uzgoj 2013

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.03.2013
11
0
0
Bok ljudi, evo cita sam malo po forumu i odlucia san da zasadim 2 biljke,ima sam prijasnjih iskustva al mi se biljka osusila.Sad san odlucia da provam jos jednom ali ovaj put uz vasu pomoc.znaci jucer sam stavia sjemenke da.proklijaju izmedu 2.vate natopljene vodom u zatvorenu vrecicu da zadrzi vlagu.ostavit cu tu jos 3.4 dana dok ne proklijaju te cu ih.presadit u casicu u kojoj cu ih ostavit jos 15 20 dana da ojaca te tek onda presaditi na sajt.sad bi me zanimalo kako se najbolje brinut o njoj kad je zalivati ,koliko puta dnevno ,prosli put sam je zaliva cajem koji san napravia od prpe sto se pokazalo jako dobro.dakle stvarno bi volia da mi uspije ovaj put jel ova trava je postala jebeno skupa.bicu zahvalan svakoj informaciji koja ce mi pomoc da biljka uspije.
 
21.12.2011
16
15
3
33
Kupi 2-3 stedljive sijalice (pazi da budu plavog spektra) i jedan tajmer. osim ako nemas neki greenhouse ili plastenik, jer ce biljke traziti svetlo cak i kad je male mada mnogo manje nego kad porastu. sve to ne moze da te kosta vise od 30e tako da nije neki izdatak. tajmer podesi 18 sati svetla 6 sati mraka. mozes da ih stavis pocetkom aprila da bi ih presadio krajem meseca. Ako planiras da ih drzis unutra 20 dana preporucujem ti da uzmes case od pola litra samo pazi da ne budu providne jer korenje ne voli svetlo sto je logicno. vidi da zemlja bude dobra (za ruze recimo) i pazi gde presadjujes. ako je zemlja losha na sajtu stavi ih u saksiju sa tvojom zemljom i to je to.
Uostalom odvoj malo vremena pa procitaj neki outdor dnevnik. Ako volis svetu biljku nece ti tesko pasti :)
 
08.03.2013
11
0
0
nije do caja to bilo,kad sam pocea zalivat tim cajem to sam radia oko 1 mjesec nego mi se osusila zato sto je 2 dana nisan zalia al eto,kad sam te biljke sadia stavia sam ih odma u zemlju u 3 mjesec i u 7 mjesecu se osusila al bila je dosta velika s puno listova jebiga moglo je bit nesto od nje al san bia lijen tada,sada ocu sve ispocetka i sve tocno kako treba napravit
 
08.03.2013
11
0
0
Baky91 je napisao(la):
Kupi 2-3 stedljive sijalice (pazi da budu plavog spektra) i jedan tajmer. osim ako nemas neki greenhouse ili plastenik, jer ce biljke traziti svetlo cak i kad je male mada mnogo manje nego kad porastu. sve to ne moze da te kosta vise od 30e tako da nije neki izdatak. tajmer podesi 18 sati svetla 6 sati mraka. mozes da ih stavis pocetkom aprila da bi ih presadio krajem meseca. Ako planiras da ih drzis unutra 20 dana preporucujem ti da uzmes case od pola litra samo pazi da ne budu providne jer korenje ne voli svetlo sto je logicno. vidi da zemlja bude dobra (za ruze recimo) i pazi gde presadjujes. ako je zemlja losha na sajtu stavi ih u saksiju sa tvojom zemljom i to je to.
Uostalom odvoj malo vremena pa procitaj neki outdor dnevnik. Ako volis svetu biljku nece ti tesko pasti :)
hvala za informaciju ali to sa sijalicama necu ni pokusavat radit zato sta zivim jos s roditeljima pa bi bilo jako tesko objasnit ako me uvate,ovako cu samo stavit kraj prozora s drugim cvijecem pa nece ni vidit to.

edit: a ono u vezi zemlje na sajtu, nije bas neka zemlja ali sam mislia iskopat rupu i samo nakrcat zemlje iz ducana
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Tesko da ce ti to uspeti bez svetla... Moraces da ih drzis unutra bar 1 mesec (dok ne otopli) pa onda izbacuj, a ako prezivi toliko bez svetla svaka cast... Bolje da sredis uslove pa onda sadi ili cekaj prolece i outdoor sezonu.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
@ marin316 - biljka ti se osushila zato shto ju nisi zalio 2 dana ?
to je, gotovo 1000% sam sigurna, nemoguche..
zaato..kako ti se nebi ponovila slichna katastrofa..najbolje bi bilo da nam kazhesh sa kakvim si to chajem zalijevao biljku/e ? koliko chesto si biljku/e zalijevao? koliko je biljka bila stara kada se preselila u vjechna lovishta?? i .kako je biljka izgledala? jesu li listovi bili fino zdravo zeleni?
shto vishe detalja se sjetish i napisheshvecha je vjerojatnost da chemo dokuchiti shto je uzrokovalo preranu smrt tvoje biljke...a sve to kako se nebi isto ponovilo i ove godine..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: proka

