Wedding Cake Auto, TS600 MarsHydro Kit, 1st Grow, @Banki10

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.08.2018
88
227
33
Pozdrav, ovo je moj prvi grow ikad i nadam se da ce biti uspjesan ali eto, vidicemo.

Od sjemena se sadi Wedding Cake Auto od Barney's Farm, kupljeno od Herbies.

Kit koji koristim je TS600 MarsHydro kit koji ukljucuje:
- 60x60x140 tent
- inline vent najobicniji, radim na tome da ga zamjenim sa 2 ili 3 noctue NF-A12x25 sa 3d print adapterom, trebalo bi teoretski moc ali cemo vidit.
- carbon filter
- TS600 100W LED panel non-dimmable

Od stvari koje sam ja kupio zasebno:
- 25L AirPot
- PID heating/cooling kontroler (budem spojio kad i noctue)

Od stvari sto mi fali:
- EC/PH metar (cekam na dostavu)

Zemlja u koju sadim je Plagron Light Mix.

Voda sa kojom trenutno zalijevam je Cetina jer sam htio uzet nesto sto nije sranje a ovo u mom stanu nekad nije ni za mene pitko.

Feeding plan by @Bizzzo
1643462160177.png

Sjeme proklijalo 28/01/2022 u maramici.
Na kraju dana posadjeno u 25L pot zaliveno sa 10ml i onda 4 sata kasnije opet 10ml 0.75cm zemlje jedno iznad sjemena. Svjetlo na 60cm.
Stavio slucajno svjetlo na 16 umjesto 18 sati.
U 14:00 danas zaliveno sa 25ml i gledat cu svaka 4 sata da se tlo ne izsusi.
Posto tek sadnica se dize nisam siguran kolko da zalijevam, i kada tocno pocinje gnojenje (pretp ne odmah).
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
rađe stavi neku prozirnu posudu na vrh zemlje, ovo zaljevanje svakih par sati moze rezultirati ubijanjem sjemenke. gnojenje zaboravi prva dva tjedna s tom zemljom. manje je više.
 
11.08.2018
88
227
33
Plasticnu posudu pretp da stavim da vlaga ne bjezi? Mogu rec da je u boxu vlaga 60% sad tak da cisto sumnjam da ce brzo parit. A za ovo drugo bude mentor odgovorio jos njegova je poslednja :D. Mozes sam objasnit kako to da moze da ubije sjemenku?
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
Znaci izasla je i AUTO verzija, ja privodim kraju fem.,
miris je bozanstven, a i mladi popkorn zakucava dobro.
Malo ti je ponizak box, za taj POT, moraces to savijati, jer taj mars je meni i ma 30 cm bio prenisko, ali je dao preko 150 grama criticala.
Neka je sretno i da bude masno.

@Banki10

Imam jos TS600, sad koristim jedan TS1000, uskoro ide i drugi, a imam jos dva rezerve, bili na akciji 114 eura, reko neka ima rezerve, 2.3 u/mol-a, ali na 100 w, ne idem nikad u 60x60 boxu, za te pare, nema boljih na trzistu, lemon haza sam dobio preko 200 grama, na 100 w, inace imam par 60x60 boxova, posto ih krijem u ormaru :)
, a za svaki box sve posebno, razmisljam da krenem stampati pare:)

, Lumatek je vrh, pametno krenuti polako, weding cake je do ove godine bio strain sa najvecim postotkom thc-a, 28%, sad je to mjesto zauzeo Empoorio 35%
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: KARTMEN
11.08.2018
88
227
33
Ne pisi post za postom. Koristi opciju edit/uredi
Dobro za znat, da svijat cu sigurno kako god bilo. Koju lamperiju si ti gonio? I hvala na dobrim zeljama :)

@imam lud da sam papir ma ja cu ic na lumateka kako je bizzo reko al za prvi grow nemam tolko mjesta zasad. Slijedeci box ako ne ispadne da sam nesposobna budala za ovo ide 120x150 il slicno i 2 metra visoko :D

Nisam razmisljao iako sam procitao pravilnik, valjd ce mi u tintaru uc nakon ovog upozorenja. Al ajd otkad sam upozoren za quotanje to ne radim
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Sretno prije svega. Ovo ti je test :D odnosno priprema, pa onda kasnije samo scale napraviš i to je to. Mester sto kaže je istina medjutim morala bi se sjemenka utapat da strune. Ovo sto to radiš je ok (Predpostavljam da spricnes gore po vrhu onom prskalicom) medjutim Takodjer je mester u pravu da si možeš pomoći s “poklopcem”. Medjutim, čim izviri, odma sklanjaj :)

S poklopcem 24 sata ostane vlažno i malo jace, bez 3-4h.
5E78B8FE-C403-437B-8931-421425B66C4D.jpeg
 
11.08.2018
88
227
33
Ok hvala @Bizzzo stavit cu plastiku/poklopac preko, ne natapam non-stop nego uzmem 10-15 ml u spricu i nakapam lagano okolo ne tako da napravim lokvu. Cist da ovako pitam kad ide prvo "kompletno" zalijevanje? kad izviri il?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Prvo zalijevanje sam radio nakon prvog od 3-4 deci kao. Dok izadje i otvori se, onda naspes ovako kako je kod mene gore na slici oko biljke jedno 3-4-5 deci. I kad se to osuši (2-3dana) ja zalijem prvi put komplet da uhvatim ritam. Zemlja koju imaš može vec 10seti dan od kad biljka izadje primiti 1/4 doze :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Banki10 and FatOne
11.08.2018
88
227
33
@Bizzzo evo samo za tebe slike 2 :)

