uzgoj 2013

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
nebi zao ja vani sadim iskljucivo u velikim vrecama ne teglama puno vise zemlje stane a bilje mi ispadaju monstrumi inace sadim early skunk i white widow posto im pase klima podrucja u kojem sadim. sad su mi trenutno bilcice u boksu i cekam prvi maj da ih presadim
 
14.03.2013
17
1
0
moje biljcice su tek izasle iz zemlje.nalaze se u saksijama od dva dcl.saksije su napolju jer nemam gde da ih drzim unutra.moja pitanja su.....kada je najbolje da ih presadim iz saksija u zemlju,kada je najbolje da ih topiram[nikada nisam topirao] i ono sto me naaaajvise zanima je,da li je pametno prvo presaditi pa topirati ili je pametnije prvo topirati,pa sacekati koji dan da novi vrhovi krenu i biljka odboluje stres pa ih onda presaditi. :)


e da,da se nadovezem.ako se neko resi iscimati i odgovoriti na pitanja znacilo bi mi malo pojasnjenja i oko topinga.kada,kako,koliko puta........
 
14.03.2013
17
1
0
druze hvala na linku,nisam napomenuo da sam jedan od onih koji su procitali skoro sve postove na forumu.sve je ovo ok sto si postavio.,ali ako procitas ovo videces da je ovo objasnjenje sta je LST a sta je HST.A to ja vise manje znam ali ako ponovo procitas videces da nijedan od odgovora koje ja trazim tu ne stoje,na primer na kom spratu liscica treba raditi toping kao i gore navedena pitanja.mislim da meni ipak treba odgovor iz prve ruke,tj od nekoga ko je to radio.treba mi praksa i to proverena.:) ali u svakom slucaju hvala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: El.Magico
14.03.2013
17
1
0
Creative je napisao(la):
i bas si izostavio onu hrpu postova gdje pise da se toping obicno radi nakon 4 interode a mozes ju topirati kad god hoces i koliko god puta hoces dok traje vegativni ciklus . ;)

A sta mislis da li da to uradim u casi pa sacekam da se oporavi i potom je presadim,ili prvo da je presadim pa kad se malo oporavi od presadjivanja onda toping?
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Ajde ti fino čitaj forum pa ćeš sve znat. Presadi ju pa radi sta oćeš od nje. Možeš i obrnuto, sve su to nijanse. Ne sekiraj se oko tih stvari nego goni to i gledaj odradit do kraja, jer vjeruj mi i kad ju oberes nije to kraj nego pazis da se osusi kako treba, pa cure-anje, pa pazis na pljesan itd. Sretno
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
obrati paznju na opciju Editiraj, nalazi se u svakom tvom popstu, dole desno... znaci, ne post za postom... a sto se topinga tice, secni kad izadje prvi petolist, a ako hoces kasnije mozes jos jednom... i moze toping dok su u plasticnim casama, ako su bar od pola litre... ako su u onim malim od 0.18 presadjuj, sacekaj da se lepo prime pa topiraj... i ko sto kazu, citaj forum
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CATFISH

vilette

Aktivan Član
09.03.2009
60
29
8
41
Sorry na off-u, neko iskusan . Kad presadjujemo iz malih jogurta u prirodu. Koliko treba rupa biti duboka a koliko siroka, tj. koliko l zemlje mora stati?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
mislim, odgovor je jasan, sto veca rupa to bolje... mada zavisi naravno od podneblja gde si, nije isto krasko podneblje i ovo kod mene ;)
 
12.04.2013
30
13
0
Novi sam ovde i ovo mi je prvi post pa bih iskoristio priliku da vas sve pozdravim :icon_lol:

Odlučio sam ove godine pokušat nešto zasadit (nisam nikad prije ni pokušao), te sam zbog nedostatka uvjeta odlučio za outdor varijantu (valjda nije kasno). Ne očekujem ništa ove godine jer sam se poprilično kasno odlučio za sadnju te nemam dovoljno vremena ni uvjeta da sve pripremim kako treba pa ću vam u daljnjem tekstu opisat ukratno trenutni plan pa bi vas zamolio za mišljenje..

