1st grow - GrowBigOrGoHome <=600W HPS by @Space_Lulu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Evo me. Imala sam pune ruke posla pa nisam baš stizala da updateujem dnevnik. Ali evo sada update-a.

Generalno problem koji vučem od početka je taj sa braon mrljama koje se javljaju, šire se, listovi počinju da žute i na kraju umiru. Listovi sa prvog noda su skroz mrtvi, listovi na drugom nodu pokazuju iste znake polako.

Problem generalno najviše liči na nedostatak Mag/Ca. Uzela sam CalMag, prvo nanela folijarno, činilo mi se da radi. Potom sam biljke i zalila time. Onda je problem opet počeo da se javlja. Kopala sam po netu, tražila pomoć svuda ali ne baš mnogo uspeha. Odgovore koje sam dobila su:
- "Nešto drugo, ni blizu ovom što ti misliš"
- "biljka nema dovoljno svezeg vazduha." - nije bio problem
- "Može da bude bilo šta"
- "puno vode ili ph" - PH nije bio problem jer merim
- "Mag def" - mogući problem
- "over watering by watering too often, and as a result the lower roots have shut down, resulting in what appears to be a nitrogen deficiency" - ovo je ono što mi je uhvatilo najviše oko. Znam da je prekomerno zalivanje osnovni početnički problem. I generalno sam proveravala da zalivam tek kada je zemlja lepo suva. Ali možda sam ipak trebala da čekam da se još malo prosuši. A u nekim segmentima i jeste delovalo kao N def.
- "PH problem "

Presadila sam biljke, dala im skoro punu dozu nutrijenata i problem sa listovima je stao. Ili mi barem deluje da je stao. I prošli put kada sam ih presadila isprva im je bilo bolje a onda im je bilo gore. Nadam se da to sada neće ponovo desiti jer mi ponestaje ideja.

Biljke su trenutno pod 600W MH. Zasađene su u saksije od 12L i odprilike su 20cm visine.
Predpostavljam da bih uskoro trebala da razmišljam o iniciranju cvetanja. Jer ako će da se dupliraju u flowering fazi. Znači da će biti oko 50cm, što je odprilike tu neki maksimum za veličinu saksije koju imam. Ili da razmišljam o većim saksijama.

Sve biljke sam topovala iako to isprva nisam planirala. Jednoj sam promašila i top i fim (ako ste mislili da nije moguće) i tu sada više ne znam šta se izdešavalo. Listovi su odatle izašli osakaćeni praktično. Ali se kreiralo nekoliko vrhova, tako da je bio delimični uspeh.
Druge dve biljke nisu to pretrpele. Mada jedna je od samog starta sama po sebi nešto drugačija. Svi listovi su joj smežurani i manji u odnosu na druge 2 biljke. Ne znam da li je nešto genetski ili sam je ja uništila u samom startu u osnovi.

Evo i nekih slika, Ne znam koliko sam uspela da uhvatim bitne delove jer su dve dosta bushy pa je teško uhvatiti unutrašnjost.
20160110_154811 - Copy.jpg 20160110_154831 - Copy.jpg 20160110_160255 - Copy.jpg smezurana.jpg

I ova jedna ima znake light burna mislim. I međuvremenu sam podigla svetlo a i mislim da je njoj lišće malo osetljivije.

I hvala svima na savetima i pomoći do sad :):makaze::oops:
 

Prilozi

  • sve.jpg
    sve.jpg
    415,2 KB · Pregleda: 174
Poslednja izmena:

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Svaka čast na trudu. Rezultati su očigledni. Eh, kada bi sve žene bile tako brižne, de bi nam bio kraj :) Sav se raspilavim kada vidim tako skockan boksić. Puno sreće do žetve!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Evo update-a.

Danas sam prebacila na 12/12 pod HPS od 600W. Temperatura je između 20 i 25C, RH je između 35-50.
Mislim da sam konačno utvrdila koji je problem bio sa onim mrljama i žutenjem donjih listova. Najbliži kandidad je isuviše nizak PH zemlje usled kojeg biljka nije mogla da absorbuje N. Sada je PH zemlje oko 6,6-6,8 odprilike.

Biljka1
Ovo je biljka koju sam "osakatila" pokušajem TOPovanja. Možda je to kako FIM izgleda, mada mislim da sam i to promašila. Šta se ovde izdešavalo, ne znam ali evo kako ona sada izgleda. Ovaj žuti list je gde je problem sa flekama, i žutenjem lista (usled PH-a nadam se) stao i više se nije pojavljivao.
11.jpg 12.jpg 13.jpg

Biljka2
Nju sam lepo TOPovala, međutim posle toga sam je TOPovala još jednom i možda sam tu preterala, ali mi deluje da je svo to moje mučenje izdržala. Kada sam razmišljala da li da je LSTujem ili ne i proveravala elastičnost grana uspela sam da je podelim na pola :( ali deluje mi da nije strašno i da se i to sredilo. Valjda neće postati hermić zbog mog mučenja. Na drugoj slici se vidi gde sam je razdvojila.
31.jpg 22.jpg

Biljka3
Ne znam šta je sa ovom biljkom. Ona je iste vrste kao i biljka1 ali od početka pokazuje probleme. Listovi su joj drugačiji, smežurani, uvek nekako bolešljivi, savijeni, ne znam šta joj je. Imala je iste uslove kao i sve druge biljke, mada imala je i bolje jer sam više brinula o njoj da joj sve odgovara, ali je ona ove simptome pokazivala od samog starta, od prvog lista. Da li je nešto genetski, ili sam ja nešto zeznula na samom startu ne znam. Ali se, iako je takva, drži. Nju sam i TOPovala i LSTovala (lišće joj je ređe, grane savitljivije pa je lako moglo iako možda kasno za LST). Na poslednjoj slici se može videti kako je u "mladosti" izgledala.
21.jpg 32.jpg 33.jpg
 

Prilozi

  • pocetakj.jpg
    pocetakj.jpg
    375,6 KB · Pregleda: 131

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Nemam ništa posebno da dodam ali evo da uradim update jer sam ih malopre zalivala.
Osim toga što unutrašnji listovi žute (mislim da je to zbog nedostatka svetla a i skoro su svi požuteli tako da ako se ne proširi OK je).
I imam manji problem sa temperaturom, da je oko 27C, ali mislim da nije strašno i nije tokom celog perioda upaljenog svetla.
Ali generalno mislim da je OK. Evo nekih sličica:
20160214_214119 - Copy.jpg 20160214_214313 - Copy.jpg 20160214_214409 - Copy.jpg 20160214_214138 - Copy.jpg
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
36 dan cvetanja
Evo me, sa update-om. Večeras sam ih zalivala pa i uslikala.

Generalno listovi još uvek žute, sporije, i samo oni unutra ili skroz dole, tako da to i dalje prepisujem nedostatku svetla. Jer su se biljke po vrhovima rašilile, plus sijalica je udaljenija od tih bottom listova.
Mogla sam da uradim bolji posao prilikom lolipopovanja ali sada ništa ne mogu da uradim povodom toga

Cvetovi mi izgledaju nešto malo, tj nedovoljno razvijeno, ovo je peta nedelja cvetanja. Evo nekih slika:
1_biljka.jpg 1_bud.jpg
2_biljka.jpg 2_bud.jpg
3_biljka.jpg 3_bud.jpg
I evo ih sve u boxu. :skot::
sve2.jpg