Poljem se širi miris Afgana - 4x Afghan Kush Ryder, 400W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
"Poljem se širi miris Afgana,
mirišu badovi ko moja dragana..."


prof.dr Halid Bešlić - Halkan​



Vutroljubci vozdra!

Kao što i sam naslov kaže, ovaj put idemo sa potpuno hardcore old school grovom. Nema tu fensi strejnova, ono Zkittlez, Thunderbird Rose ili Blue Petrol, sada samo back to basic: Afghan Kush Ryder, isti onakav kakav su i naši preci duvali kroz generacije.

Ono interesantno je da se radi o sjemenu domaće proizvodnje, nastalom tokom prošlog ljeta kada je došlo do zloglasnog sex skandala u mom boxu koji je rezultovao brojnim potomstvom. U prošlom growu je jedna sjemenka testirana, i rezultat je bio potpuno zdrava i normalna biljka odličnog kvaliteta.

Uglavnom, po običaju, četiri sjemenke su direktno ubodene u velike potove, bez onih vlažnih maramica, higijenskih uložaka i ostalih kerefeka. Pošto su u pitanju automati, nema presađivanja.
Peti dan, kao po komandi, mala Afgančad je promolila glavu i odmah je stavljena pod cca. 300W CFL da tu vegetira.

Moja mlađa, ljepša i šarmantnija polovina je već počela da kuka jer "ništa smrdljivije od Afgana nismo uzgajali, a sada si ih posadio četiri!". Ccc, ta mlada generacija koja ne pamti Brut, Azzaro i Old Spice... Sorry babe, suck it up, ovo je pravi muški grow, i tako će da miriše! Ako ti smeta idi i uzgajaj sa Dinom Backovićem! (of skroz, ovo joj nikada ne bih smio reći u lice, zato koristim priliku)

Tehnikalije:
  • Sjemenke: Afghan Kush Ryder by World of Seeds, Made in BiH
  • Box: drvene ploče, homemade, 600 x 1000 x 1600 mm
  • Ventilacija: aktivni ispuh, pasivni upuh, dva venta za cirkulaciju
  • Svjetlo: 300W CFL, HPS 400 W Sylvania Growexpress
  • Režim svjetla: 24/0
  • Trening: blagi LST, koliko prostor bude dozvolio
  • Hrana: Hesi Grow, Hessi Bloom, Hessi Root, Slavol, kalcijum
  • Zemlja: FlorahumS
  • Saksije: 2x16 litara, 1x12 litara, 1x pola litra :)
  • Metod uzgoja: nice 'n easy

Pošto se, pošteno govoreći, u ovoj fazi nema bog zna šta vidjeti, ide još samo jedna grupna slika.

Viva La Vutra!

1x.jpg
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Odlican izbor straina .Sretno, samo ne znam brate @nostromo kad od samog proizvodjaca kazu (For indoor growing we recommend a 20/4 light/dark cycle throughout.) idi na ovakvu varjantu 20/4 netrebaju ti visak troskovi a nedobijas nista extra cak sto vise mislam da za auto sorte je 20/4 najbolja preporuka jer vidim da je ukupno od semena do harvesta 70tak dana.
Neka bude zeleno/masno/tvrdo. PRATIM do DASKE!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and nostromo

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
@reaktor, hvala ti na lijepim željama. :thumb:

Za režim svjetla 100% si u pravu, mali dobitak u vremenu i gramaži vjerovatno ne opravdava 24/0.

Ali...
Moj prvi grow je bio NL auto pod 200W CFL. Nestašica vutre, ja neiskusan grower, samo jedna biljka... :oops: Bila je to borba za svaki miligram zeljaste materije koja svojim izgledom podsjeća na opojnu drogu skank. :murija:Dakle, počeo sam sa 24/0, uspio uzgojiti biljku i od tada furam taj režim.

Drugi, mnogo veći razlog...
Brate, ja sam ti malo polijen po prirodi, a sada zamisli kakav sam kad produvam. :) Nisam neki dead stoner naravno, ali uvijek gledam da sam sebi olakšam stvari, pa je tako i sa growanjem. Režim 24/0 znači da ne moram da brinem o oscilacijama temperature (a idemo u zimu), a samim tim me boli briga za vlažnost jednom kad sam je naštelio. Dakle, u pitanju je čisti komoditet. ;)

A sada, moram da priznam, ima tu i malo nauke koju sam naučio na nekim drugim forumima posvećenim autoflower biljkama (to je bilo prije nego sam našao vutra.org i prosvijetlio se), pa mi je ostalo u kutku mozga. Da ne spamam citatima, samo prosurfaj pojmove cannabis class c4.
 
Poslednja izmena: