Velicina pitara

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.12.2010
102
34
28
Ljudi imam par pitanja posto nikad nisam sadio u pitarima, pa me zanima koliko litara zemlje bi trebalo biti za dobar yield. Naime nasao sam predobar nacin za izradu pitara. Radi se o velikoj kanalizacijskoj cijevi promjera 1 metar, na sajtu imam full nabijene grmove od visine 1 metar, jedva se probija kros njih. pa sam mislio otpilati cijev na visinu od metar ili mozda 10 tak sm vise pa ukopati ostatak u zemlju tako dok visina ne dodje u razinu grma ili par cm nize. donju rupu bi zatvorio sa stiroporom 10 cm i napravio rupe za odvod. Sad sto mi nije jasno pise koliko je sirok korjen tolika ce biti siroka i biljka. Znaci li to da ce moja biljka biti siroka isto toliko koliko je siroka cijev, bez obzira sto ima jedan metar dubine za pustanje korjena.
Znaci ta 2 pitanja:
1. Koliko litara zemlje
2. Ovo pitajne oko sirine korjena i biljke
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
u vezi sirine, kanabis voli ne toliko siru koliku dublju posudu.Recimo fi 35 i pola metra dubine bi bilo sasvim dovoljno za biljku do dva metra, naravno ako ispunjavas ostale uvjete.
 
Poslednja izmena:
19.12.2010
102
34
28
Sto se prevrtanja tice, mislio sam to rijesiti sa 4 armature duzine cca. 2 metra pa bi probio pri vrhu i pri dnu pitara (dijagonalno) i spucao u zemlju nekih 30 cm, tako 4 puta tj. 8 rupa. Tako da bi unutar pitara prolazile 4 armature koje bi se krizale u x Mislim da to nebi trebalo nikuda. ostavio bi nekih metar armature iznad pitara, tako da ako budem stavljati mrezu samo je bacim na njih i povezem zicom. Sto vi mislite ? I hoce li zeljezo unutra smetati biljci?
E da, sto se zaljevajna tice da li ce mi ova visina pitara omoguciti da manje zaljevam. Mix bi bio terra magma 75 litara + 25 litara perlita + hidrogel. Na sajtu je crvenica pa nezz da li da i nju pomjesam s ovim. Ako da koji omjer.
 
19.12.2010
102
34
28
ma nekako mi nema logike da svaki dan zaljevas i to 6 litara.
To bi onda bilo 30 litara po danu, sto bi bilo 900 litara mjesecno odnosno 4500-5000 litara za 5 boljoza.
Pitari nece biti na suncu samo vrh ce biti u ravnini grma, ostatak je u debelom hladu.
Pa zato stavljam perlit i hidrogel da bih izbjegao toliko zaljevanja
Ja sam imao u planu prvih mjesec ipo nakon presadivanja biti malo cesce kod njih tipa 2-3 puta tjedno (radi nadzora puzeva i ostalih grebatora i da je mogu jos koji put Fim-ati, a nakon toga jednom u 10 dana zaliti i privezati grane (LST) (kad se korjen razvije kako treba, ipak je to metar dubine, tako da mislim da se nece bas tako lako osusiti
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
samo vrh ce biti u ravnini grma, ostatak je u debelom hladu

ovo bas ne obecava jer kanabis ne raste u debelom hladu nego trazi sto vise sunca... kako mislis da odrzavas vrhove biljki koje rastu u ravnini grma, grmlje raste svojim tempom a kanabis isfura u visinu par meteri za par meseci. to sto ce pitari biti u hladu ne znaci da tokom leta preko dana nece biti +36 il 38 (u hladu), zemlja u pitarima se znatno brze osusi a stipe ti lepo rekao kako je prosao proslu sezonu. prilicno se razlikuje kada je biljka zasadjena direkt u zemlju ili u neke posude bez obzira na dubinu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda
19.12.2010
102
34
28
ma sunca ima tamo od 8 pa do 17 preko ljeta. Mislio sam na vrh pitara da dodje u ravnini grma, tako da bi cijela biljka bila na suncu oko 8-9 sati. Znaci gdje zavrsava grm pocinje biljka, a pitar je u grmu. Sajt je ovakav, okruzen je smrekama visine oko 2,5 i metara, a unutar njega se nalaze ti mali gusti grmovi velicine jednog metra. Povrsina je oko 100 m2.
A sto se tice visine mislio sam napraviti fim nakon 3 kata pa kad prebacim na sajt napraviti LST. Pa svaki put kad odem zaliti privezati nove grane i napraviti toping ili fim na novim granama. tako da nebi isla puno u visinu
A ako i ode nekim slucajem u visinu imam skelu tamo.
Nego trazim po forumu NL outdoor i nista tj samo jedan dnevnik koji i nije bas nesto jer je vrijeme bilo nikakvo, pa i biljka nije bas nesto ispala. Probao sam i guglati pa mi isto izbacuje neke indoor uzgoje. Zanima me da li ju je netko sadio vani i kako je bio zadovoljan s njom po pitanju uroda, i kad je zavrsila cjetati?

2hfi9no.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
19.12.2010
102
34
28
evo samo da kazem da sam nabavio pitare 4 komada od 120 litara :)
Sad jos samo razmisliti kako ih ucvrstiti da se ne prevale kad bude puhalo.
Imam par opcija pa cu viditi koja mi najvise pase kad ih odnesem na sajt
 
19.12.2010
102
34
28
to su one kante za smece male od 120 litara pa da ih ne rezem, a i visina mi je taman da ih stavim u grmlje da se ne vide. Zemlja je vec tamo 2/3 tocnije i perlit 100 l, za ostatak cu ubaciti ovu sa sajta znam da nije kvalitetna crvenica ali jbg. Jos samo hidrogel nabaviti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and šaran

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Sve je to lepo ,ali bolje je da su ti posude malo manji a zemlju sto kvalitetniju da kupis..nije bitno samo posude da su sto vece vec je bitnije sta stavljas u njih...i nikad u zivotu nisam zalivala svaki dan,a sta ce ti onda hidrogel ako svaki dan hoces zalivati..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kupio kante za pola tone zemlje lol.
Pronači kante od jupola, žicaj malere i miran si. Sve više od toga najbolje direkt u zemlju, u prirodu, bar 20 litara kvalitetnte zemlje za svaku a okolo prirodna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BLONDinaNINA