ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.12.2005
29
50
18
Power, prvi put radim auto, a znam da NE SMEJU biti u prevrucoj zemlji, odgovara li Potgrond H ili Terracult ili slicna kompatibilna sa ove dve za automatike? Za out sam ranije koristio i Terra magmu, ili miks od komponenti koje nadjem na sajtu. Ali to su bile fotoperiodne, gde sam mogao sebi da dozvolim eksperimentisanje, jer imam 3-4 metra za vege, pa imam vreme da popravim sve. Kod automatika je kljucna vegetativna faza, jer bas kratko traje, a ona je najbitnija, jer ako je sj**es i ona za 21-25 dana izraste 10 cm, pocece da cveta sa tom velicinom i svi znamo kako to zavrsava.... Za TM nemam kintu koliko mi treba, a miks iz sume bas i nesmem (bar ne 100%, moze 50%).... Moze li Potgrond H?
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
moze itekako,isprobano sve5 za zemlju
nadodao bi jos samo ako imas perlita ako ne stiropora nekih 15-20 % slobodno nadodati
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
što se tiće bubica,gnatova i ostalih govana u kupovnoj zemlji....kada kupujete zemlju gledate dal je sterilna ako je nema sigurno kukaca u njoj ako nigdje nepiše na vreći da je sterilna onda i nije te se mogu pojaviti kukci....čitam obrazloženje jednog proizvođaća zemlje prema svojim korisnicima,pa kaže kada se napravi sterilizacija zemlje to je onda loša zemlja sa dodanim kemijskim gnojivom no nesterilizirana ima sve što bilju treba za zdrav rast a rješavanje tih kukaca se rješava tankim slojem pjeska po zemlji i povremenim isušivanjem zemlje,true or false? al definitivno treba uzet u obzir :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore
24.05.2014
21
2
0
dali valja ova zemlja?
na njoj pise "obicna vrtna crnica ph 6.4-6.9"

ovo pise na njihovoj stranici

FLORIMO® Universal potting soil (pH 6,5 - 7,0)
Loose-textured, brown colored growing media, which is free from foreign smells. Its nutrition content and its good aeration generally meet the needs of every plant.
Applications: For growing substrate of balcony plants, trees in ornamental gardens, shrubs, bushes, etc.
Ingredients: Sphagnum peat moss, black peat, biohumus, clay, river sand.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Na vutri to nije nitko koristio do sada...moglo bi biti dobro ..nadam se da su prokuhali pijesak haha :)
 
02.05.2014
5
6
0
pozdrav svima,

vrijeme je da presadim mališane u veće lonce. planirao sam u terra magmu, no u trgovini je više nema. pročešljao sam naokolo i nigdje nisam našao composanu ni agrocs (ono što ste prethodno nahvalili). našao sam terra brill zemlju. jel ju netko već koristio? za oko mi je zapela Terra Brill Royal zemlja za cvijeće.

karakteristike:

TERRA BRILL ROYAL ZEMLJA ZA CVIJEĆE je poseban supstrat sa svim hranjivim tvarima potrebnih za uzgoj biljaka, te je pogodan za razne namjene u unutarnjem i vanjskom prostoru , odnosno za cvijeće u velikim uzgojnim loncima i sobne biljke, za cvjetne gredice za uzgoj ljetnica i cvijeća u žardinjerama i ukrasnim posudama , a posebno u velikim koritima.

TERRA BRILL ROYAL ZEMLJA ZA CVIJEĆE sadrži smrznuti crni treset, glinu i hidro gel za vodu i hranjiva dugog djelovanja . Hydro gel usvaja suvišak vode od biljaka , kasnije ga vraća biljkama. Na taj način smanjuje učestalost navodnjavanja. Visok udio od bijelog treseta poboljšava kapacitet zraka i usporava otpuštanje hranjivih tvari. Nije potrebna prihrana tijekom prvih 15 tjedana.

Sastav:
65% bijeli treset
35% crni treset
75 l glina / m³
2000 g min. NPK gnojiva / m³
1500 g produženim otpuštanjem gnojivo 5-6 M / m³
20 g željeza chelat / m3
1500 g hidrogel / m³
Struktura: srednje fina do gruba
Kemijske vrijednosti:
pH-vrijednost (CaCl 2):5,5 – 6,0 (Dostupni hranjiva sadržaj)
Sadržaj soli:1,2 – 1,7 g / l
Dušik, N:150 – 250 mg / l
Fosfor, P2O5: 180 – 300 mg / l
Kalij, K2O:230 – 380 mg / l
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mad Rabbit

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
provjereno dobra zemlja sa vrlo prihvatljivom cijenom (5-6 € za 50L u Slo, ne znam kako je kod nas), slobodno presadi u nju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
izgurao sam nekako ali nista narocito, ne preporucujem, u kontekstu ostalih koje se mogu naci nije ni blizu. u poslednje vreme radim sa zelenom florabellom i mogu samo reci da je odlicna, bolja od planteline balkonie. cena vise nego pristupacna, 2.5e za 20L topla preporuka, cak mi deluje kvalitetnije nego zuta florabella za cvetajuce biljke

vqi68n.jpg
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
Pozz. Zanima me dali itko ima iskustva s zemljom substral univerzal?sliku deklaracije cu staviti kasnije...

edit:bez slike
Sastav:treset,glineni materijali,vapnenac.

ph vrijednost (CaCl2): 6.9-7.2
KCI < 3
sadržaj hranjiva:
200-600 mg/l N
200-500 mg/l P2O5
600-1200 mg/l K2O


zemlja je crna,te jako mokra,vlažna.ima gdje koji veliki grumen zemlje,te također neke puževe kućice.

Na vreći je pisalo "sa zeolitom",cijena je 50L=42kn,dakle, 4 vreće 168kna...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Detox2Old

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
PowerSeed je napisao(la):
izgurao sam nekako ali nista narocito, ne preporucujem, u kontekstu ostalih koje se mogu naci nije ni blizu. u poslednje vreme radim sa zelenom florabellom i mogu samo reci da je odlicna, bolja od planteline balkonie. cena vise nego pristupacna, 2.5e za 20L topla preporuka, cak mi deluje kvalitetnije nego zuta florabella za cvetajuce biljke
za prvi grow sam uzeo compo sanu i dobio sam kao bonus i gnatove sa zemljom.... znaci prvi i poslednji put cs... za drugi grow sad trazim nesto sterilisano? jel ova klasmann deilmann florabella sigurna sto se toga tice ili je opet dosta tu i do skladistenja i prodavnice?

...a zelenu si bas ub'o svaka cast. ;) ova zuta za cvece jos ovde kod mene i moze da se nadje, a zelena za grmlje i zivu ogradu je prava retkost :( da li si mozda probao ovu crvenu za ruze?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
crvenu nisam ni sreo, a za zelenu ne znam da je za grmlje i zivu ogrdau niti to vidim na ambalazi, ja koristim Green Plant Soil a na Shrubs And Trees Potting Soil

klasmann_deilmann_23_florabella_gruenpflanzenerde-250x250.jpg
klasmann_deilmann_23_florabella_buchsbaumerde-250x250.jpg


sto se tice kupovne zemlje uopsteno, za svaku je bitan nacin skladistenja
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
sry, imaju toliko nijansi te zelene, pa sam pomesao. svejedno, ove tvoje zelene, kod mene ni traga ni glasa. :(
vidim na specifikaciji i crvena za ruze i zuta za cvece imaju ph 5-6. nije li to malo kiselo?
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Moguće koristan podatak ukoliko imate povjerenja u ono što pišem... Baumax,zemlja za cvjetajuće biljke marke "OK ",bijela vreća,pakiranje 40L košta 15.99Kn(2€). Ne treba dodavati perlit,da je bolja ne bi valjalo... 4+
Već isprobana..
 

iffkica

Aktivan Član
27.12.2006
115
4
0
Pozdrav,

imam jedno pitanjce nabrzaka...
Naime danas cu posaditi biljcice...e sad tu gdje ja zivim nema neki izbor ni zemlje ni gnojiva :(
A ne mogu niti naruciti :p

Zemlja koju sam nasla ima sljedece podatke:

Basic material: Mixture of slightly and fully decomposed raised bog peat (H2-H8)
Density: 200kg/m3
Electrical Conductivity: 1.0 mS/cm
Salt contents: 1.5 g/l
PH: 5.5-6.5
Nutrients: 50-300mg/l Nitrogen
80-150mg/l Phosphorus
80-400mg/l Potassium

E sad ja sam citala da tu treba masa mikro nutrijenata koje ja ovdje ne vidim.
Obzirom da nemam izbor kupiti neku drugu zemlju, sta mogu ili trebam dodati u zemlju da bi bila sto bolja za biljcice.

Unaprijed hvala :)