ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.09.2015
9
0
1
30
Pozdrav! Evo nabavljam zemlju za svoj prvi grow, kao što vidim ovdje svi preporučaju i hvale potground H, pa me zanima jel to pravi izbor za mene? Planiram sadit autoflower NL indoor. Nisam siguran ako u mojem gradu postoji ta zemlja, pa me zanima ukoliko ne nađem tu zemlju, na što trebam najviše obračat pažnju kod kupovine?
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Potgrond H ti je odlican izbor, neznam u kojem si gradu, al znam da ces u Zg tesko nabaviti tu zemlju. Vidio sam u jednom online shopu pa ako ti se da googlaj. Obrati paznju da je ph zemlje oko 6,5. Imas na prvoj stranici ove teme nabrojane zemlje koje su dobre za grow.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Pa procitao sam X puta na forumu da je pozeljan ph zemlje oko 6,5. 7 neka gornja granica. Nego koliki bi po tebi trebao biti ph zemlje? Mislim da vecina growera sa foruma kupuje zemlju ph 5.5-6.5
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
U svezi zemje mogu samo reći da još uvijek kod mene u okolici ZG ima potgrond h;potgrond p;uz te dvije vrste ima i drugi kvalitetni zemlji,ja sam uzimao nema tjedan dana,samo da napomenem da se neradi o velikim trg.centrima,poljeprivredne apoteke i dućani mješovite robe,da bi pojednostavio nalaze se u blizini Zag.aedroma,pakiranja su od 5o,60 i7ol,ukoliko nema naruće i obavjeste vas tel.kad im stigne!:thumb:
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
Imaš potgrond h;potgrond p u Velikoj Gorici,firmaPLAM,Josipovićeva 24,Velika Gorica,pakiranje 70 l cjena63kn,meni su i dostavili,ako nema naruće sve se možete dogovoriti:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kushin

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Pa procitao sam X puta na forumu da je pozeljan ph zemlje oko 6,5. 7 neka gornja granica. Nego koliki bi po tebi trebao biti ph zemlje? Mislim da vecina growera sa foruma kupuje zemlju ph 5.5-6.5
kolko ja znam sve ove kvalitetne pise da su od 5.5 do 6.5 valjda,pa mi nije jasno zasto si coeku napomenio da je 6.5 zemlja... To je bitno zbog??
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
jeste, pot g H je jedna od najboljih zemlji, ali možeš takođe ići sa Florabelom, Light mix-om od Plagrona itd. U principu zemlja ne treba da bude prejaka i prezačinjena za sam start. Pot grond H je je malčice jaka za prve dve nedelje ali sve ide bez problema. Autose u toj zemlji kreneš da prihranjuješ tek da krene cvetanje, do tada će hrane u zemlji biti i više nego dosta. Ja sada imam autose u Light mix-u +vermikulit i deluje veoma lepo, s tim što će toj zemlji verovatno trebati dodatno djubrenje pre početka cvetanja. U principu koju god skuplju zemlju da kupiš manje ćeš pogrešiti nego da kupiš jeftinu. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Bitno je zato da bi imali zdrave biljke koje ce se pravilno razvijati. Zato im omogucujemo zemlju koja je najbolje prilagodjena njihovim potrebama. Idealan ph za vecinu biljaka je 6-7. Za biljku koju mi volimo uzgajati kazu da je to 6,5. Nisam mu rekao striktno 6,5 nego da obrati paznju da bude tu negdje oko 6,5 (5,5-7)
 
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea


Evo što sam našao u Terramagmi:

1. Neka bijela plastična trakica
2. Ostaci tamno plavog najlona
3. Ostaci bijelog najlona
4. Neka masa kao glina, izgleda kao kamen ali se da lagano prepoloviti
5. Kamenje
6. Grančice i komadići drveta
7. Neidentificifirane suhe vlati
8. Neidentificifirana tanka grančica ili nešto

U Composani ništa nisam našao osim zemlje. Composana je crnija, rahlija i sve u svemu izgleda kvalitetnije. Terramagma izgleda svijetlije, lošije kvalitete na izgled.
 
Poslednja izmena:
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Slažem se, što se tiče rasta biljaka i zadržavanje vode, zemlje su potpuno iste po tome. Tako da se ovaj trash može zanemariti ako se nađe. Za rast su dobre obje samo što je terra jeftinija pa možda nekome bolja opcija. :)

Terra kao više dočarava šumsku zemlju gdje svega ima, granja, lišća dok je composana tipično clean crna zemlja. Koju god da kupite niste pogriješili. Hrane za biljke u zemlji ima barem 25-30 dana na 10-15 litara. :)

I još nešto, tko će kupovati zemlju morat će više litara kupiti jer ako želite više šaksija od 15 litara napuniti zemljom trebat će Vam barem par litara zemlje više. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
15.09.2015
10
1
3
35
Jel moze ova zemlja da se koristi ili moram uzimati drugu? Ako ne moze, da li bi vredelo da pomesam 1/3 zemlje iz dvorista i 2/3 ovoga? Jako mi je tesko da pronadjem onu composanu, terra magmu i florabellu, pola grada sam pretrazio...
 

Prilozi

  • 20151001_103052.jpg
    20151001_103052.jpg
    322,2 KB · Pregleda: 28