ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grower7

Banned
Banovan
03.07.2013
25
3
0
nemam ništa, dečki tek se pripremam zato i imam tolika pitanja, tražim savjete koja je najbolja i zemlja i gnojivo tek onda ču se usuditi posaditi, ne zajebajem samo želim biti siguran u najbolji izbor.. ne brini kad ih stavim u zajednicki pitar stavit cu i pregradu da im se korijenje ne ispreplete.. :smoke18:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Znaci zec trci, ti ga ispekao a nemas ni vatre a ni raznja. Da si citao forum sve bi znao bez da sto puta ponovljena pitanja pitas opet, i to u tolike detalje da me nekad i strah bude. Samo citaj pa se javi kad ulovis zeca i napravis razanj :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ne izmišljati toplu vodu groweru.......
UVEK idi linijom manjeg otpora...ako se nešto godinama radi na jedan način,i većina je uspešna u tome,zašto menjati? a i sigurno neće neko bez iskustva "provaliti" nešto novo i korisno,pre će biti da će doć' do s**nja....

eto,ja ću samo i napomenuti da ta tvoja zemlja ima nesiguran PH-odnosno ili je dobar-ili loš.
a kupovna ima PROVERENO dobar,samim tim ti omogućava dobar start :) a ne da nagađaš posle "zašto žute" :)
 
07.05.2013
15
0
1
u kanti 20 litar tera magme kolko je potrebno zeliota vermakulita stiropora kokosovog vlakna cigla, na dnu glinene kuglice,i može li se zalivati sa slavolom es za brži rast i prskati po lišću
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
licno koristim terrramagmu bez da joj dodajem ista, al ako vec imas sve te dzizda-bidze, stavi po saku svega, nece smetati verujem... a slavol mozes koristiti uz svako zalivanje, il svako drugo, moze i folijarno, sve pise na boci
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
13.06.2013
0
27
13
brate svaka cast samo jedno pitanje napisao si da se umesto stiropora moze koristiti perlit-dali se radi o onom perlitu sto se kupuje po stovaristima i sluzi za gradjavinu dali treba neki poseban tretman tipa pranje u vodi ili nekoj hemikaliji drzati u mikrotalasnoj ili nesta slicno ili postoji neki drugi proizvod sa istim imenom i ako postoji gde se nabavlja
 
13.06.2013
0
27
13
pitanje je jednostavno a upuceno je svakom ko zna odgovor dali moze da se koristi perlit sa stovarista ili ne i gde nabaviti taj drugi ako se radi o drugom proizvodu
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Za sve koji imaju dilemu,trilemu,vako nako....
Plantella Balkonija , 5-komponentna zemlja (perlit,vako,nako i ostalo) odlična zemlja za uzgoj ruža i marihuane :)
Pije vodu dobro,biljke rastu dobro,cjenovno je u razredu teramagme....
 
13.06.2013
0
27
13
zemlju kupim u super marketu ispod moje zgrade kakvu trenutno imaju ali sam primetio da sto je zemlja laksa i rastresitija biljke bolje i brze rastu a koren biljke obuhvati celu saksiju od 25 litara zato sam mislio da bi sa mesanjem perlita u bilo sa bilo kojom zemljom koju kupim imao iste rezultate jer bi stvorio rastresito tlo u kojem bi koren biljke brze napredovao a samim tim i sama biljka uz optimalno prehranjivanje naravno.i u septembru cu da kupim perlit na stovaristu stavicu za probu u 5 saksija od 10 do 50 %perlita na kraju ciklusa cu vam reci rezultate.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Zoka brate..nece ti perlit pomoci ako je nekvalitetna zemlja u pitanju i ovo sa 50% perlita me tjera da nesta napisem.
Perlt je ( nista) .biljka iz njega nema sta izvuci i onda ako je nekvalitetna zemlja sa 50% perlita joj,joj ja nebi volio biti biljka u takvoj zemlji:)
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
pozdrav ljudi, kontam da moje pitanje najblize ovoj temi pa cu ga tu postaviti.

Od koliko litara posuda za biljku je dovoljna za PC grow?(odma ide 12/12)
jel dosta 4l? i jel ima veze ako je posuda duza nego sira? xD

kupio sam terramagmu i planiram ubaciti malo stiropora (5% od prilike)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik
10.05.2012
19
1
0
45
Preporucite mi zemlju

Potground H
14-16-18

TerraCult TCS
14-16-18

TerraCult TC4

14-16-18

TerraCult TC5
14-16-18

Cenovno su slicne i duplo jeftinije od TerraMagma, samo se nadam da nisu toliko i losije.
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
@radoznalac
loop je napisao(la):
ne izmišljati toplu vodu groweru.......
eto,ja ću samo i napomenuti da ta tvoja zemlja ima nesiguran PH-odnosno ili je dobar-ili loš.
a kupovna ima PROVERENO dobar,samim tim ti omogućava dobar start :) a ne da nagađaš posle "zašto žute" :)
ustedi za terramagmu isplatice ti se
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Pozdrav ljudi,

Izvinjavam se na pitanju, znam da sam negde ovde vec video ali ne mogu nikako da nadjem gde. Treba mi informacija gde mogu da uzmem dobru zemlju u BG. Trazio sam po netu neke poljo apoteke i prva u koju sam otisao je toliko jadno opremljena da sam izasao za 2 sekunde. Posto nisam iz BG malo mi je problem da uopste dodjem do tih poljo apoteka, mnogo bi mi znacilo kad bi mi neko rekao gde i sta mogu da uzmem. Ako usput mogu i dobro gnojivo tu da kupim, bio bih presretan.

Semenke sam vec stavio da klijaju pa bi mi mnogo znacila pomoc sto pre.

Hvala!