Imam masu random sjemenki koje mislim zasadit, plan mi je nekih 5 biljaka proklijati i zasaditi u čašice te u njima držati nekih 20ak dana nakon čega bi ih presadio na "site",a pored toga bi nekih 10-15 sjemenki zasadio direktno u zemlju (čisto da probam obe varijante jer imam dovoljno sjemena). Plan mi je biljke zasaditi na jedno obližnje brdo koje mi je 3-4 KM od kuće, gdje bi ih mogao relativno redovno posjećivati s izgovorom da idem šetati radi "zdravlja".. budući da nemam uvjeta da gnjojim zemlju plan mi je da pokušam zasadit biljke ovako pa kud puklo da puklo. Zemlja je prekrivena podebljim slojem lišća ispod kojeg se nalazi pravi prirodni humus (ne znam koji je PH nisam u mogućnosti da izmjerim) pa se nadam da bi moglo bit nešto od te zemlje i bez gnjojenja.. "Site" bi bio osunačn veći dio dana od kojih nekih 6-8 sati izravnog sunca al je problem što se radi o dosta zaraslom prostoru kojeg zbog sigurnosti nebi smjeo baš puno rasčistit pa ne znam koliko bi sama biljka imala svjetlosti.

Znam da nisu neki uvjeti i kao što sam rekao ne očekumem ništa al me zanima vrijedi li mi uopće pokušavat?
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Nije kasno, sad tek pocinje, tako da nisi nigde zakasnio.

Kakve uslove imas da drzis te biljke 20 dana unutra? Trebace ti neko osvetljenje za to...ja mislim da ti je naj lakse da pustis da ti to sve proklija i sadis direktno u zemlju.

Ne moras tako cesto da obilazis sajt tako samo mogu da te vide ljudi kako cesto prolazis.

Ako nemozes da gnojis bar se potrudi malo oko pripreme zemlje iskopaj rupe i pogledaj malo temu o prirodnim gnojivima istrazi malo, mozes da gnojis sa pepelom od drveta, korom od banane, ljuskom od jajeta itd, itd.

Za pH u outdoor-u ne moras da brines...

vrijedi li mi uopće pokušavat?
naravno da vredi :) :cow_yellow:
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
Ovako mislim procitao sam to u udzbeniku za cetvrti razred osnovne skole ajmo reci prva faza okorjenjivanje dok se glavni korjen ne izraste druga faza ti je kad ti se pojave one zilice oko glavnog korjena (prvi zakon bonsai kako drvo nacint malim je kad mu skratis glavni korjen sto manje hrane manje drvo. to vrjedi kod svake biljke. Dan sluzi za vegetaciju noc sluzi za rad korjena do cvjetanja kod svake bilje od tulipana maka ili bilo koje sezonske biljke.
sry nema fotkica nema avatara prevelik sam paranoik zato se i vozim do grow boxa a ne ko normalni ljudi kao svi vi koji sadite doma fotke =dokaz dokaz jednako zatvor bio tamo neidem vise


nemoj to raditi bniej dobro poginut ce ti kuje radje dobije biljkicu oko 15-20 cm u boxu ili doma u stanu zatim van manja sansa da kuja krepa, toping se radi inace na 4 paru listova tada je korjen u drugoj fazi

kovac je napisao(la):
Nije kasno, sad tek pocinje, tako da nisi nigde zakasnio.

Kakve uslove imas da drzis te biljke 20 dana unutra? Trebace ti neko osvetljenje za to...ja mislim da ti je naj lakse da pustis da ti to sve proklija i sadis direktno u zemlju.

Ne moras tako cesto da obilazis sajt tako samo mogu da te vide ljudi kako cesto prolazis.

Ako nemozes da gnojis bar se potrudi malo oko pripreme zemlje iskopaj rupe i pogledaj malo temu o prirodnim gnojivima istrazi malo, mozes da gnojis sa pepelom od drveta, korom od banane, ljuskom od jajeta itd, itd.

Za pH u outdoor-u ne moras da brines...


naravno da vredi :) :cow_yellow:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stuporovski
12.04.2013
30
13
0
Hvala puno kovac :)

Trenutno nemam prostora baš da spremam prirodna gnjojiva(živim sa starcima,babom i dedom), pa ću zasaditi biljke direktno u zemlju kako si mi rekao. Nemam trenutno uvjeta da gnjojim zemlju prije sadnje, ali potrudit ću se da je gnjojim u nekim daljnjim fazama, kao i da pratim reakcije biljke i uz pomoć foruma vidim šta joj fali.
A što se tiče posjećivanja "sitea" nebi ga posjećivao tako često ako nebi bilo potrebe, prošle godine je bila neviđena suša kod mene nekih 6-8 tjedana nije palo ni kapi kiše što je za očekivati i ove godine pa me zanima sad koliko je u prosjeku potrebno biljku zalijevat u takvim uvjetima?