ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
planiram krajem marta krenuti sa ovom zemljom, pa me zanima jel probao ko, kakav je mix?

BioGreen ORGANIC Grow Mix sa Perlitom 50L

http://www.***********.com/image/cache/data/SUPSTRATI/Zemlja/BioGreen_GrowMix_01-400x400.png

Biogreen Grow Mix predstavlja organsku kombinaciju odabranog belog i crnog treseta najvišeg kvaliteta, u koji se mogu dodavati sve vrste hraniva tj. djubriva.

Usled savršenog odnosa treseta i perlita, ovaj organski supstrat ima idalno rastresitu strukturu koja će osigurati optimalan razvoj korenovog sistema.

Pored toga, organski glistenjak koji se nalazi u ovom supstratu uvećava ukupnu vododrživost, i obezbedjuje neometan razvoj mikroorganizama koji dalje pozitivno utiču na razvoj korenovog sitema.

Nutrijenti koje sadrži Biogreen Grow mix praktično obezbedjuju ishranu biljaka u prve tri nedelje vegetacije tako da je u tom periodu dovoljno zalivati samo vodom.
 
13.02.2015
9
2
3
33
Za koju bi ste se vi odlucili ?
Potgrond H Specifikacija Potgrond-a:
Električna provodljivost: 40mS/m(+/-25%)
pH vrednost: 5.5-6.5
Ukupna količina NPK: 14-16-18 1.5kg/m3
SteckMedium Supstrat
Steckmedium se preporučuje za ožiljavanje i razmnožavanje reznica svih biljnih vrsta. Sastoji se od mešavine belog Sphagnum treseta i 25% Vol. perlita, 1 - 7.5mm. Veoma je fine strukture (0-10mm), i pH vrednosti 6. Sadrži veoma malo đubriva (0.5 g/l), mikroelemente, i okvašivač.
 

Tex

Aktivan Član
25.03.2014
144
182
43
Počeo sam grow prvi put sa floragard zemljom jer prošli put nisam bio zadovoljan sa teramagmom (našao sam u njoj gomilu kamenja,pola cigle? i gomilu smeća) i zasad (17 dana) sve je ok,javljam krajnji utisak
 
04.04.2014
267
230
43
@Tex ziva istina, Terra Magmu kao da su pakovali na deponiji, treseta ima u tragovima tako da vlagu drzi "do mojega", a granica za pH je samo nebo, prvi put kada sam je natopio krenuo je krec sa runoff-om. Ovaj grow cu mozda i prekinuti jer mi je pun qfer TM i cimanja sa njom.

@Barbarossa ne znam kakva je zemlja ali cu definitivno sledeci grow ici sa njom. Malo sam razgovarao i sa momcima koji je prodaju i oni joj daju prednost u odnosu na Potgrond.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
izludio sam tražeći svoju Brillku i vele mi svi da je više ne nabavljaju, kad me nije šlogiralo. obišao sam sve poljosice i sve veće prodajne centre po gradu svi mi nude nešt bože sačuvaj, baš ništ od preporučenih zemalja nemogu naći.
naišao sam na neku zemlju, čini se dobro, pa bi zamolio vas znalce ili neoga tko je probao možda da prozbori:
get.jpg
NPK 14-16-18
PH 5,5-6,5

Veli mi prodavač da je to spremno za rasadu cvijeća, lončarica i mladog povrća. Piše da sadrži bio root za jačanje korijenovog sustava kod rasađenih biljaka, i to je sve što znam.
Jel bi moglo proći to?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Kolko pise to je treset unutra. Mozda pise i koji....al gledajuci amere, oni svi u tome uzgajaju. Kombinacija sfagnuma i peat moss-a.
Ja bi to definitivno isprobao
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
@No Joke po specifikacijama gledano ta zemlja je slicna hvaljenom Potgrond H, dosta je bogata nutrijentima pa mozda bude malo prejaka za fazu klijanja, ali inace mi se cini odlicnom, cak i pakovanje ostavlja dojam kvalitete, slazem se sa stipom drvišem.. probaj ;)
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Treset 60% bijeli 40% crni vele. A ništ ovak budem, imam tera brilla 10 litara u njoj ću da klijam a rupe budem napunio sa tom durpetom profi pa kak bude da bude.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Cisto iz radoznalosti...zasto je gore u specifikacijama zemlje navedena elektricna vodljivost? o_O

Elektricna vodljivost - Electric conductivity - EC

Mjerenje soli i minerala u zemlji ili vodi da bi vidjelo koliko gnojiva ima u njima. ako je EC previsok zemlja ce biti pre zagnojena ako je pre nizak ubrzo ce joj zafaliti hrane ali uvijek mozes dohranit sam. Najbolje da zemlja ima nizi EC i kvalitetnu prozracnu strukturu.

Neki primjer EC-a potrebni biljkama :

Mala biljka : EC 300 - 700 uScm
Veca biljka : EC 700 - 1000 uScm
Cvjetanje : EC 1200 - 2400 uScm

Konverzija : 1000 μScm = 1 mS/cm = 500 ppm
 

el granjero

secret targaryen
14.02.2015
271
785
93
tražim zemlju po velikim centrima tipa bauhaus i specijaliziranim vrtnim centrima i nigdje nema niti jedne zemlje od onih koje svi preporučaju
pa ako netko zna di ima u hr za kupit?
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Kako nema, u bauhausu imas i composanu i agrocz (koju ne preporucam ako nemas cal mag), a ima na specialnim mjestima trenutno aktualna potgrond H. Creative kaze da je compo za ruze prva liga ja ju tek moram probat ali vjerujem mu, a isprobana je compo universal i za zacinsko bilje. Ako zelis potgrond H sibni pm pa ti kazem gdje ima jeftino