Što bi bilo kad bi bilo 4 dana mraka?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.09.2009
24
23
3
53
Zanima me što će se biljkama u vegetaciji, a radi se o majki staroj 4 mjeseca i 15 klonova od 3 tjedna, dogoditi ako budu u mraku 3-4 dana ? Neki izvanredni radovi su u tijeku i bojim se da će tako morati biti pa me zanima hoće li to preživjeti jer ih moram maknuti.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
pa ako imas opciju ja bih ih maknio ili ih makar stavi negdje gdje ima dnevnog svjetla tih par dana...nemora biti ali bojim se da ce za 5 dana mraka biti jako stetno za njih .
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
je,moze svasta da se desi..
meni je 'podstanarka' iz trenutnog dnevnika bila cak 5 dana u mraku(pre toga 3 dana na slabom dnevnom svetlu),usred cvetanja,uz to na temperaturi ispod nule-ofucala se,malo pozutila,ali uz brigu-eno je divlja sve vise,i vracena je u vege..

sve moze,ako se potrudis ,)
ali da je dobro za nju-nije,stres je i usporice je sigurno,barem malo..


nisi morao novu temu otvarati zbog ovoga,al' nema veze-da ima Power sta da radi,ionako je besposlen zadnjih dana dok se upgrejdovao forum

:rasta1:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
loop je napisao(la):
... da ima Power sta da radi,ionako je besposlen zadnjih dana dok se upgrejdovao forum
:rasta1:

;)

zavisi malo i od vrste i od starosti biljki, ja sam imao grow sa 4 komada, silom prilike ostale su 6 dana bez svetla, dve sam maknuo a dve sam uspeo da izvedem do kraja, samo znatno slabije je to zavrsilo od ocekivanog, pa sad...

p.s. editovan naslov da se moze zakljuciti o cemu se radi
 
09.01.2013
32
13
0
41
Zasto bas u mraku ? Pogotovo ako kazes da su u vegetaciji onda ce sigurno dobiti i onih 12 sati mraka koje cekaju da cvjetaju.
Ako mozes ikako stavi na prozor ili na pod pored prozora. Nije bitno da je direktno sunce samo da nije mrak. Ako mozes preseli u spajzu ili iz sobe u sobu i drzi pod kljucem i stednom 12w (kazi majstorima da ne ulaze u tu sobu, spajzu, ormar) cisto da dobiju 16+ sati svijetla dnevno, ako ne mozes nikako onda ti sljedi stres za biljke, koliko velik stres ? to ti niko ne moze sa sigurnosti rec. Ali samo jednu stvar imaj na umu : sigurnost je na prvom mjestu - nitko ne smje vidjet biljke ili znati za njih.
 
22.09.2009
24
23
3
53
Hvala na brzim odgovorima. Koliko mogu zaključiti po vašim postovima štete će biti, ali se ne zna kakve, ali za pretpostaviti je da će većina preživjeti što mi je i najbitnije. Imam neko mjesto gdje će dobivati sobno svjetlo i to ne direkt, ali ne duže od 8 h dnevno. Najvažnije je da prežive, a onda samo ljubav i pažnja i eto cura zgodnih.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ma nije ti bitno niti da dobivaju konstantno svjetlo, ali podesi ako možeš da to što dobiju bude kontinuirano.
I ako ti nakon toga fali vremenski svjetla, dovoljno je da prekineš mrak par puta po 15min da ne krenu s cvjetanjem.