Kontroler za fan na boxu, vrti dok temp ne padne 0.1 stupanj ispod 25.

kontroler.jpeg
E sad znam da bi zrak se u boxu trebao mijenjati tak i tak i da pasivno sigurno nije dosta tako da sigurno budem i slozio da vrti povremeno al zasad nemam tu mogucnost. Ak krenem ventilirat previse dok se soba lufta onda bi mogao zahladit jako box pogotovo po zimi pa necu to radit.

inbox.jpeg
Slika iznutra. 41% al bilo je i vise, sad luftam sobu jer van boxa je 24C tako da pokusavam spustit na 21C da ne bude box ovako visoko.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Bas ju je lijepo vidjeti. Sretno.

Ovo je bilo, dušu dalo za posaditi malo van centra posude. Pa samo LST stabljike prema drugom kraju posude. Sam se grm pravi :)
U svakom slucaju, morati ces trenirati biljku.
P. S. još ju stigneš pomaknuti :)
Samo zagrabi kasikom dublje i premjesti :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Banki10
11.08.2018
88
227
33
Bas ju je lijepo vidjeti. Sretno.

Ovo je bilo, dušu dalo za posaditi malo van centra posude. Pa samo LST stabljike prema drugom kraju posude. Sam se grm pravi :)
U svakom slucaju, morati ces trenirati biljku.
P. S. još ju stigneš pomaknuti :)
Samo zagrabi kasikom dublje i premjesti :)
Iskreno bojim se malo micat necu previse se ***** s time a LSTat cu okolo kolko mogu, ako treba samo maknut posudu u kut boxa imam jos 10cm sa svake strane. WhatsApp Image 2022-01-30 at 10.59.10 AM.jpeg
Temperatura nazalost doseze 28.1 stupanj preko noci tako da morat cu pomaknut sve na alternativnu hladnu lokaciju, to cu sutra uradit dok bude spavala, prekrit sa nekom crnom zdjelom odozgo i preselit da svjetlo ne smeta. Moram vozit do lokacija pa valjd ce box stat u auto da ne moram rastavljat. Vidit cemo. Vlaga je isto malo nisko, 41% imam humidifier pokusat cu to rijesit na drugoj lokaciji.
Screenshot 2022-01-30 110742.png
 
Poslednja izmena:

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
30 stepeni je idealna temperarura za klijanje, a ti joj pravis stres, znas kako voli temperaturne oscilacije.
Ne znas izgleda kako je kad upropastis prinos i kvalitet, a dodje ti 700 eura doplate za struju. Al dobro ne moze niko biti lud koliko ja, na forumu. :)
Relax Self Care GIF by Razer

relax
 
11.08.2018
88
227
33
30 je idealna za klijanje? Za ovako mlado svugdje gdje citam je 25 na visem djelu. Ako ne proluftam skocit ce i do 30. Zato selim prekosutra ja mjesto gdje je normalnija temperatura. A struja bu 45 kn mjesecno.

Ovo pretpostavljam da ne krsi pravilnik jer ne mogu editovat prosli post.

@Bizzzo
Zemlja koju imaš može vec 10seti dan od kad biljka izadje primiti 1/4 doze
Sto pod ovime mislis 1/4 doze? Jednu od 4, jednu cetvrtinu? Znaci sada kad se izsusi voda a i sam vidis kako ide da idem puno zalijevanje + week 1 mix sto si mi napisao ili jos cekam sa gnojenjem. Jer kako vidim i na forumu pise naravno ne gnoji se odmah ali kako da procjenim tocno kad smijem da krenem? Nadam se da ne smaram previse al eto znas da mi je prvi puta pa se nadam da cu naucit kako se spada za drugi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Samo ju pusti sada. Tamo tek 10. Dan ide 1/4 prve doze od svega sto ide za week 1 :) kad kažem 1/4 doze to ti je ona metrika sto piše u tablici gore. Bez sekirancije samo, vanka je, sve po PSu. :) ajd u biti vidim da jesi kad hoćeš detaljan medjutim evo. Kod mene zadnja 3 dnevnika 10. Dan skoro točno na listu možeš vidjeti malu nepravilnu bijelu flekicu. Ovaj Grow sam 7. Dan dao prvu dozu. I svejedno kasno. Tako da skoro pa da bi rekao od 7. Dana da treba dati sta piše u tablici. Da ti ne duljim dalje, piše ti doslovno sve u detalj razrađeno u svim mojim dnevnicima s LED lusterom.


D1F40EC5-58BF-4000-BC7B-3CF9B2557FD5.jpeg
 
11.08.2018
88
227
33
Ok onda idem tamo dalje u detalje citat. Imam posla preko vikenda pokupio sam nes freelance pa koncentracija mi bezi sim tam. Ovo razumijem onda, samo mi je wording bio cudan malo isprike pa sam se zbunio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo