ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.919
358
Socotra Island
eelslap.com
Stipe treset je organski materijal nastao u močvarnim predelima u sterilnim uslovima i uvek mu je kiseo ph , e sad dal je sterilan kad stigne do nas to nemam pojma ... I meni je zeleni merac od 3$ sve vreme u glavi pa zato pitam 2 puta čoveka pošto baš koristim te dve vrste zemlje . Izvinite što vam se ubacujem u spiku ...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Opet kazem. Ne znam kako se sterilizira i napravi inertnom. Nit sam cuo da mahovina raste u mocvarnim predjelima, a jos manje da su su mocvarna podrucja sterilna.
Ocito postoji proces sterilizacije treseta jer ona sluzi za omeksavanje/prozracnost zemlje i u isto vrijeme zadrzava vlagu a zemlji daje bolju drenazu za visak vode.
Ni kokosova vlakna kao svjeza nisu sterilna ali kad kupis onu kocku ona je ph neutralna, ne reagira sa vodom, ne otpusta hranjive tvari niti mijenja ph vodi.
Upisi u google soil ph tester pa vidi sto ces dobit, zanemari one zelene kineze. Ta aparatura je kompleksna i dolazi sa raznim tekucinama ili praskovima. Tesko je izmjerit ph krutih tvari.
 
04.04.2014
267
230
43
@irieman TM je 60 lit pakovanje skinuto sa tek pristigle palete (kupljena u Merkuru) , a Florabella u pakovanju od 20 lit (kupljena u lokalnoj poljoapoteci). Prosli grow mi je bio u kombinaciji TM, FB i jos jedne zemlje i imao sam u prvoj polovini cvetanja blagi Ph drop. Problem sam resio u dve sedmice, ali na kraju ipak nisam bio zadovoljan rezultatima.

@stipe imam par razlicitih meraca marke Milwaukee kupljenih u *ponici, a ovo sa voljenom nam biljkom je za mene samo usputno tako da...no hard feelings.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.919
358
Socotra Island
eelslap.com
To pakovanje TM od 60l je izgleda jako diskutabilnog kvaliteta i dosta priče na forumu je bilo oko toga . Loša akcija je kombinovati dva supstrata , možda si zbog toga imao probleme , ko zna ...

p.s. hvala na odgovoru
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
pa moze zasto ne, al to je malo previse za indoor.. ako si mislio na van mislim da to i nije bas pametno, prevelika temp. za korijen (ako bi vreca bila na direkt suncevoj svjetlosti)
 
10.01.2014
48
7
8
ma za unutra sam mislio. sad ak ide jel imas kakvu ideju kak drenazu napravit, odnosno ono sa rupama na dnu? da sam napravim par rupa i sve stavim u jos jednu vrecu da ne bude vode u boksu?
 
10.02.2015
6
0
1
36
Pozdrav ekipi :)
Evo, imam pitanje kao početnik...ako bih uzeo npr Terra Magma ili Florabellu..koji su mi još elementi potrebni i u kojem omjeru za dobijanje gotovog medija.
Dostupan je prerlit i vermikulit

Hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nemoj u brendiranu zemlju nista stavljati, ako tek kreces sa uzgojem veca je sansa da zaebes neg da ispadne dobro. pa sad od volje ti :) ja u tm il florabellu nikad nista turio nisam, stoji mi kesa perlita nenaceta, mozda iskoristim u outdooru mada i tamo, kog ce mi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Gardenman