roguz2

Aktivan Član
20.02.2013
76
23
0
46
hrvatska
slažem se sa vješticom ja nisam zaljevala svoje po 10tak dana i nije im bilo ništa,netreba njima puno vode,dok su tako male dovoljno je svaka 3 dana po 1dl vode po biljki,kakvi crni čajevi,uzmi si ph metar i zaljevaj obićnom vodom,a uostalom tek je 3 mjesec a to je prerano za vanjsko sađenje,to da si ti njih stavio poslje 25.3.,tek da klijaju onda bi to bio uspjeh,i o kakvim se biljkama radi,ako je to sjemenka iz panja koji si ti kupio za 100 kuna,šanse su velike da ti o0be budu muške
 
08.03.2013
11
0
0
a nije to bilo sad 2 dana pa se osuila nego je bila izlozena na suncu od 5 ujutro do 6 navecer ,a ja sam je zaliva svako 2-3 dana jel mi se nije dalo,jel ona nije propala dok je bila mala to se desilo kad je vec vani rasla duze vrijeme.sto se tice tog caja to je napravljeno od prpe sta san skupia pomisano s toplom vodom.Ona je izrasla doma kod mene na prozoru u casi i stala je tu dok joj nisu ona 2 lista otpala i presadena na sajt , bila je dosta velika mozda pola metra zdrava,listovi cisti i sve to odlicno,taman se pocela sirit lipo dobijat dosta listova ...al eto jebiga dosadilo mi svaki dan dolazit po suncu pa propalo
 
08.03.2013
11
0
0
roguz2 je napisao(la):
slažem se sa vješticom ja nisam zaljevala svoje po 10tak dana i nije im bilo ništa,netreba njima puno vode,dok su tako male dovoljno je svaka 3 dana po 1dl vode po biljki,kakvi crni čajevi,uzmi si ph metar i zaljevaj obićnom vodom,a uostalom tek je 3 mjesec a to je prerano za vanjsko sađenje,to da si ti njih stavio poslje 25.3.,tek da klijaju onda bi to bio uspjeh,i o kakvim se biljkama radi,ako je to sjemenka iz panja koji si ti kupio za 100 kuna,šanse su velike da ti o0be budu muške
ma dobro pusti to ,ona ce meni stat na zatvorenom izlozena svijetlosti sve dok ja ne vidim da dolaze vece temperatura i da se dan produzava ,i da bile su sjemenke iz 100kn trave ali ja mislim da je cak jedna bila zenska,zaboravia sam rec da sam ima 2 iste velicine.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Oceš da kažeš da prema sjemenci pucaš na spol biljke ? Ili ja krivo tumacim nešto?
Mislim da ceš se napatit ovom svojom metodom uzgoja..ali želim ti svu srecu.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja bi se isto složio ovdje sa većinom da je još prerano za saditi, ali ovih dana je stvarno vrijeme pretoplo u kopnenoj hrvatskoj točnije slavoniji, pa mi vrag nije dao mira i napravio sam mjerenja temperature zraka popodne i naveče i isto tako temperature zemlje, pa pogledajte:

6.3.2013 - 13h/ Zrak: 20 stupnjeva (hladovina), Zemlja: 15 stupnjeva (4cm dubine, hladovina)
6.3.2013 - 19h/ Zrak: 17 stupnjeva, Zemlja: 14 stupnjeva (4cm dubine)
6.3.2013 - 23h/ Zrak: 15 stupnjeva

7.3.2013 - 13h/ Zrak: 20 stupnjeva (hladovina), Zemlja: 16 stupnjeva (4cm dubine, hladovina)
7.3.2013 - 20h/ Zrak: 16 stupnjeva, Zemlja: 14 stupnjeva (4cm dubine)
7.3.2013 - 23h/ Zrak: 16 stupnjeva

8.3.2013 - 07h/ Zrak: 14 stupnjeva (hladovina), Zemlja: 13 stupnjeva (4cm dubine, hladovina)
8.3.2013 - 15h/ Zrak: 21 stupanj (hladovina), Zemlja: 17 stupnjeva (4cm dubine)
9.3.2013 - 03.10h/ Zrak: 13 stupnjeva

