ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.672
11.946
358
Socotra Island
eelslap.com
Ja ti napisah da nije za kanabis .I šta je to "obična zemlja" uopšte ?! :)
Može više da ti šteti ,da zadržava više vlage nego što prija korenu ,da ti pravi problem sa pH vrednošću ,nema nikakavih hranljivih stvari u sebi i tako dalje ...
U pravoj si temi pa pročitaj od prve strane šta ti je potrebno i kakva zemlja je kvalitetna i kakav supstrat ti treba da bi ti uspešno rasla biljka .
Ne citiraj bez preke potrebe ,to se na forumu tretira kao spam .Evo i pravila lepog ponašanja https://www.vutra.org/index.php?threads/pravilnik.10131/.
Srećno čitanje ti želim !
 
06.04.2016
10
9
3
mislio sam pod obicnu zemlju, na zemlju sa mjesta, crna je jako i kako bi se reklo rahla, zalio sam ju sa puno vode ne pretvara se u blato, a taj treset iskreno nisam ni gledao sta je, vidio 34kn 80l ma ajde ides samnom...sada sam malo na google isao vidjeti sto je to uopce...pola cu ubaciti sa tim i zemlje sa mjesta a ostatak u tu sa mjesta jbg....
Treset iako sam po sebi nije plodan može pohraniti puno hranjivih sastojaka pa je dobar temelj za proizvodnju supstrata kojima se dodaju različita hranjiva i tako se stvaraju formulacije pogodne za različite proizvodnje odnosno uzgoj različitih kultura (cvijeća, povrća i dr.). Ne sadrži štetne mikroorganizme (sterilan je) ni sjeme korova, za razliku od komposta. Odlično upija i zadržava vodu. Prozračan je pa ne postoji rizik od oštećenja korijena uslijed viška vode. Ova svojstva čine supstrat idealnim materijalom za uzgoj svih vrsta biljaka i za sve proizvodnje

Ne citiraj post ako odgovaras na post iznad ! St.
 
Poslednja izmena od urednika:

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
mislio sam pod obicnu zemlju, na zemlju sa mjesta, crna je jako i kako bi se reklo rahla, zalio sam ju sa puno vode ne pretvara se u blato, a taj treset iskreno nisam ni gledao sta je, vidio 34kn 80l ma ajde ides samnom...sada sam malo na google isao vidjeti sto je to uopce...pola cu ubaciti sa tim i zemlje sa mjesta a ostatak u tu sa mjesta jbg....
Treset iako sam po sebi nije plodan može pohraniti puno hranjivih sastojaka pa je dobar temelj za proizvodnju supstrata kojima se dodaju različita hranjiva i tako se stvaraju formulacije pogodne za različite proizvodnje odnosno uzgoj različitih kultura (cvijeća, povrća i dr.). Ne sadrži štetne mikroorganizme (sterilan je) ni sjeme korova, za razliku od komposta. Odlično upija i zadržava vodu. Prozračan je pa ne postoji rizik od oštećenja korijena uslijed viška vode. Ova svojstva čine supstrat idealnim materijalom za uzgoj svih vrsta biljaka i za sve proizvodnje

Ne citiraj post ako odgovaras na post iznad ! St.
Ne misliš valjda da smo svi ovdje blesavi što kupujemo zemlju...i da je ova tema,a pogotovo prva stranica,bezveze otvorena.Ne radi glupost i kupi provjerenu zemlju jer ćeš u suprotnom 100% imat samo probleme.

Moja iskustva :

Potgrond H - loše - ne kupujem više,potrebno vege gnojivo kroz cijeli grow.
Terramagma - odlično
Florabella - odlično
Composana universal i za ruže - odlično
Composana za borove - loše

Ali bi istaknuo posebno Terramagmu kao vrhunsku!

Eto,ukratko.
 
07.02.2016
61
20
8
38
Pozdrav ekipa,

jedno malo pitanje ako smijem uopće tu..ne znam di drugdje.

Mislim napraviti jedan mali grow za dva royal mobya u teglama od oko 25l, u boxu 90x70 (86x66 unutarnja mjera) pod HPS 250w.

Dosta čitam i ipak nakon svega zbog pristupačnosti koristiti ću Florabellu start za start :) i poslije Florabellu balkoniu. U nju bi umješal perlit. E sad, kolko perlita staviti (u postocima) ako npr zemlje ima 70l. Dakle, koliko perlita na 70l zemlje? Dalje si budem preračunal sam.

thx!

Ako netko ima kakav savjet, slobodno se izrazi :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.815
2.698
Weed California USA
Florabella je od Klasmann-a a Balkonia od Plantella-e. Ako imas pristup Florabelli, rokaj sa njom od pocetka do kraja bez razmisljanja u plantelli-balkoniji jer i nije neka spektakularna zemlja. Perlita stavi nekih 5-10%, ajmorec 5L na 70L zemlje ...neka sredina.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: papagaj
07.02.2016
61
20
8
38
Mjesam te dvije non stop, jebemu! sorry :)
Mislil na žutu florabellu!
Znaci smijem s njom od pocetka do kraja. Vec radim s njom i ok je zemlja. Poslije klijanja direkt u teglu i nisam imal problema s ni jednom biljkom.
Hvala ti!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Najbolja zemlja za pocetnike .
Ako s njom uspiju shebat biljke onda trebaju zauvijek zavrsit growersku karijeru .
Njezin sasatav:
30% humus ili ti organska tvar
60% treset
10% perlit

Optimum zemlja za balkonske roze 45l-e62430eb.jpg
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Da ironija bude veca covek je zasadio i sad mu biljke propadaju u potpuno isti treset za koji je juce ivan4204 pitao da li moze i irieman objasnio da ne :D Tako je samo napisi ime..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Uuuu ne, pogotovo ako je u žutoj vreći. Ajd onaj u šarenoj "univerzal" može proći ali nije baš savršen ali u žutoj nikako. To je ta šrot zemlja sa benzinske koje se nisam mogao sjetiti imena.