ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ja nebih kuglice na vrh. mislim da je najbolje da se sama povrsina zemlje osusi sto prije jer tako nece doc do nikakve pljesni na povrsini. prije zaljevanja uvjek za zlicom prekopam vrh zemlje i nema problema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Evo mog iskustva sto se kuglica tice.

Prvo presadjivanje iz Florabela u Pot H nisam stavio nikakve kuglice-vermikulit-perlit i umalo da s***m ceo grow, sve iz razloga sto sam kupio onaj macji pesak kao zamenu i bio je parfimiran.

Zemlja se nabila od vode te sam i ja verovatno malo vise nabio nego sto treba i sipam vodu a ono izadje par kapi posle 1 sat.
Na svu srecu nasao sam kuglice kuci i uradio drugo presadjivanje nakon manje vise od nedelju dana i stavio prvih par cm na dno 1/3 kuglice ostalo zemlje i polako stavljao slojeve zemlje pa razbacam 20 tak kuglica i tako do gore..

Stavim oko korena Zeolit i na vrhu malo te zalijem isto vece vodom, a folijarno isprskam ih rastvorom od Algi.

Sutra ujutru idem kod biljcice na raport i sta da vidim..ja ocekivao uvenute listove..kao stres presadjivane vamte tamte..a ono listovi kao da su na Tiestovoj zurci i ruke gore :)

Malo su me namucile dok sam povatao zalivanje jer ima jako dobru aeraciju pa treba da zalivam iz dva puta, ali drze vlagu odlicno i zalivam ih zaista retko, a biljcice su kao sto se vidi u dnevniku odlicne.

Vrlo verovatno da i PVC ne dozvoljava da voda lako ispari, a i vlagu sam drzao u vegetaciji 60-65% bas iz tog razloga.

Za sledeci grow razmisljam kako da iskombiniram soil i onaj aerodome sto koriste zajedno sa autopotovima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoVaseline

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Jedno nevezano malo pitanje, sjetio sam se kad sam bio mali da je baba uvjek bacala soc od kave u vrt.. jel to imalo kakav ucinak i koji ako se neko vise kuzi..
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
da da..pamtim ko klinac i moja baka je tako dodavala talog od kafe. Bukvalno ono: popije kafu, dolije par kapi vode u šoljicu i u cveće- cveće uvek pucalo od zdravlja. Mada nikad nisam ni pomislio da probam... :)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Talog kafe je za biljke koje vole kiselo zemljiste... moze se umesati dve soljice kafe sa 20l vode(cekati 2 nedelje da odstoji) i tako zalivati biljke... ne bi to koristio,al eto ko voli moze isprobat i javit dojam... kao kolega sto je zalivao sa sopstvenim urinom :D peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa
19.01.2015
132
99
43
Ovako ja sam uzo planetela zemlju ph 5-6. I sad kupio sam kulice glinene dal da ih stavljam na vrh posude ili ne. Iznad je hps 600w zemlju promjesam sa perlitom i gore kuglice
 
04.04.2014
267
230
43
Glinene kuglice se mesaju sa zemljom kada se uzgaja u velikim kontejnerima tipa 50+ litara jer se u njima zemlja puno vise sleze posle zalivanja nego sto je to slucaj sa posudama manje litraze. Tako kaze Horhe Servantes, a ja mu verujem na rec;)
 
28.06.2015
1
0
1
39
Imam jedno pitanje... kupio sam od plagrona growmix zemlju pa me zanima jel ima netko iskustva sa plagron growmixom? Sad bi prvi put krenuo u uzgoj pa me zanima vase misljenje....