ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Jel mi može netko reći iskustva iz prve ruke sa "Bio Plantellom Start"? Zanima me samo za startanje i prvih 2 tjedna?
bio-plantella-start.jpg
@VenloNL daj reci kakvi su tvoji dojmovi, dali si startao samo s njom ili si miksao? Čini mi se da je dosta blaga i da zahtjeva prihranu već nakon 7 dana, malo mi to bezveze zvuči.
Ajmo bilo tko tko ima neka iskustva neka viče, u strci sam.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Za start se pokazala odličnom.Biljke su mi fino krenile,nikakvi problemi ili'ti bilo šta slično.
Imam osjećaj da sam ih iz malih posuda prebacio u velike sa tom zemljom da bi bilo sve ok.
Nego sam ja stavio u Plantellu Balkoniu i napravio si probleme.
Uglavnom,zemlja mi se pokazala ok.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Sad i mene muči to dali će se kod mene pojaviti isti problem kod presađivanje iz plantele start u plantelu balkoniju. Mislim da ću napraviti neki miks 70/30 u korist plantele start sa balkonijom pa da izbjegnem moguće nuspojave. Hvala momcovi na info ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.266
35.813
2.698
Weed California USA
Ja bi tu balkoniu izbjegao ako je moguce, iako sam koristio u outdooru i pokazala se odlicna za presadjivanje u rupe. Dosta ljudi ima problema sa njom i nekim sortama jednostavno ne pase. Ili previse npk ili je ph malo off pa neke osjetljive sorte ne mogu prozvakati.
Trenutno koristim mix ove bio plantelle sa malo potH (plus kokos i perlit) i super je mix ali je dosta slab. I paprike i vutra starta odlicno u njoj.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Mene je isto balkonija pošle godine osiromašila za par biljki. Sve je bilo ok, nikle su i onda počeli žutiti listići i više nije bilo spasa. Ove što su se oduprle tome su u njoj i došle do kraja bez problema. Šta je tu je, imam 7 sorti od toga je 6 sorti autosa, sve će ići u mix plantele start+balkonija a onda iz toga prezađivanje u mix balkonija+bio+florasan. Ma neka babetina mi odnese ispred nosa zadnju vreću potH iz poljoprivredne jutros, još joj nudio da joj kupim dvije vreće balkonije za tu njenu vreću i neda vještica :(. Ako mi je već suđeno da ih spali neka ih spali kad nemam nekog izbora jbg.
Ja bi bio najsretniji sa tera brillom za cvijeće, onim crvenim klasičnim, za mene je on bio i ostao zemlja numero uno :thumb:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Moje iskustvo s plantelom balkonijom se pokaza katastrofa za početak sadnice prejaka! Umjesto tera magme probao tu balkoniju i ostao bez 4 curica od 6 vjerojatno su bile te vrste osjetljivije i stvarno riknule! To se mi je prviputa dogodilo u dugoj karijeri!ostale mi dve što su preživile i spašene Tera magmom!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.266
35.813
2.698
Weed California USA
Da moram koristiti balkoniu razbio bi ju sa 20-30% kokosa. Em je prozracniji substrat jer je plantela dosta fina zemlja pa se nabije nakon par zalejvanja, em drzi lijepo vlagu taj kokos......em nebi bila toliko jaka.
Florabellu vidjam skoro u svakom poljo ducanu. U par navrata sam nesto kemijao sa njom i cini se odlicna al bi ju isto trebalo malo omekanit sa dodatnim perlitom ili kokosom.
Cak mi i ova bio plantella djeluje dobra za "razvodnjavanje" zemlji. Blaga je a relativno mekana i prozracna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and No Joke

afghanistanac

Aktivan Član
07.03.2016
123
460
63
33
Kabul
imam 20L zemlje koja mi je ostala od prije. tih 20L je vani na par cm od ukrasnog bilja i siguran sam 100% da ima pljesnivih musica i gnatova u njoj. negdje sam procitao od tamare il neznam vec koga da peče zemlju u pecnici il mikrovalnoj LoL sad neznam dal da tu zemlju prospem po nekakvom najlonu i pustim da se osusi indor il sta da radim. ima li neko iskustva sa "dezinsektizacijom"
 
13.03.2016
51
24
18
46
Ja sam koristio Plantellu Start prva 2 tjedna sve bilo Ok... Nakon toga presadio u composanu i nakon presadjivanja prva 2 dana su mi se listovi neki posusili,a neki pozutjeli...vjerojatno reakcija na malo jacu zemlju,ali nakon 2 dana je krenula i potpuno se oporavila...
 
Poslednja izmena:

afghanistanac

Aktivan Član
07.03.2016
123
460
63
33
Kabul
imam 20L zemlje koja mi je ostala od prije. tih 20L je vani na par cm od ukrasnog bilja i siguran sam 100% da ima pljesnivih musica i gnatova u njoj. negdje sam procitao od tamare il neznam vec koga da peče zemlju u pecnici il mikrovalnoj LoL sad neznam dal da tu zemlju prospem po nekakvom najlonu i pustim da se osusi indor il sta da radim. ima li neko iskustva sa "dezinsektizacijom"
evo nasao sam. pece se zemlja u rerni to je tamari preporucio opa cupa.ja cu prostrit na pod crnu vrecu za smece i raširit zemlju po njoj u sto tanji sloj tako da se dobro isuši i da gamad pocrkava prije sadnje posto imam vremena i nije zurba nigdje
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ne valja to niš...to nebi ni za povrce uzeo...znam za tu zemlju,jednom sam je kupio...chilli papricie koje su bile u toj zemlji su bile dosta lošije nego one u divljoj zemlji...