x-cluber's grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

x-cluber

Aktivan Član
17.07.2012
125
4
18
45
Ovako,

nakon nekoliko neuspjelih pokusaja (nemam pojma do cega je bilo) klijanja pa sađenja u casu,
uspijem nekako da posadim klicu u casu (sjeme: domacica, zemlja: teramagma), i sve 5, niklo lijepo par cm na dnevnom svjetlu.
I u nedostatku sunca stavim ja nju u box na 24:00, neki dan (01.04.2012)
(Box: midi tower, svjetlo 4x6500K i 2x2700K, 3 PC ventilatora, 1 upuh 2 ispuh
temperatura varira, jer preko dana otvorim box, ali oko 28-29 stepeni bude najcesce)
i od tad ne mice, nesto krzljavi nemam pojma sta joj je, uglavnom cudno mi pravo izgleda:

29f3wbo.jpg


wwc28l.jpg


xql3s8.jpg


xkzt44.jpg


Ja ovakav pocetak nisam nikad vidio ni na slikama, ko neki rahiticni mutant...

E sad pitanje:
Da ja ovo cupam i ponavljam postupak ili da ostavim, pa sta bog da???
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Bit ce ona do jaja ,samo joj daj sansu i popunit ce ti PC.Ova fora 24/0 mi nema smisla....vole one malo i odmorit.18/6 brate i Bog te veseli
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
moz biti i do genetike, kod domacice se nikad ne zna, posto ne znas uslove u kojima je nastalo seme... sta ja znam, da je moja ne bi se patio, sadio bih drugu, ako sam dobro skontao ovo ti je biljka od 01.04.??? ili si nesto omanuo u kuckanju
 

x-cluber

Aktivan Član
17.07.2012
125
4
18
45
Hvala na odgovorima drugovi... Ostavit cemo je jos koji dan pa cemo da vidimo... A drugo sjeme je vec na klijanju...
@ power nisam pobrko u pisanju, dobar je datum :)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Spržio je ko deda Đenku! :) Pa ako je dobro išlo na suncu, a počeli problemi u boxu, znači da je genetika takva, jednostavno nije za indor :) šala mala...
Meštre šta će ti toliko sijalica/grijalica na jednu biljčicu - jedna je sasvim dovoljno, samo je nabij na centimetar od vrha biljke...gdje ti je vent koji puše po biljci/između biljke i (najbliže) lampe? Vjeruj mi u tom bunaru od čašice se akumulira toplina i sa ventilatorom a kamoli bez njega. Možeš to probat riješit, pa vidit šta ona kaže na to, ali isto ti zabodi još koju bobu nek se nađe :) pozdrav
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
bome sam i ja zbunjen datumom,jer mi nekako nije logički da 5 mjeseci stagnira a da nisi ranije pitao za pomoć...ovako samo struju trošiš i nakon dva,maksimalno tri tjedna si trebao reagirati...imao sam i ja problema kad bi jednostavno stala i ne bi mrdala ali ovako dugo nikad...po meni ti je bolje da si je odmah stavio u veću teglu da razvija korijen,jer bi je dodatno presađivanje moglo još više sj***ti...

i ja sam svoje biljke spalio prvi puta jer sam ih tako male stavio preblizu svjetlu,dobro ekipa kaže,za tako malu biljku ti je ovo svjetla puno previše,radije stavi pod 2 žarulje dok ojača a onda poslije upali sve sijalice...pazi koliko je zalijevaš jer je u početku bolje da zemlja bude malo manje zalivena jer korijen se širi u potrazi za vodom.a jači i širi korijen će ti omogućiti da ti biljka bude jača.
iako nisam za odustajanje i bacanje biljke u smeće (moto mi je nema odustajanja,hehe) na tvom mjestu bih je ipak likvidirao i krenuo ispočetka jer ako nakon 5 mjeseci (ako je datum točan) nije krenula,bojim se da ni neće...

p.s. samo polako i strpljivo,ja već 8 mjeseci pokušavam uzgojiti nešto i tek sad će biti uspjeha,moraš nekad i na teži način ispeći zanat. ;)
 

x-cluber

Aktivan Član
17.07.2012
125
4
18
45
Joj ljudi jebiga... Promasio sam datum (spusen jbga).
01.09.2012. je pravi datum... Prastajte jbga...

