ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.06.2015
6
1
3
36
Nije loša ta zemlja, može poslužiti ako nemaš druge. Koliko se sjećam iz predhodnih postova nekih koji su je koristili, rekli su da je OK zemlja. Ne dodavati nikakav donat MG, i ako želiš neku od provjerene zemlje za nabavit u sarajevu onda kucaj u google ime te zemlje i sarajevo pa pogledaj rezultate.
Recimo "Terra Brill Sarajevo" i sve budeš našao ;)

Hvala na informacijama, grad sam obisao trazeci bilo koju od ovih vrsta zemlje, nema pa nema, nasao sam gnojiva sutra idem po njih. valjda ce biti i zemlje. Uglavnom nasao sam si hobi i stvarno uzivam u ovome, tek kad sam otkrio ovaj forum dosao sam do zakljucka da sam puno stvari pogrrsno napravio ali nema odustajanja idemo dalje. Spreman na savjetovanje, sad za sad je saksija i sunce, u planu je box do augusta mjeseca. Hvala jos jednom..
 
13.05.2015
38
162
33
Da li neko moze da kaze da li je imao iskustva sa ovom zemljom?
Pozdrav svima i hvala!
20150705_153520.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ovu zemlju NIKAKO ne uzimajte

DSCF5781.jpg~original.jpg

nemam dobru prednju sliku, a na njihovom sajtu je neka druga,

Naamloos.jpg
 
Poslednja izmena:
05.07.2015
56
92
18
39
Ja sam uzeo TM nakon svih pohvala. Iskreno sam se razočarao jer autosi slabo napreduju. Domaje koje sam imao u florabelli u istim uslovima puno su se bolje razvijale. Što se mene tiče može je neko hvaliti koliko hoće, ali ja se vraćam florabelli.
Mozes li mi molim te reci s kakvom vodom si zalivao florabellu, direkt sa cesme ili si podesavao ph na koliko ?
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
osnovat cemo klassman sektu.. :)

Jos ne znas da ne treba citirat post iznad? hehehhe, vruce je vani pa valjda zato :) St.
 
Poslednja izmena od urednika:
20.02.2014
7
1
1
savjeto bi svima koji rade outdoor, meni je 4-5, 10tak indoora I dosta sam testirao zemlju I gnjojiva da koriste organska gnojiva vlastite izrade ako su u mogucnosti. ove godine sam koristio organsko gnojivo od koprive( 1kg koprive staviti u 10L vode ostaviti na suncu oko 2 tjedena, mjesati svaki drugi dan-gnojivo gotovo kad se mjesavina prestane pjeniti, zatim preliti u boce I skladistiti u hladu). Jedna litra takvog gnojiva se dodaje u 10 l vode-sve dobro promjesati ostaviti pola sata zatim zaliti bijke. Do prosle godine koristio sam klassman, TM, florabella, terrarill(dojadilo mi je razbijati glavu oko zemlje) I prvih mjesec dana nisam gnojio-rezultati su uvjek bili prosjecni. Ove godine sam odlucio malo promjeniti stvari. kupio sam bilo koju zemlju( zasto videt cete unastavku) najeftiniju. 50 l zemlje od toga 30% stiropor dovoljno za jednu biljku( outdoor) ili u zemlju ili u loncaricu(50l), sve to zalio sa 15 litar vode u kojoj je razmuceno 1,5 l gnojiva od koprive. nakon 3 dana u nju stavio sjeme koje je bilo natopljeno u vodi 10 sati( ne vise jer biljke mogu ispast retardirane). nakon 2 dana prva dva lista vani- nevjerojatno ogromni( takvo sto jos nikad nisam vidio)biljke se nastavile razvijati u tom smijeru, nakon 25 dana prosjek debljine stabljike je 1 cm visina 60 cm(listovi ogromni masni zeleni) nesto nevjerojatno, nakon mjesec I po sam se uplasio koliko ce rasti da netko nebi video. 7 biljaka tako raste dok su ostalih 20 također u istoj zemlji(kupovnoj 50L/30%siropor) I nisu gnojenje s nicim prvih mjesec dana. razlika je nevjerojatna . Zato toplo preporucujem kupiti kupiti zemlju standarne kvalitete I gnojiti je od prvog dana( prvo pognojiti I tek onda posaditi), ali to mogu tvrditi samo za gnojivo od koprive vlastite izrade( I jos jedna uputa ako se odlucite koristii orgnsko gnojivo od koprive-vrlo bitno: mlade koprive (proljece) su puno bogatije zeljezom I mineralima od starih kopriva(ljeto) pa po tome I doziraje mora biti drugacije. mlade koprive 0,5l n 10L vode, stare koprive 1l gnojiva na 1
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
20.02.2014
7
1
1
također, to vrijedi samo za kupovnu zemlju( koja ima prednost zbog ph vrijednoti, bolje zadrzava vlaznost, I stuktura koja pogoduje boljem razvoju korjena) ostale vrijednosti zeljeza, minerali vitamini su cista izmisljotna(marketinški trik).

brate ovo ti je savjet, ne uvjernje. probaj ako imas mogucnosti, nista te nece kostati

Ne pisi post za postom, Editiraj. St.
 
Poslednja izmena od urednika:

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Pozdrav svima, nešto čitajući holanđane na engleskom spominju neku "Coco" mješavinu/zemlju u kojoj super uspjeva...sorry ako je navedeno negdje...jel zna netko što bi to bilo...

hvala
 
22.07.2015
26
4
3
47
pozdrav,, da upadnem kao padobranac sa pitanjem u kojem omjeru da dodam vermikulit sa teramagma,, ukucavao sam na trazilicu ali nisam nigdje nasao vermikulit, bez ljutnje ako negdje ima vec o tome..pozz
 
22.07.2015
26
4
3
47
Ok,, Mislio sam staviti na dno posude i na vrh jedno 2 do 3 cm debelo da jos dodatno zadrzava vlagu,jel ima vajde od toga ili samo pomjesat.