ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grower7

Banned
Banovan
03.07.2013
25
3
0
Ovako, kod kuće moja obitelj uzgaja kalifornijske gliste koja prave poznati humus, taj humus se izvozi i u afganistan i u nizozemsku samo radi cvijeća, zanima me dali ja mogu takav humus prirodno stečen solo samo njega staviti u teglu, bez da miješam sa ničime, ili da još pomiješam sa stiroporom, pijeskom, ili još nekakvim gnojivom.. :rasta1: :rasta1: :rasta1:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dim92

grower7

Banned
Banovan
03.07.2013
25
3
0
Očit nisi shvatio, ovo što vi kupujete nazivate gnojivom, a to je zapravo humus koji ja kod kuće proizvodim, znači ista stvar samo što vi uzmete iz dućana,a ja sa vrta iz posebno sazidanim pregrada gdje gliste to proizvode, neću opširno o tome, ali to je ista stvar čak i bolja, ali hvala svejedno na linkovima pomogle su mi neke informacije.. :read: :smoke18: :smoke18: :smoke18:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dim92

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
groweru, u temi si o zemlji a ne gnojivima, a cist humus je cist humus i nikako ne moze biti isto ono o cemu se prica u temi o gnojivima... isto tako ne bih savetovao saditi u cist humus, jer to je po tebi gnojivo, ne znam ko jos sadi u cisto gnojivo... a moze biti i da nista nisam shvatio
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
grower7 je napisao(la):
Očit nisi shvatio, ovo što vi kupujete nazivate gnojivom, a to je zapravo humus
Ono šta mi kupujemo je zemlja koja je hranjivim omjerima jako povoljna za sađenje onog šta sadimo a ti budi i dalje tvrdoglav pa radi po svom. Javi rezultate kad naraste i nema smisla da ti više serviram linkove, ne želim biti magare. Pusa.
 

grower7

Banned
Banovan
03.07.2013
25
3
0
Avantura je napisao(la):
Ono šta mi kupujemo je zemlja koja je hranjivim omjerima jako povoljna za sađenje onog šta sadimo
Oke zabunio sam se, ovo šta ja proizvodim je humus, zapravo zemlja za cvijeće, e sad kad sadim u teglu od 10 L, stavim zemlje za cvijeće 7.5 L, 1.5 L stiropora i 1 L jako sitnog pijeska ? i onda postepeno kroz dane gnojim sa Bio plantella vrt.. Jel to dobra kombinacija ? još jednom oprostite na zabuni, Hvala za pomoć unaprijed.. :read: :shit: :smoke18: :smoke18:
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
Hm,hm..groweru najbolje i najsigurnije resenje ti je da kupis dobru i kvalitetnu zemlju koja je provereno dobra,kao i sto ti kazu decki..nevidim razlog da rizikujes celi grow zbog neke zemlje koje imas ti i nezelis kupit drugu zemlju koja je provereno dobra,pritom i nije skupa i mozes je sebi priustiti..u svakom slucaju sam odlucujes kako ces napraviti u svom grovu...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
grower7 je napisao(la):
e sad kad sadim u teglu od 10 L, stavim zemlje za cvijeće 7.5 L, 1.5 L stiropora i 1 L jako sitnog pijeska ?
Osobno pijesak nebi ni stvljao. Stavio bi 9 zemlje i 1l stiropora. Inače uglavnom sadim u čistu zemlju.
E sad imaš neke zemlje koja u sebi ima perlit(svrha kao i stiropor) čini mi se composana tako da kad se odlučiš koju zemlju onda se prema njoj ravnaš.
i onda postepeno kroz dane gnojim sa Bio plantella vrt.
Prvih 30 dana obično nije potrebna nikakva hrana kad je kvalitetna zemlja zato te i odgovaram od tvoje zemlje. I ne hrani se napamet, imaju preporučene doze i kad se hrani kad se počne hraniti recimo svako drugo-treče zalijevanje. Ali imaš do toga, pomoč češ dobiti iako je sve več napisano.
Isprike uvažene:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Samuraj u čizmama

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
barem danas ima toliko razlićiti vrsta zemlje razlika je velika i bitna ja se držim provjerenih od teramag. pa do .......ma gdje nam sve lovu uzimaju imam dojam da je to lobi ko sa ljekovima,eto moj lega sadi direkt u zemlju u slavoniji a viđao sam to isto i kod neki dalmoša istina ovisi od podnevlja.
 

