Ugrizi na listovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.03.2015
8
5
3
pozdrav forumaši.

imam neke nametnike, ali ne znam koje. pokušao sam ih naći ali ih ne vidim.
ugzizi su različitih veličina, neki imaju promjer oko 2 mm, a neki manje od mm.
evo i slika.
vlFv4m8.jpg


uglavnom, na internetu kažu da je najbolji pesticid "Nutrilife SM-90" no čini mi se da se on može samo naručiti poštom iz amerike.
a ja ne želim čekati toliko dugo da problem postane gori (a ima i carina naravno, jer nije iz EU).
pa me zanima ima li neki univerzalni pesticid koji mogu lakše nabaviti u kraćem roku?
puno hvala
Matko
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.669
11.928
358
Socotra Island
eelslap.com
Moj ti je savet da prvo napraviš prirodni pesticid pa probaš tako , npr. domaći duvan, čili , česnjak , neem ulje , cimet i kap deterdzenta za sudje pa sa time dobro poprskaj biljku . Imaš baš dosta recepata i saveta po forumu pa koristi pretragu :) Sa srećom !
 
18.03.2015
8
5
3
budem i to pogledao, hvala. usput, upravo sam frendici pokazao slike, i rekao joj da nemogu nigdje vidjeti ni naći nametnike, ona kaže da su ti ugrizi pre veliki da budu nametnici, osobito ako ih ne mogu vidjeti. rekla mi je da sam vjerojatno slučajno biljku oštetio.
predložila mi je da odrežem listove sa štetom, pa pričekam koji dan i vidim dalje.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.669
11.928
358
Socotra Island
eelslap.com
Ne bih se složio sa frendicom , nisu preveliki ugrizi ali sve jedno dobar je savet da posmatraš i sačekaš još malo . Ako ne možeš golim okom da vidiš nametnike to ne znači da ih nemaš :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MatkoZG

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Tresla se brda rodio se miš. Pricekaj jos koji dan da vidis da li se to siri. Kod mene prakticki u pravilu svaki grow imam rupicu dvije po liscu slicnog ili istog tipa. U svakom slucaju ne diraj nista jos par dana. Ako se to nastavi znaci da imas gamad. AKo ostane tako kako je pici dalje ;) Kolika je biljka ukupno velicine? koliko je stara?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MatkoZG
18.03.2015
8
5
3
pisalo je tu na vutri da se stavi onaj za suđe koji je kao balzam i ne šteti koži. kao da to služi zato da se to sve skupa zalijepi na listove
 
Poslednja izmena od urednika:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.204
358
nikako nemoj rezati listove
a ako se x odaziva na x i još ako je x na avataru, zbog tvoje sigurnosti je bolje da izbrišeš ime
btw, welcome :vutra:

biljka ti je prilično dobra
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: MatkoZG
18.03.2015
8
5
3
ne bi imalo puno efekta, obzirom da si upravo i ti ponovio ime :D al da u pravu si, malo sam se zanio, valjda od previše ljubavi hahahha
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutragenjo
18.03.2015
8
5
3
update:
našo sam neke mušice sitne. za sad ih nema puno. ako vidim ista, onda vidim samo jednu.
idalje sprejam sa onim, ali ne znam kolko dobro djeluje. vidjet cemo valjda za koji dan.
pozdrav svima