ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.05.2014
29
1
3
Baky91 je napisao(la):
Da li je neko probao Potgrount iz hidroponike?
Višenamenski supstrat za setvu i proizvodnju rasada povrća (paradajz, paprika, krastavac, lubenica, dinja).
Sastav: mešavina slabo razgradjenog belog treseta(H2-H5) i promrznutog crnog treseta(H6-H8).
Električna provodljiost - 40mS/m(+/-25%)
pH: 5,5-6,5
Ukupna količina NPK 14-16-18 1,5kg/m3
Fine strukture (0-5 mm)
Slabo vidjam po forumu da neko spominje ovu zemlju, pa me zanima sta je razlog... Sve sto pise na pakovanju je po meni ekstra za biljcice. Cena za 70 lit je 1600 din sto opet nije preterano u poredjenju sa drugim proizvodjacima.
Cisto informativno pitanje za one koji su probali i uporedili, zasto je recimo composana i teramagma bolja od ove?
Evo i slika, da vidite o cemu pricam :)

attachicon.gif
potground_H 23-500x500.jpg
Pozdrav evo ja sam koristio ovu zemlju i prije par dana su mi poceli problemi sad ne znam dali zbog nje ali drugi clanovi su mi rekli da je najvjerovatnije zemlja i da je mjenjam.To je moje iskustvo.

http://i57.tinypic.com/2kf33m.jpg
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
nemoj mijenjati tu zemlju jer je zemlja jedna od najkvalitetnijih koje ćeš naći tu na tržištu...zadnji grow sam koristio tu zemlju i imam samo riječi hvale i ne planiram je mijenjati u skorije vrijeme..ova tvoja slika mi govori da je nešto drugo u pitanju,da nije zemlja faktor koji je utjecao na ovo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

Pedala

Aktivan Član
02.12.2013
273
428
63
baumax se zatvorio,gdje u zagrebu kupiti terra magma zemlju?koristio sam ju do sad uvjek,ako ju ne uspim naći što bi preporučili i gdje kupit?cijena nebitna
 
25.07.2012
5
1
3
44
Pozdrav,
problem sa CS kao i nekim TM mogao bi lezati u tri stvari:
1. Treset koji je dio njih,a dobiva se vecinom iz mocvarne zemlje i koji ima ph 3,2 do 3,7.
2. Cadmium kojeg ima 1,5gr po kg zemlje i koji se oslobadja u kiselim sredinama.
3. Pregnojena zemlja .

Vecina njih ima ph od 5,5,do 7 i kada korigirate njihov ph vodom kojom zaljevate biljku. Izgleda da
sve te zemlje za uzgoj nakon dan-dva vrate svoj ph. Spoj zakiseljenog treseta koji "vraca" svoj ph
i kadmija je mozda razlog zasto biljke tako rapidno propadnu i u vec zrelom stanju.
Kadmij se absorbira pomalo i treba ga malo vise da ubije,ali je problem sto se ne razgradjuje.
Za sve ove zemlje za uzgoj je problem i manjak mg. Osim sto ga neke ni ne sadrze izgleda
da zbog njihove ph vrijednosti absorbcija mg je jako otezana.

Ako i uspijete u takvoj pregnojenoj zemlji podignuti curice i iz one male sjemenke joj pomoci
da svaki dan bude sve veca i ljepsa . Dok ih hranite pricate im i pjevate,a one vas radoznalo gledaju i nestrpljivo
cekaju da narastu...tu se rodi tru love :) Jednog dana otvorite vrata od boxa,a one se otrovaaaleeee ;( .
@deda moja sucut muka prava.
I moje tri curice Blue AutoMazara r.i.p i sad od muke pisem ovaj post ...srry necu vise .
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uzmes proverenu zemlju i miran si.
Ostalo je od iskustava i pogrešaka.
U većini slučajeva so greške grower a onda zemlja ne valja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp