ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Kad ste vec kod usporedbi zemlja, koja je po vama iskusnijima bolja, Composana ili Potgrond H. Zadnji put sam isao sa Composana Balkonia, nisam imao nekih problema, pa se dvoumim da ostanem na toj Composasni ili probat Potgrond.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
vodic za pocetnike kaze 20% ide perlita.. :p ;-) @baobab PH all the way. Mada ja kad se oparim narucujem dna soil mix zemlju...

Zar ti se necini da je na 10 litara previse 2l perlita !?
Ja nepricam o tutorijalu vec iz iskustva ! Jedina zemlja koju sam koristio a da je trebala uopce perlit je Pth.
Svatko odlucuje koliko ce cega staviti a 20% je samo gornja granica koju nebi trebalo prebaciti !
Ustvari nemojte koristiti Perlit nego Vermikulit ako cemo bas u detalje!!


edit:
ovo da je Composana balkon za biljke na balkonu to je bila sala...valjda to nitko nije ozbiljno shvatio :)
 
29.07.2015
49
44
18
Anchorage
@Smells pa ima ti u Bauhausu u vrtnim centrima Perlit. Vidio sam. I ima Composana univerzalna zemlja za cvijeće (ima već dodan perlit) i ima Teramagma. A ako nemaju u lokalnom centru mogu ti naručiti iz drugog svojeg centra.

Composanu imaju od 40 litara dok je Teramagma 60 ili 65 litara. Composana je skuplja.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Zar ti se necini da je na 10 litara previse 2l perlita !?
Ja nepricam o tutorijalu vec iz iskustva ! Jedina zemlja koju sam koristio a da je trebala uopce perlit je Pth.
Svatko odlucuje koliko ce cega staviti a 20% je samo gornja granica koju nebi trebalo prebaciti.
:)
pa ja sam otprilike tako stavljo u svom growu i nije im nista bilo,ako se dooobro izmjesa ni ne primjeti se.. Jednom cu bas probat 2 sakaije sa 20% perlita i 2saksije bez imalo perlita.. Gledo sam video s tom dna zemljom usporedni grow i stvarno hebe kewu.. Samo 50l 200kn.. :-(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
29.07.2015
49
44
18
Anchorage
Samo da dodam da u Bauhaus vrtnim centrima ima sve. Gnojivo za cvetanje sa guanom od composane. Ima Hygrotermometar digitalni. Ima za mjeriti ph ona tekućina. Ima sonda za vlažnost zemlje, ph zemlje i svjetlost. Ima i timer. Ima perlita. Ima zemlje koju sam naveo u postu iznad. Znači sve ima osim HPS sijalica i dobrih cfl sijalica. Oni imaju Osram cfl sijalice koje ne daju baš lumena. To nemojte kupovati. Bolje uzeti Phillips ili Vitoone.

Evo ako netko traži gdje što kupiti tamo ima sve što Vam treba.