1st Grow, Afghan Kush Ryder, 250 hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
09.09.2013
29
76
13
43
Od Aljaske do Mexica
Pozdrav ekipa , evo prvi pokusaj indoor growa . Posto je cijena dima koji je meni i dobro jutro i laku noc ostala bezobrazna , ja se odlucih za svoj proizvod . Evo ovako sam nesto slozio :

- BOX , stari ormar v-170 , s-86 , d-56 , oblozen stiroporom iznutri

- RASVJETA : Sylvania 250w hps

- VENTILACIJA : 4 venta , 2-20w cirkulacija zraka , 2-15w na žarulju

- ZEMLJA : Terra Magma 60L

- GNJOJIVO : Plagron grenn sensation 50ml ( dobio gift od grow shopa ) neke bi s tim , a neke sa Hesi Bloom Complex 1L

- SJEME : 5 sjemenki Afghan Kush Auto Ryder od World of Seeds-a

Složeno 55L zemlje u 4 posude , 3-10L i jedna 25L u ovu od 25 idu dvije sjemenke , njih sam ako sve bude ok planirao u cvatu gnjojiti sa ovim Plagronom , a ostale 3 sa Hesijem . Da se vratim na pocetak , 4 su vec progledale . Grow poceo prije 5 dana .
Slike idu kad slikam biljcice , Posto sam pocetnik sa indoorom slusam pazljivo svaki savjet .

Dva dobra dima i moja glava štima . Peace :spliff:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
taj plagron greensensation ti nije gnojivo koje trebas koristiti kroz cijelu fazu svjetanja..to se pocne koristiti negdje od 3-4 tjedna cvjetanja cisto kao nekakav booster...
ali..o tom potom..imas do tada vremena...
sto se ventilacije tice...trebas napraviti otvore za zrak-pri dnu ormara-odakle ce ulaziti svjezi zrak..i pri vrhu-obicno na suprotnoj strani od ovih dolnjih-gdje ce izlaziti topao zrak..obicno se na ove gornje-za izbacivanje zraka-stave ventilatori koji pojacaju tj.ubrzaju to...a po potrebi,ventilatori se mogu staviti i na ove dolnje otvore-da brze ubacuju svjezi zrak...uz to ti je potreban jedan oscilirajuci vent koji ce ti puhati po biljkama+mjesati zrak..i..1 vent koji bi puhao po lampi tj. otpuhivao toplinu koju ona isijava..ali to je samo jedna varijanta....
jer...to sa ventilatorima ovisi o mnogocemu...o snazi ventilatora prvenstveno..jer..npr. ako stavis neki jaki vent. na gornji otvor tj. da izbacuje zrak iz boxa ..mozda neces trebati vent da ubacuje zrak. ili ..ako budes koristio cooltube +jaki vent..mozda neces trebati ni onaj vent koji bi puhao po lampi...u tom slucaju ti treba 1 jaci npr. kupaonski vent.i jedan manji oscilirajuci zamjesanje zraka..
oko ventilacije imas 101 kombinaciju...zato bi trebao malo detaljnije napisati kako si ti to zamislio..pa da ti ekipa odgovori ili savjetuje sto i kako popraviti..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore
09.09.2013
29
76
13
43
Od Aljaske do Mexica
Evo ide pecat BIG , Vjestice tako sam nesto i slozio , kad radi rasjveta u boxu je 26 a kad je off je 16 , vlažnost zraka jos neznam jer cekam digitalni termometar-vlagometar , na oko bi se reklo da fali vlaznosti u zraku stoga sam stavi kantu vode sto se vidi na slikama a imam u planu i montirat mokru krpu na usisni vent .
Mijo ph-metar dolazi .
Evo par slika pa procijenite .Pogledajte prilog 2710Pogledajte prilog 2711Pogledajte prilog 2712
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.098
163
Osetim miris vasih hedova
Pa gde ti je vent koji ubacuje vazduh, ne razumem, nema ga na slikama, imas samo ovaj sto regulise da duva po biljkama i mesa vazduh, fakticki 2 opcije radi, al gde je onaj da ubacuje vazduh, jos jedna stvar vidim da nemas foliju, zasto i to ne oblepis da se lumeni ne rasipaju, dobar ti je ovaj reflektor, jesi to kupio ili rucno pravio?
A sto se tice hrane za biljkice, topli savet plantela list i plantela cvet, peace! ;)
 
30.08.2012
1
2
0
38
Mijo95 je napisao(la):
Pa gde ti je vent koji ubacuje vazduh, ne razumem, nema ga na slikama, imas samo ovaj sto regulise da duva po biljkama i mesa vazduh, fakticki 2 opcije radi, al gde je onaj da ubacuje vazduh, jos jedna stvar vidim da nemas foliju, zasto i to ne oblepis da se lumeni ne rasipaju, dobar ti je ovaj reflektor, jesi to kupio ili rucno pravio?
A sto se tice hrane za biljkice, topli savet plantela list i plantela cvet, peace! ;)

bolje ostaviti pasivan ulaz, a ova 2 kupaonska venta stavit gore da izvlače, ovaj koji je vec gore i malo ispod njega drugi na drugu stranu, puno bolje cirkulira zrak. Čak bi ja stavio serijski oba 2 venta ako ce se nekakav filter kasnije stavljati u cvjetanju, jer nemaju baš jak pritisak. Ovaj koji je na reflektoru bi spojio na flexibilno crijevo i na rupu van.

peace
 
09.09.2013
29
76
13
43
Od Aljaske do Mexica
Ovaj sto je malo iznad posuda ubacuje svjezi zrak , dva pusu po reflektoru , a jedan najveci je na ispuhu , posto se cuje previse napravio sam danas nek preinake , vidjett cemo kako se ponasat . Temperatura je idealna , problem je sto je box smjesten u prostoriji u kojoj je tijekom noci dosta niska temp. , pa ova 4 venta bez obzira na kombinaciju previse ohlade box ( mozda regulator brzine i pokusat sa tri venta ? ) , reflektor je home made , hvala . Alu folija je u planu ove dane , jedino me jos vlaznost zraka muci
Hvala na savjetima , pravit ce se jos preinaka .

Peace :spliff:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
pokusaj NE koristiti alu foliju ( stvaraju se hot spot.ovi )...mozes sa cisto bijelom folijom ili najlojonom oblijepoti..ili.najbolje bi bilo kada bi nasao mylar foliju.umjesto mylar folije se prije znalo koristiti one zastitne paravane za sofer shajbe (oni od reflektirajuceg materijala)..ili unutrasnjost vrecica za reguliranje temperature ( one sto mozes uzeti u trgovinama da zadrze hladnocu kada si kupio nesto zaledjeno)
sto se tice nocne temp. ako je sada 16°C...bojim se da ce ti ,kada bas dobro zahladi, to biti problem tj. da ces morati nekakvo grijanje uvaliti.
do tada se pokusaj igrati sa kominiranjem ventilatora..kada nabavis termo/higrometar..oni digitalni imaju opciju da pamte maximalnu i/ili minimalnu temp. i vlagu..tako ces mocu provjeriti koje su temp i vlaga bili nocu..
sto se tice otvora za ventilaciju..i ventilatora...ovaj otvor za upuh zraka se inace pravi sto nize u boxu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: uvala sreće

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.183
5.162
258
somwhere over the rainbow
Sto se tiče refleksije, sasvim dovoljna i najednostavnija je bijela folija. Nemoj trošiti pare na mylar ili one skupe folije, koje su čisti marketinški trik (5% više refleksije, a trošak od 10-20e)

Po meni je bolje utrošiti lovu na par CFL plavog spektra i vertikalno ih objesiti da vise i raspoređivati ih na niske grane, biljke ce se manje strechat.
 
09.09.2013
29
76
13
43
Od Aljaske do Mexica
Evo ispravak moje greske , juce mi je bila najniza temp. u boxu na off-u 17 , 16 je bila greska ( mnogo :bong7bp: ) , ali isto planiram montirat neku grijalicu na usis ili koju malu puhalicu ( kalorifer ) smontirat u box . 20/4 je rezim svijetla tako da su mi 4 sata temp ispod 20 i jos ide zima , stoplit cemo box ( potenciometar na vent pod obavezno ) . Nasao sam na netu gdje se prodaje neka alu-pvc folija 2mm sta se stavlja ispod laminati te je zvucna i toplinska izolacija 0.8e-1m ? Za otvore sam vec cita da trebaju bit sto nize ali neznam sto mi bi pa ih montirah 30 cm vise , ako bude trebalo nije problem spustit otvor . Dvije CFL recimo 25w vertikalno sa strane ? Nije ni to lose . Trenutna temp. u box-u je 25 :rolleyes:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
savetujem za sledeci put fotke bar 640x480 ili 800x600 ;) moze i veca rezolucija pa postavi kao thumbnail, ovo je presitno za neko ozbiljnije razgledanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: uvala sreće
09.09.2013
29
76
13
43
Od Aljaske do Mexica
Nema frke idu uskoro u većem formatu , ovo sam ih smanjio jer nisam do sad nikad imao posla s ovim posting image pa nisam bio siguran hoće sve uspit uštopat .
Ispravak slijedi , ja mislim da su dvije 640 puta 480 ( web large ) , radio sam sa microsoft picture menager :bong7bp:
 
09.09.2013
29
76
13
43
Od Aljaske do Mexica
Dimenzije boxa pisu na početku dnevnika , što se ventilavije tiče prije su bila 4 venta , sada su 3 , usis (ujedno i mjesa zrak u boxu) je fi 100mm , ispuh je 115mm , a ovaj sto puse po lampi je isto fi 115mm . Inače ljudi stavljaju usis skroz na dno , ja sam pokusao ovako , zasad je sve ok .
Stvara se podtlak u boxu , temp. je kad je svijetlo na on 26-31 , a kad je off 19-26 , malo je stoplilo zadnje dane .
Vlaga je 45-60 sa upaljenim svjetlom , a kad je svjetlo off poraste između 60-70 , mada je neke pute isla i do 80 .
Režim svjetla je 20/4 , evo par slika : , , , , ,

Imam i jedan problem na jednoj biljci su mi sami vrhovi listova lagano žuti ?
Evo slika pa procijenite što se događa , sorry ako nisu bas neke slike ( nisam neki fotograf ) .

,

Dvije zajedničke : ,

Eto toliko za sad , nadam se da je sad ok veličina slika , ( kritika od moderatora ) ;)

Peace :leafblunt:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.