1st grow - GrowBigOrGoHome <=600W HPS by @Space_Lulu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
6. nedelja cvetanja
Nemam mnogo šta da dodam. Onoj sa smežuranim listovima vidi se da su bud-ovi značajnije manji, verovatno uticaj toga. Ali dobro, lekcija naučena :oops:
Prva biljka mi deluje super zdrava, druge srednje i treće najgora ali nadam se da će se izvući nešto i iz treće.

1
b11.jpg b12.jpg

2
b21.jpg b22.jpg

3
b31.jpg b32.jpg

Hvala svima na lepim rečima :uvedite_srce_smajlii: :skot::
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Evo me :) 7.5 nedelja (skoro pa kao film) cvetanja.

Situacija je sledeća: biljke već nekih dana nisam hranila. Do večeras ih nisam skroz flush-ovala ali sam ih hranila samo vodom.
Večeras sam uradila jedan veliki flush.
Trihoma, nažalost teško mogu da uslikam, ima svih vrsta. Mislim da su većinom mutni, ima malo prozirnih i malo amber. Mislim da ću u subotu ili nedelju da berem, videću još situaciju.

Biljka jedan je najbolje ispala, to je ona nesretna što sam mislila da sam je iskasapila FIM-om, a ustvari se napravio buket. Da su i druge dve takve ne bih imala gde da ih smestim.
Budovi su lepi, nemaju mnogo lišća oko sebe i deluju mi zbijeno (barem ovi na vrhu)
11.jpg 12.jpg

Biljka dva, je ona što se patila sa smežuranim listovima. Neke grane su joj preteške postale, tako da uvek moram da ih naslanjam na box da se ne bi oborile.
Ali budovi mi deluju manjeg kvaliteta. Nekako imaju dosta lišća.
21.jpg 22.jpg

Biljka tri, je neka sredina. Lepo se razvila, ali i ona ima dosta lišća u budovima.
31.jpg 32.jpg

E sada, potreban bi mi bio savet sa ovim biljkama sa dosta listova među budovima.
Koliko "duboko" da ulazim i kratim te listove kada budem trimovala?

Izvinjavam se što su neke slike mutnije, tek sam sada primetila.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Kraj dnevnika.

OK. Evo ovo sam i ja privela kraju, uspešnost diskutabilna.

Ubrala sam ih u nedelju, ispalo je kao više posla nego što sam očekivala i praktično mi je trebao ceo dan za tri biljke.
sbg.jpg

Potom sam ih prebacila nazad u box na sušenje, u sobi u kojoj mi je bio box sam ovlaživačem digla vlagu na 55-65%, temperatura je uvek bila ispod 23C.
Međutim, izgleda da je ventilacija u vidu samo pasivnog povlačenjem vazduha kroz odžak ipak bila previše jaka. Tako da su mi se danas biljke skroz osušile, grančice ne pucaju skroz, ali su budovi skroz suvi. Tako da sam ih danas prebacila u tegle.
susenje.jpg

Miris mi se nikako ne dopada. Imaju jak miris, kao seno, i dizel i petrolej i nemam pojma ni ja šta više.
Razlog tome može biti prebrzo sušenje, i možda sam ih blago prerano ubrala (imale su najviše cloudy trihoma, nisam želela previše couchlock, ali sam ipak možda trebala malo da sačekam).
U teglu sam stavila i po koru od pomorandže da ih malo rehidrira i možda pomogne sa mirisom.

Korenje mi je blago sumnjivo, ali nisam sigurna šta bi bilo. Najviše korenske mase je bilo na dnu saksije, sa strane skoro da ih nije ni bilo. Moraću da proverim šta to znači.
I korenje nije bilo skroz belo, već je imalo neku malo tamniju boju (nisam sigurna koliko se vidi na slici).
koren.jpg

Probala sam. Generalno je meko za grlo (mada ja koristip vap pa možda i nije pravi pokazatelj), lepo radi, ukus je prijatan i slatkast (probala sam strawberry blue).
Budovi mi deluju sada dosta suvo, i da su dosta vazdušasti. Mada sa druge strane ovo je prvi put da držim bud u ruci koji nije bio odprilike presovan kakav se dobija na ulici.

Sve ukupno sušenog sam dobila oko 240g (92 od strawberry blue, 155 od moneymaker-a), ali imajući u vidu sve ostalo ovo mi i nije toliko bitno.
bud.jpg

Tako da sa stanovišta samo proizvoda nisam baš zadovoljna. Mislim da sam na kraju napravila par, možda nepotrebnih, grešaka. Videćemo koja će situacija da bude i posle curinga.

Sa stanovišta celokupnog uzgajanja, mislim da sam dosta naučila kako mi je ovo prvi grow. Iako mi je trenutno možda malo moral pao zbog ovoga, mislim da ću u sledeći grow ući dosta "pametnija".
Dosta sam grešaka napravila, i nadam se da sam izvukla lekciju.

Želim da se zahvalim svima ovde koji su me savetovali, odgovarali na pitanja, komentarisali slike u dnevniku i sve ostalo. Super ste ljudi! <3 :thumb::puuuh:::p
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Imaju jak miris, kao seno, i dizel i petrolej i nemam pojma ni ja šta više.
Razlog tome može biti prebrzo sušenje, i možda sam ih blago prerano ubrala
Miris sjena je normalan za svjeze ubranu biljku. Klorofil se osjeti. Za cca 2mj ce izgubit skroz taj miris sjena i ostat ce miris dizela hehheheh. Nema to veze sa susenjem, jednostavno sorta ima takav miris.

Inace :thumb: za grow.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Mozda si ti nezadovoljna,ali reportom sam prezadovoljan. Iskreno i otvoreno!
A naravno da ce sledeci put biti bez bitnije greske, koje se samo iskustvom otklanjaju ,pa ce samim tim i tvoje dobro raspolozenje biti prisutnije.
Sto se tice stavljanja kore od pomorandze,preporucujem ti da je izvadis. Ona ce mozda prividno zamesati mirise i preovladati,ali zapravo ce upropastiti smek i ubaciti dodatni vlagu. Ako grancice ne pucaju,znaci da je vlaga u sredistu hedova i dalje prisutna te ce naknadno izaci na povrsinu.
Super je to ispalo,opusti se i uzivaj :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu