i za drugi grow...
tu su negdje... dobro napreduju, nema problema s nicim, ph se regulira, 10 kapi limuna na 300ml voda i taman ispadne ph :)
evo sad slikica malo...

FRUIT

20120929141713cleaned.jpg


TUTTAN

20120929141735cleaned.jpg


ZAJEDNICKA :)

20120929141751cleaned.jpg


izvinjavam se na kvaliteti slike, nisam bas bio u mogucnosti slikati pa sam na brzinu to obavio... :)
trenutno zaljevam svaki dan-dva, ovisi o vlagi i koliko je suha zemlja...
pocinjem gnojit tek u 4 tjednu ili ako budu ranije trazile...
mozete vidjeti na drugoj i zadnjoj slici da tutanu je malo pozutio jedan list, mislim da je zato jer ne dobiva svjetlosti... ako je nesto sta bi se trebao brinuti, samo recite... :)
sljedeci update 06.10 !
peace out !
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.......nigdje nisam vidio o kojoj je zemlji rijec, mozda je ona problem zutila......
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ja bi prvo rekao smanji zalijevanje, nema potrebe svakog dana ili svaka 2...
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
imam composanu universal, neki hydro pise na njoj, ili tako nesto xD i zalijevam kad se kompletno osusi zemlja, ali brzo se susi a zalijevam sa malim kolicinama dok su male... neznam dali je to greska
i znam da je prerano da zuti zato isto neznam sta bi moglo bit, mozda mu fali nesto, ili je takav strain nesto mu ne pase, nemam pojima xD a ovo sta kaze haze i maniac, moze bit da precesto zalijevam pa da su tako mlohave, prosli grow sam zalijevao iskljucivo kad bih vidio da biljke traze to, znaci da se objese i isto je dobro bilo, mislim da je i sada dobro s ovakvim zalijevanjem ali stvarno neznam vise sada tocno ako vi kazete da smanjim zalijevanje onda ili sta?
hvala ljudi sto ste tu :cvetak

peace out !
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
ph zemlje je od 5.0 do 6.5, sad sam pogledo, neznam dali je to ok ph xD
a ph vode reguliram svaki put od kad se pojavilo zutilo i izmedju 6.5 i 7 je...
sada mi se cini koda i gornji list zuti na biljci kada je gledam...
sad sam provjerio jos jednom list i stvarno zuti, ali onako je blijedo zuti pri vrhu... hmmm...
ali fruit uopce nema nikakvih problema, ne kuzim xD
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
smanji zaljevanje ... to su male biljke koje nemogu popit puno radi malog korjena ... sto se tice ph i vode ako tocis direkt pipachu u bocu prije zaljevanja ph te vode ti se stalno mjenja od dana do dana i ovisi o puno stvari koje su se desavale taj dan u vodovodu i cijevima tako da ti je ako zelish krenut od neke ajmo reci 0 morash pustit vodu da ti odstoji dan fino ti klor evaporira i onda gledaj koji ti je ph i snizavaj . onaj dole list ti je zut jer vjerojatno radi preniskog PH koji je bio u pocetku nije mogla pravilno uzet N
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
u kojem smislu da smanjim? sada u vecim vazama ih zalijevam po 250ml, mislim da to nije puno... ili mislis da smanjim u smislu da rjedje zalijevam?
a ovo nisam znao da pustim vodu dan da odstoji, inace direktno u bocu, izmjerim, zalim i to je to... i ne razumijem kako preniski, meni je previsoki bio pa sad smanjujem sa limunom...
ali sad me zabrinjava ovaj novi sta pocinje blijediti... ma necu ni razmisljat o tome sada nego cu danas popodne ili navecer probat slikat pa cemo vidjet...
nadam se da ce ozdravit :)
hvala jos jednom ljudi na pomoci i laku noc, nemogu vise gledat ni tipkat ni nista...
:vb_wave:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.......ja mislim da je tvoja greska precesta zaljevanja sa premalo vode.......sad trenutno peglam auto hash stare 13 dana, od kad su iznikle zalivene svega 2 puta, otprilike svakih 5 dana, isto pod 250W a posude duplo manje od tvojih (5l).....meni popiju po posudi oko litru vode......zali to brate posteno, lagano zaljevaj da zemlja uspije popit tu vodu, onak malo po malo dok ne pocne na rupice curit lagano van......e i onda pusti da se zemlja posusi do kraja.....kad se onak odvoji od ruba posude onda zali ponovo.....isto se mozes ravnat po tezini tegle kako kaze Haze, poslje zaljevanja tegla je bas teska a kad su cure zedne pa primis teglu da ih zalijes a ona ko pero lagana.......ja mislim da tih tvojih 250 ml vode kad zalijes ne stigne ni do pola tegle......

.....jer sve ostalo je ok.......zemlja je dobra, korigiras PH.....bas je misteriozno to zutilo kod tebe.......btw i fruit mi izgleda kao da pocinje zutit, ovaj najdonji list, ili je takva fotka?.......
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Slažem se sa ekipom za prečesto zalijevanje. Skrenio bi pažnju i na temperaturu. Biljke su ti nakon presađivanja prilično duboko u posudama, ako ti neki vent ne udara po biljci i po zemlji, garant ti je u tom "bunaru" temp veća od dosad mjerene bilogdje u boxu. Čak i prstom možeš osjetit da je toplije dole ako ne pirka dobro. Ako si i nesiguran sa određivanjem PH vode i ne možeš točno odredit PH kad ga spuštaš, bolje je ne prpat spuštanjem - kombinacija kiselije zemlje i kiselije vode potencijalno je veći problem od kiselije zemlje i lužnatije vode, barem u tim nekim našim rasponima. Pozdrav i pratim naravno do kraja. :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
ma fruit nema nikakvih problema, ide ko lud :)
pocinjem od sutra 500ml po biljci da onda rjedje zalijevam ...
temp mi je 25 zadnjih 4-5 dana... a vent mi ne puse po biljkama ali mislim ga stavit kad narastu jos malo tek tako da malo zrak cirkulira...
a ph mjerim sa nekom tekucinomu tubici i zuto je 6.5 a zeleno 7, i uvijek bi mi bila neka boja izmedju zute i zelene tako da ne vjerujem da je ph jos problem...
vidjet cemo s vremenom kako ce ic, samo se nadam da se nece vise sirit to zutilo po listovima...
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Mladi listovi ti žute zbog neuravnoteženog ph! Skoro pa 90% problema koje imamo sa biljkama je zbog neuravnoteženog ph! Ako ti je zemlja 5.0 ili 6.5 nemoj zaljevat s vodom koja ima 7.6 ili 8, karikirano, jel ''buniš i biljku i zemlju... Samo lagano sa zaljevanjem btw, svakih 4 dana probaj, ne smeta njoj ako koji dan bude bez vode, bolje će korijen se razvijati
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ne slushaj gluposti neg samo zaljevaj sa ph leveled vodom kakva god da je zemlja ... sljedeci put probaj nac zemlju 6.5 ph ili barem 6-6.5 no nikakvih briga sve je ok bio ti je malo nizak ph i biljka ti je to pokazala tako da nije mogla uzet N pa joj je pozutio donji list i to je proslo ... tako da samo smanji zaljevanje pusti da se isushi ... imash dosta velike tegle i pitanje je kolko rupa opce imash dole jer serijski broj sigurno nije dostatan inace ... jer to nisu uzgojne tegle nego ukrasne jbg ... :)
gurni prst sa strane tegle i probaj dali je vlazno ... ako je imalo vlazno znash da je pri dnu full mokra zemlja ...
samo neka ti voda odstoji dan ili stavi gnojiva ili ne ovisno sta radish i onda priblizi ph najblize 6.5 pa zalij i neces imat nikakvih problema ...
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Hmm... nekako mi je tesko povjerovati da ti je temp prije 10ak dana bila 29, a sad da je 25 i to u tom "bunaru" od tegli, 30-ak cm od HPSice bez ventilatora po biljkama. Ubaci termometar/sondu u bunar pa vidi koliko je tamo, većina biljke ti se nalazi u svojevrsnoj zavjetrini! + ako ti vent ne puše po biljkama uskraćuješ im elementarno pravo na svjež zrak. List iz prostora oko njega iskoristi sav raspoloživi co2 kroz nekoliko minuta. Ako žutilo nije posljedica stresa presađivanja, najveća vjerojatnost je da je riječ o previše vode i premalo zraka/visoka temp, pa tek onda PH. Savjete si dobio, ti nastavi kako misliš da je najbolje, iz uspješnog growa se može naučiti puno, iz neuspješnog još i više.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
vaze sam gledo da kupim sa sto vise rupa, i ima ih barem 10-15...
ventilator sam stavio sad da puse a i ja ne kuzim kako je prije bilo 29 a sad 25 xD
kad sam presadjivao korijen od biljke je zauzeo cijelu casicu od jogurta i prema gore je dosao do vrha skoro...
a rezao sam sa skarama dole rub casice od jogurta pa moze bit da je i zbog toga...
ali nije mi jasno kako mi pocinje blijedo/zutiti gornji list sada...
mozda je neka posljedica od prije koju nisam primjetio ili jos uvijek nesto radim krivo xD
kako god bilo, hvala ekipa na pomoci :D
vidit cemo sljedeci update sta ce bit :)

peace out !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.