x Hamer x Toping x LST x

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Hvala!

Ali kakav zajeb ovo mora biti da se probudis ujutro da "spasis" curu u boxu i ono NEMA jednog jebenog jajeta u cijeloj kuci... U krasan k****! Sad moram cekati vecer i nadati se da see problem sa kalcijom nece previse prosiriti i uzorokovati nedostatak magnezija i zeljeza... To bi bilo bas krasno!!!
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Kali vrlo ljepo sve pohvale...meni je na 2 lista pokazalo se isto samo ne baš u tolikoj mjeri a u pocetku sam "pretjerivao" sa hidrogenom tako da ima biti da ta dijagnoza drži vodu...kuhat cemo jaja skupa danas he he:)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Evo kako sam ja to napravio:

Skuhana su 3 jaja. Kuhala su se otprilike 20 minuta. Nakon toga sam jaja ohladio i ogulio. Ljuske sam zdrobio koliko je islo i ubacio sam ih natrag u vrelu vodu u kojoj su se jaja kuhala i poklopio. Kad se cura probudi (oko 20h) stavljam ljuske na povrsinu zemlje, a vodu cu precijediti i njome namociti listove (necu prskati), a ostatkom zaliti, kroz dva sata bi trebala biti spremna. I sve to uz regulaciju ph vode koji ce biti blize 7.0
Ljuske ce ostati na zemlji sljedeca dva zalijevanja, od cega ce samo jedno biti s dodavanje pola doze gnojiva.

guQto.jpg


Ovo bijelo sto pliva je kozica unutar ljuske i nju cu maknuti
7DCAW.jpg


EDIT: Eto, obavljeno, sad je sve na jajima :-D Nadam se da ce uskoro poceti djelovati jer se vidi na par listova problem s nedostatko magnezija... Pa ovo je uzas!!! Morat cu i epsom sol nabaviti za sljedece zalijevanje jer nebude dobro... Jao, mikrici, majku vam...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
88 dana zivota, 46 dana cvate.

IULa3.jpg


Xgvkk.jpg


EmWze.jpg


k1kIs.jpg


upWv5.jpg


uAFPs.jpg


Molim pomoc.
Dal da gnojim, dal da flusham, kaj da radim? I dalje mi listovi fasovaju! Dodan kalcij, dodana Epsom sol, i folijarno i u zemlju... Ostao sam bez ideja... Dal da opce spasavam? Ostalo je jos 3 tjedna do kraja po mojoj slobodnoj procjeni!
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....naravno da spasavaj, kakva su to pitanja:)......pa nisi se trudio 3 mjeseca pa da sad sve propadne.......jel uopce bilo ikakvog pomaka nakon dodavanja kalcija i Epsom soli?......

.....steta, neku pametniju ideju ti nemogu dat a pricat bzvz necu jedino sto mogu je da vam oboje pozelim srecu i da izgurate do kraja pa da se i ti opustis uz plodove svog truda......

.....nadam se da ce sve zavrsit ok, sretno.......:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ne moze smetati da je kompletno isperes i istusiras ako si u mogucnosti, ja bi to furao dalje, koliko god da izdrzi moze samo biti bolja, hedovi su skroz ok, al strain je ocigledno za*eban
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Lega od tebe nisam ocekivao ovakve slike, ali eto desava se svima.
I kod mene su na 2 biljke ista situacija, kod mene nema poboljsanja, ali uma umanjenja, tj usporio sam to sirenje. *kod mene proces traje vec oko mesec dana. Poslusao sam tvoj savet, pa 2 puta gnojim, prvi put manje, drugi put jace, a trece zalivanje je sa nekom mineralnom vodom, i cak sam i zalivanje pojacao, ali smanjio, pojacao sam da ih zalivam svaki drugi treci dan, a smanjio sam kolicinu tecnosti koju sipam. Kod mene ide nekako, ali mi je najgore sto mi na 1 biljci na samim cvetovima bas tako izgleda, a jutros su se manje vise svi listovi na cvetu i posusili. No ja se ne zalim, jer je ta domacica, takva ubiica, da uzivotu nisam nista slicno dimio, polako to izguraj do kraja, a mozda polako da kako se primakne da su neki donji cvetovi gotovi, tako da ih skidas i susis, barem da spases nesto. E sada ako budes skidao cvetove, onda obavezno Water curing, jer u mom slucaju, djubre mnogo smrdi. Sretno
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
buraz onu neku večer kad se počelo mi pokazivat ko ludo nedostatak kalcija što si i ti primjetio :) ....ja sam tamo napisao da sam isprao i pognojio sa onim gnojivom i nije se napravila ni jedna točkica više....listove sam označio i ni oni nisu nastavili a novi su normalni......spašavaj to....
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
Kali kao sto Power rece-eventualno dobro isprati.sto vise budes petljao sa kojekakvim *****rijama bojim se da bi samo mogao zaje...stvar.tri tjedna ce izdrzati samo bez panike;)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
pa ako sve ispere još gore će mu bit ako ništa ne stavi....pošto ima nedostatak....a ispire da nebi prekoračio sa drugim elementima....pa će se još više sve skurit ....
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Hvala vam kolege na brzim odgovorima koji su me naveli na rjesenje mojeg problema.