grower7

Banned
Banovan
03.07.2013
25
3
0
MACA CICA je napisao(la):
Hm,hm..groweru najbolje i najsigurnije resenje ti je da kupis dobru i kvalitetnu zemlju koja je provereno dobra,kao i sto ti kazu decki..nevidim razlog da rizikujes celi grow zbog neke zemlje koje imas ti i nezelis kupit drugu zemlju koja je provereno dobra,pritom i nije skupa i mozes je sebi priustiti.
Evo samo da ti kažem nije mi problem kupiti i nije da ne želim kupiti radi uštede nego jednostavno ova provjerena roba tojest zemlja koju kupujete je napravljena isto kao i moja doma, ali dobro kupit ču nema problema..
Avantura je napisao(la):
I ne hrani se napamet, imaju preporučene doze i kad se hrani kad se počne hraniti recimo svako drugo-treče zalijevanje.
Mislio sam svakih tri zaljevanja jedno 100 ml, ili možda neke druge doze? :smoke18: :smoke18: :smoke18:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Nemoze biti zemlja koju ti pravis doma i kupovna istog sastava. Prvo je razlika od mikroelemenata zemlje pa sve do sastava iste. Tvoja zemlja nema sugurno sve nuzne nutrijente, plus sto sumnjam da tvoja zemlja uopce sadrzi treset koji je jedan od bitnijih cimbenika u odrzavanju vlage zemlje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MACA CICA

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
grower7 je napisao(la):
Evo samo da ti kažem nije mi problem kupiti i nije da ne želim kupiti radi uštede nego jednostavno ova provjerena roba tojest zemlja koju kupujete je napravljena isto kao i moja doma, ali dobro kupit ču nema problema..
Mislio sam svakih tri zaljevanja jedno 100 ml, ili možda neke druge doze? :smoke18: :smoke18: :smoke18:

doza ti pise na boci, ovisno o vrsti gnojiva i svemu jel... pa daj procitaj bar neke upute prije sto postavljas ovakva pitanja... e ako negdje zapne ili ti nesto nije jasno onda pitaj.

Jbm pa ti bi da ti i biljke rastu napamet
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
groveru, ja ne pricam napamet i bez veze, baci pogled samo na ovaj post https://www.vutra.org/topic/7297-auto-jet-47-by-powerseed/?p=149106 i nadam se da ce ti biti jasno o cemu pricamo, a pricamo o zemlji, desna fotka je biljka u cistom humusu (glistenjak), a levo je biljka u uvoznom supstratu za cvetnice, u sredini je mix te dve zemlje, znaci pomesano pola/pola, toliko od mene po pitanju ove rasprave i vrednosti cistog humusa, peace
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
grower7 je napisao(la):
Mislio sam svakih tri zaljevanja jedno 100 ml, ili možda neke druge doze? :smoke18: :smoke18: :smoke18:
Sa 100ml si ih več spržio i uništio. Prvo trebaš znati koliko češ biljaka imati i kolike su posude. Onda trebaš znati koliko vode ide po saksiji. Onda pročitaš na sadržaju gnjojiva koliko ide na litru vode, obično se vrti od 2-5ml. Ovisi koja su gnjojiva i koliko kompondnti ima. Krečeš s pola doze.
Za tebe je najbolje da prvo uzmeš opremu i onda posadiš, ostalo sve radiš u hodu jer do hranjenja imaš najmanje 20 dana.
Ovo uostalom nije tema za hranu a teme za hranu su dovoljno opširne da sve saznaš.
 

grower7

Banned
Banovan
03.07.2013
25
3
0
Power Seed je napisao(la):
groveru, ja ne pricam napamet i bez veze, baci pogled samo na ovaj post https://www.vutra.org/topic/7297-auto-jet-47-by-powerseed/?p=149106
Hvala, sad vidim o čemu pričaš, oke onda ču saditi u kupovnoj...

Avantura je napisao(la):
Sa 100ml si ih več spržio i uništio. Prvo trebaš znati koliko češ biljaka imati i kolike su posude. Onda trebaš znati koliko vode ide po saksiji. Onda pročitaš na sadržaju gnjojiva koliko ide na litru vode, obično se vrti od 2-5ml. Ovisi koja su gnjojiva i koliko kompondnti ima. Krečeš s pola doze.
Hvala na info. imat ču nadam se 2 ženske biljke svaka u 10 litara,ili bi obadvije u 10 L, ali bi ih u vegetaciji držao kratko vrijeme( nema veze radi malog uroda) a gle pratiti ču zemlju kolko vlage ima i po tome zaljevati nije to neka znanstvena fantastika, oke znači nakon 20 dana bi trebao stavljati po 2 ml na 1 L vode, to dvoje pomiješati i tako zaljevati ?
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
Mogu da ti budu pitari od 10l,ali bitno ti je da svaku biljcicu stavis u svoj poseban pitar..kao i sto si sam reka da je u kratkoj vegetaciji manji i urod ,verovatno imas neki svoj razlog sto ces drzati kratko u vege..ali ti je bolja ova druga solucija veci pitari odprilike 15 - 20l duze u vege i veci urod..ali ti napravi kako tebi pase..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Samuraj u čizmama

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Imaš sliku da vidimo koliko je izrasla?
@grower7 čitaš li ono šta pišem?
Koju zemlju imaš, koje gnjojivo imaš?
Počni čitati malo forum imam osječaj da zajebaješ.