Zeleniš da poželiš... Auto Northern Lights... Jock Horror Auto... CBD Auto Lavender @perikle

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
Dobro jutro kolegijum ;)
Ovako .... jedna biljka me juče neprijatno iznenadila , mislim da ju je šutnula " plamenjača " ph zemlje kod ove biljke je 7 - 7.1
Kao i kod svih ostalih biljaka koje su bez ovih simtoma
Sunce ih greje direktno od 09h- 20.00h
Ja mislim da je plamenjača ????
Evo par fotki 20160604_060412.jpg 20160604_060400.jpg
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Brate pripazi imas problem, ako ti je tacan phmetar pokaziva 7,5 mozda I vise moraces da proveris u cemu je problem mozda je u vodi a mozda I u precestom gnojenju .Prvo proveri vodu koju im dajes pozdrav I sretno
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Uzmi neki bubakill , mada ph metar taj posto imam takav I ja nije uopste poverljiv probaj da proveris ph vode skojom polivas mada biljke su ti super ostale. Nadam se da ces srediti situacija ja prskam sa SIGNUM odlican insekticid mogu to da ti toplo preporucim
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
@reaktor7357 pazi zemlja je neutralna po PH to nije problem , stelujem rastvor kojim zalivam na 5,7 ali zadnji put sam zalio sa 6,5 ph
Ma biljlke su sve ful bez problema , a i ova će završiti u fulu 100% :):thumb:
Signum je fungicid protiv buđi ;)
Već sam tretirao biljke ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: reaktor

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Izvini zbog spaming sad bas video gore u postove da si to vec naveo da koristis skroz slazem se da je signum najbolji za budj jer vise puta ga koristim u basti kad je uspeo vec unistenu mumiranu visnju da spasi I evo ove godine mi je puna full.
basf farm zna sta je najbolje za biljke:thumb:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Oj jarane, jeste plamenjača je. Klasičan školski primjer. Hoće ona samo tako kad su temperature između 20 i 30 stupnjeva a visoka vlaga zraka. Ovo vrijeme je sad savršeno za nju kao i za sva druga gljivična oboljenja. Udri špricati otopinom od koprive, preslice ili obranim mljekom. Moja savjet ti je kombinacija koprive i preslice skupa. Najbolje sviježa preslica, ako nemaš može i suha ali da je zelene boje. Kopriva također mlada, ili mlađi izdanci koprive. Najbolje je u kišnici radit otopinu, ako nemoš nabavit onda prokuhaj vodu iz pipe, i u tako vrelu šibni par šaka nasjeckane preslice i par šaka usitnjene koprive, ostavi preko noći, ujutro procjedi, u otopini rastopiš veliku žlicu soda bikarbone, sve u špricu i udri sa prskanjem po 2 puta dnevno. Zaebano izgleda, baš je žešće nastradala.
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
@No Joke e samo kad si stigo na forum ahahaa ko Američka konjica da je stigla :)
Daj reci šta je PRESLICA
Nego primetio sam da se lis dužinski " koriti " i znao sam da je hvata Plamenjača :( ali pošpricao sam ih pre par dana AKORDOM
mamicu joj njenu hmmmm
Samo par Fan listova su zahvaćeni al mi krivo samo ona stradala ... aj prevedi mi ovo PRESLICA ???
 
Poslednja izmena:

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Za teze slucajeve hemija bude jedino resenje.

a2391efbb2264211b7017dc1eed56671.png

MALi savet: kad folijarno tretiras biljke ne valja da ti ostaju kapljice. U tim slucajevima vise ne znaci bolje jer se stvaraju fleke koje zapusuju pore.
Rasprsivac treba da se podesi da izbacuje najsitniju prasinu vode i umerenim nanosenjem sa daljine ces ravnomerno pokriti celu povrsinu sa koje ce biljka efikasnije usvajati vodu, odnosno preparate
 
  • Sviđa mi se
Reactions: perikle

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
@ChiliHead prošle sezone sam imao Ladyburn 1974 i drug mi pokloni 5 semenki neki regular iz Finske ... samo mi jedna se rasklijala i bila je muško .... široke liske indika 100% i uzeo polen i oprašio Lady i to je ta biljka ...
Ako istopiram ima to da se lomi a nemam mrežu jbg... neka je ovako :thumb:
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Neće se lomiti :) Ovako su ti veće šanse da se kasnije slomi pod naletima vetra kad dobiješ jedan veliki glavni hed,biljka je više u ravnoteži kad su svi vrhovi tu negde u istoj ravni :)
Priveži kasnije glavnu stabljiku za kolac čvrsto japanka kolac.jpg
I gornje grane gde će biti hedovi kasnije kada krene cvetanje privežeš kanapima jednu za drugu da se kanap ponaša kao veza između njih da ti od težine ne bi padale na stranu i to je to :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zld1 and Vitaccs