Prvo da velim da sam se krivo izrazio, nije da sam zelio kompletno odustati od growa i baciti nego sam mislio u kontekstu da ostavim kak je i da sama takva izgura jos tih 3-4 tjedna... Moj bed! :ludaci_lol:

Drugo, hvala dolaru na korisnom linku! :))

A rjesenje do kojeg sam dosao je: sjebo me ph vode. ph je mjeren s lakmus papirom i narihtavan na 6-6,5. Citajuci tekst koji mi je dao dolar vidio sam da se kalcij zakljucava na ph-u izmedju 2-6,4 sto dovodi naravno i do nedostatka magnezija. Sve sto cu raditi narednih dana je zalijevati vodom iz pipe bez korigiranja ph-a, a voda mi je oko 7.5-8. Na taj nacin cu smanjiti acidnost tla i nadam se "otkljucati" kalcij i magnezij koji postoje, ali ga biljka ne moze uzeti.

Hvala VELIKA jos jednom. Koliko god imas iskustva, sranja se dese, ali zato imam vise glava (vas) da nadjem rjesenje.

PEACE!!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
problem je tu malo dublji.vjerovatno je sve krenulo od neizbalansiranog Ph i onda zbrka mala hoce ovo ali nece ono.onda Kali pocme dodavati sve i svasta izmedu ostalog i epson sol i to u najgoroj kombinaciji"folijarno i u zemlju"epson sol ide samo ako uzrok problema nije PH evo to bi naglasio, inace dogada se niz drugih problema.dobro ju isprati i sljedece zaljevanje vitaminska bomba ili nedirati nista i pustiti da se spasava sama sto i nije losa opcija.pozdrav.Kali sorry poslali smo post u isti trenutak.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Onda biram vitaminske bombe i bit ce flusha.... Nemoj me kuditi ;-) Zajebo sam se, sta ces....

Biram izmedju: GHE Urtica ili BioBizz Fish Mix. Preporuka?
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Jbg Kali sranje se desi, znam kako ti je otprilike..propalo ih je i meni dosta, ali ti ćeš nešto i izvući od nje.
Samo naprijed..keep it growing!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
GHE Urtica gdje god je kopriva u pitanju kod mene ima prednost.ali ja bi pricekao Powera on bi tu bio najkompetentniji.poz.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
mrcino ljubim te u celo :)))))))))))...bas sinoc gledam listove kako mi imaju zute flekice taman sam htio traziti sto joj je kad vidi ovo :) ...sad te tek pomno pratim ;) nemoj se puno sekirati mislim da ide to do kraja, mozda nece biti top ali bit ce za ulozeni trud :)...nista nije savrseno na svijetu na ni mi pogotovo kad se igramo boga ;) ...gledaj to ovako...bogatiji si za jos jedno iskustvo s njima...

Mislim da je moja sad vec gladna jel je dobila mozda 2 puta gnojiva i to u mizernim kolicinama( 20% propisanoga) ... posto me ph nezeza sinoc sam ju polio sa 60% propisane doze a preksutra cu sa punom pa da vidimo sto ce se desiti...ako bude nesto pametno javim ti...a ako se dotad pojavi nesto pametnije kod tebe...spiuniram malo ;) .....nemogu pisati mozak mi neradi:rasta1: u svakom slucaju bit ce nesto odo tebe u to nesumnjam...tako da mi je uzitak posjetiti te i nauciti nesto usput :cow_yellow:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ma ne brinem ja da nece biti nicega... Naravno da cu iz nje izvuci maksimum bilo s problemima ili bez njih... Imam dosta iskustva sa takvim slicnim sranjima samo sto sam prije uspio rijesiti bez kemije i raznih mucki, ali ova sorta je kako Power kaze zajebana u 3PM!!

Jednostavno sam perfekcionist i ne volim defektne listove.... Mene vise jebe kako ona izgleda nego da li ce nesto ispast od nje. :)
 
21.02.2010
13
0
0
33
nekužim kako možeš sortu zajebat? šta? promjeni gene? nie mi jasno! :ludaci_lol:

ugl. sretno i sve najbolje tebi i tvojim curkama.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Do mene je vec dosla sjebana genetika... Ne da sam joj ja nesto napravio! Nestabilnih i losih genetika ima svugdje...
Hvala!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.