I nije mi problem velicina nego izgled listova... Rahiticno nekako jbga...

Ali evo svakako ide na manje sijalica 2x6500K, i na rezim 18/6 od veceras. I jos klica of kors... :)

Hvala svima jos jednom, i prastajte prokisnuce oko datuma :p
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ne mozhe biti od 1.04. pa da je iz fu**ing chernobila..
vidite ove "okrugle listove"??
pa iz njih bi iscrpila vec hranu cca 20 X u 5 mjeseci..a kod njega su josh svjezhi..relativno svjezhi. i zelenkasti.a nema shanse da taj list preuzme funkciju fotosinteze + ni da stvara klorofil..
ili je doslovce zamrznuta...
ne mozhe ovako 5 mjeseci stajat...da je ne znam shta-n e mo zhe...
+ako je u toj chashici od tada.na temperaturi od tolikih sijalica...korijen bi se odavna skuhao...
ili.druga varijanta...i da je nekim chudom biljka u tih 5mj razvijala samo podzemni dio -korijen ( shto je opet nemoguche iz vishe razloga )..tada bi poroshila sva hranjiva iz 2 dcl zemlje...i na biljci bi se to vidjelo ( tj. vech je nebi bilo od izgladnjelosti )

jednostavno nemoguche da je ova biljka na ovom svjetu od 01. 04. 20012..
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ovo sad mijenja stvar na veliko jer se radi o 3 dana a ne 5 mjeseci... :)
pusti ju par dana pa ćeš vidjeti,koliko sam skužio počeo ti je novi par listova izbijati,vidi kako će se oni ponašati pa ćeš više znati.
kakvom vodom ju zaljevaš,jel reguliraš ph?to ti isto utječe na razvoj biljke,pogotovo u startu.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
nemoj ju chupat ( imala sam takvu slichnu-deformiranih par listovao-dlichno ispala na kraju ).
samo dodaj tu koju si stavio na klijanje..svaku nategni (lst) na svoju stranu....i..
trazhi nekakvu vechu kutiju/ormar ili si slozhi neshto od plastike/dasaka/iverice
jer.shta chesh sada...jedna raste, drugu si stavio na klijanje..nema povratka....a nechesh valjda ubijat biljku.
+ nije ti neka investicija..josh 2-3 sijalice + eventualno josh jedan pc vent..
 

Vesperian

Aktivan Član
15.08.2012
108
101
28
35
sorry na upadu al da pitam nesto..sad po prvi put radim indoor, imam 4 proklijale sjemenke..

da li je bolje za njih da ih drzim na 12/12 ili 18/6? jel potrebna faza vegetacije?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Vesperian je napisao(la):
sorry na upadu al da pitam nesto..sad po prvi put radim indoor, imam 4 proklijale sjemenke..

da li je bolje za njih da ih drzim na 12/12 ili 18/6? jel potrebna faza vegetacije?


Sve ovisi sto zelis odnosno koliko prostora imas koliko ti se zuri ... ti mozes odmah stavit na 12/12 rezim svjetla i teoretski tako "izbjeci vegetaciju" no to i nije toliko istina jer biljka ce narasti na svoju stvarno minimalnu visinu i onda ce odcvjetat svoje ali ce to bit definitivno manje nego da ju pustis tjedan dva na 18/6 tako da stvar je zapravo izbora uvjeta i vremena :) ... uostalom imash tu na forumu i dnevnik cini mi se o tome start od 12/12 by bongash