E sad, prvo sory što postam ovo di mu možda nije mijesto, ali većina vas tvrdi da je prerano, ali su mnogi zaboravili na žešće iznadprosječne temperature u cijeloj regiji koje se ne pamte godinama. Velike varijacije u negativu, tj prema dole na termometru se ne očekuju uskoro. Javljaju neku nulu za tjedan dana pa opet nagli skok u iznadprosječno toplo. E sad kad se sjetim mog pogleda na temperaturu na stranici Accu weather prije nepunih 10 dana su najavljivali za ove protekle dane maksimalnu temperaturu zraka za moje područije 9 stupnjeva, tu su se zajebali za više nego duplo, a za padaline da nepričam, rekli su obilne a nije palo ni kapi. Čisti dokaz da su takve stvari nagađanja i za one koji se time bave cijeli život. Samo vam želim reći da netreba vjerovati meteorolozima i njihovim "proročanstvima". Po mojim mjerenjima vidi se da se zemlja grije možda malo slabije od zraka, ali i gubi na temperaturi za koju nijansu sporije od zraka. Mjerio sam u protekla tri dana kao što vidite u potpuno različita doba dana i noći i na dubini od 4 centa, dok tmperatura zemlje na samo koji cent bliže površini je znatno viša (aludiram na dubinu 2,5cm ili dubinu na koju sadim sjeme).
E sad valjalo ili nevaljalo ja sam piknuo 4 Green-O-Matic regular sjembe, pa ću da vidim kuda to vodi (prilično sam siguran da će ići bez problema). Da bi nekako zadržao malo veću temperaturu zraka pa i zemlje sve sam sjemenke pokrio prerezanim bocama od 3 litre sa otvorenim čepovima, a boce sam zabio u zemlju dubine više nego sjemenke (kao šatro mini staklenik iliti plastenik). Ako bog da da isklijaju u sljedećih 7 dana za kada "proroci" najavljuju pad jutarnje temperature do nule opet se meni unutar boca neće spuštati niže od 5, al to je samo dan dva kako najavljuju i gotovo sam siguran da im neće nikakvu štetu napraviti. Pa eto, budemo vidjeli šta će se događati :)
 
08.03.2013
11
0
0
Jack-Sparrow je napisao(la):
Oceš da kažeš da prema sjemenci pucaš na spol biljke ? Ili ja krivo tumacim nešto?
Mislim da ceš se napatit ovom svojom metodom uzgoja..ali želim ti svu srecu.
pa biljka mi je bila stara 3-4 mjeseca kad se osusila valjda san moga vidit jel zenska ili muska
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Štima Marin ja sam krivo skopcao.

No Joke,sve stoji klima se mijenja i to je činjenica....ja kad sam poceo growati prije nekih 11 godina berba je bila pocetkom il sredinom 9 mjeseca....sad je sredinom 10 mjeseca a ni to ponekad nije dovoljno....meterolozi igraju loto pogađanjem vremena i to stoji....neznaju ništa toćno....ipak....
Treba slušati prirodu....znaci nema pupova na listovima,vegetacija se još ne budi,nema pčela,bumbara i drugih životinjica,pogledom kroz prozor vidim samo gole grane drveca koje još spava....tu i tamo koja nadobudna visibaba ili zvončić i to je sve.....zašto žuriti....i ako maknemo na stranu vijeme i pretpostavimo da je sve ok i da se može krenuti...rezultat je sljedeci.....

...ako se growa reg ili fem sijeme.....iducih 7 mjeseci ce to trajati....imaš jednu biljku ajde nekako ce se odradit...imaš 10-15 biljki ima da se slomiš ko puška ako ceš brinut za to i radit sve što možeš da imaš što jacu berbu...mislim svako zna svoje al svake godine isto...požuri se u 2-3 mjesecu sa growanjem pa tamo u 7 mjesecu ti dnevnici zamru i nema više growa....a zašto...

...ok svatko zna svoje ali jednostavno nema se potrebe za tim...
 
08.03.2013
11
0
0
bok ljudi ,evo zanimalo bi me ako biljka raste u nekoj posudi odnosno pitaru i ako je zenska biljka koliko grama najvise moze dat,jel mi prijatelj prica da jedna zenska u pitaru da max 20g.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
hehe, joj... a koliko je velik pitar, to si zaboravio da kazes, il mislis da nije vazno. u principu nije ako ne znas uzgajati mozda dobijes i 2gr, i to uz malo srece, ko zna. naravno, nije zanemarljivo ni koji je strain, ne daju svi isto u istim uslovima... itd...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
pa ne moze sad "neznan", bitno je koliko litara zemlje staje, racunaj da ce ti na svaku litru biljka ici nekih 10cm u visinu, sto vise litara to veca biljka a time i veci prinos... znaci moz da dobijes par grama ili nista ako zeznes stvar, a moz da dobijes 100, 200 ili vise grama... na tvoje pitanje:"ako biljka raste u nekoj posudi odnosno pitaru i ako je zenska biljka koliko grama najvise moze dat" je nemoguce tacno odgovoriti, zaboravi na to i fokusiraj se na pravilan uzgoj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DJFlyHigh