1st Grow Indoor - LSD

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Evo ljudi uzeo ja MH (MaxLumens ih proizvodi) I Sensi kit kako sam i reko, spice za sljedeci grow narucene stizu za nekih 10-ak dana vjerojatno ako ne i prije.

Pa evo samo 3 lagana pitanja za vas :D

1. Zabrinut sam za MH zarulju, na njoj pise Flower Lamp, nacrtana je skala boja gdje se jasno vidi da je crveni spektar jaci.. e sad, trgovac kaze nema veze svi to uzimaju to ti je MH i za vegetaciju je. Znam da MH nemoze odraditi cvjetanje i ne bih htio ispasti glup ko k, ali kad sam vidio ovo zabrinulo me. On kaze isto tako da to sto pise Flower Lamp znaci kao opcenito za cvijece.. sto vi kazete na to?

2. Sutra idem kupiti pitare (saksije), dali se moze i dali je pametno da ja preskocim onaj dio sa presadivanjem iz malih u velike i jednostavno kad prokliju odmah ih nabijem u te velike pitare?

3. Razmisljam u fazi cvjetanja ako se bude imalo para, da ubacim jos jednu lampu ali sa CT-om, bez ventova bi napravio to, a jos jedan reflektor nebi stavljao jer onda stvarno benoje grije.. ovako bez venta u ctu bi isto grijalo ali vjerujem dosta manje s obzirom na reflektor, sto mislite o tome?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ja te baš ne razumijem najbolje, planiraš sve to ali nećeš stavljati ventove u CT...
gdje je tu logika? CT bez venta je kao da ga ni nemaš, zašto ne riskiraš još nešto para pa da to napraviš kako se spada?
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Ha stari moj...tebi nema logike ali zato i jeste vi tu da vas pitam, eto sad znam. A eto kontao sam ako stavim jos jedan reflektor, bilo bi prevruce, ako stavim CT bez ventova, mislio sam nek bude i vruclje ali nebi bilo toliko ko sa 2 reflektora posto CT ima staklo a i dolazi zima pa nebi ni skodilo topline..to su samo moja razmisljanja... a ventove bi inace stavio ali tesko mi je sada u ovoj situaciji odvojiti 200€+ za dva venta od Prime Klime. Trgovac mi je takoder ponudio ako cu uzeti CT da mu vratim reflektor, pa mi sam on kaze da ostavim ref. bas zbog toga sto dolaze hladniji dani.

Ma lako cu ja za to...da ostavim i jednu lampu meni odlicno sto ce se najvjerojatnije i dogoditi.. nego ajd mi reci nesto za prva dva pitanja to mi je bitnije od ovoga.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
za lampu ti ne mogu ništa korisno reći jer za sada nemam nikakvih iskustava sa njima (osim što sam nekad davno vidio i radio u školi) ali što se tiče posuda, možeš odmah u velike posaditi...

ako ih odmah ubaciš u velike onda si uštedio posla sa presađivanjem i ne riskiraš da biljkama nanosiš stres...
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Pa tako je jbte... ne kuzim cemu onda to presadivanje, bio sam ubijeden da ces reci da to ne valja posto vidim da skoro svi to rade, ajd bas mi drago to cuti, a i puno manje posla...


Edit: evo jutros mi stigao mikroskop, kad sam ga vidio mislio sam da sam prevaren jer nisam imao predodzbu da je tako mali, uspio sam ga nekako prokuziti (sivi, mali, s lampicom, vecina ga ima), pa sam bacio oko a njih, jedna biljka je tek pocela stvarati smede trihome, druge su jos prozirno mlijecne, ali vise prozirnih.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
to je samo zbog praktičnih razloga dobro, inače što se tiče rasta biljke nema apsolutno nikakve veze, ni najmanje...

malo rijeđe zalijevaš i nemaš nikakvih problema sa zadržavanjem vlage u zemlji...
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Evo bas sad isa traziti pitare okolo, po centrima po ovome po onome i nista korisno nisam nasao, sve presiroko i skupo, ja uvijek trazim da je visi a uzak pitar jer ne zelim da nema bas nista mjesta u satoru kad stavim 9 biljaka i na kraju nadem neke vinogradske kante od 18 L 20 kn komad i jos mi ih krivo naplate kao da su one manje od 15 L... sada sam izbuzao po 5 rupa promjera 1 cm i nebi bolji pitar uspio ni naci.. da sam isa takve pitare uzimati doslo bi me bar 300 kn a ovako 150 njih 9 i jos naisao na TerraMagmu koju cu kupiti kad pocme grov da ne stoji bezveze... tako da bi to stvarno trebalo biti nesto sljedeci grow...

usrname je napisao(la):
Moj ti je savjet da kreneš sa malim potovima i priuštiš biljčici makar jedno presađivanje. Zašto? Google is your friend : seedling in too big pot marijuana
Why start in a small pot? | Page 2 | SeedMine
Can a MJ plant have to big of a pot? - Marijuana Cultivation - Growery Message Board
Can a pot be too large for a seedling? - Growing from Seed Forum - GardenWeb
blah.gif

Procitao sam ovo sve. To ispada da je veci stres biljci ako se krene u velikoj posudi.. Ako mora biti tako onda cu ih kupiti i jednostavno unistiti te posude sa skalperom da biljci priustim maksimalnu sigurnost da se ne stresira i ne zahtvjeva puno posla.. ipak je to sat vremena posla samo a moze se odraziti kasnije, mada vjerujem da LSD-u to napravis ne bi nista bilo jer je brutalno jaka genetika.. samo se sjeti mojih radnji.. ali necemo riskirati :D
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
zbilja ne znam što da kažem na to sa presađivanjem ali meni osobno nema nikakve logike (neću tvrditi da nije tako ali ja ne vjerujem)...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Samo ti piknu u velike posude, to ti je najbolje. Imas fem sjeme i boli te dupe.

Svako presadivanje biljke je stres, svako. Kad ih stavis u jednu posudu i ostavis ondje, one se naviknu na nju i prilagode. Brze ce ti se korijen razviti tj. biti onoliko velik koliko posuda dozvoljava nego da presadujes.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Haha.. sad ste me :knockknock: i sad bih vas ja :kenny_revenge: :p

Salim se :D a i ja zamaram sa time kao da sutra pocinjem vec sa novim growom.. a u biti za nekih 2 tjedna ce to startati, pa cemo vidjeti kako i sto. Ali hvala vam puno na vasim misljenjima.

Btw vjeverice, ajd baci oko na pitanje sto sam postavio u vezi MH zarulje pa mi daj svoje misljenje.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Kupio si MH zarulju, to je za vegetaciju makar ima onih koji rade i cvijetanje s njom. Pa vidis kad ju upalis jel svijetli zuto il bijelo :))
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Aha.. to bi po tebi znacilo da ona u ducanu moze biti u dvi varijante, za vegetacijsku i cvijetnu posto kazes da vidim jeli svijetli zuto ili bijelo? Pitam to jer sam mislio da je MH jednostavno MH i da se ne dijeli na cvijetnu i vegetacijsku nego da je to u biti najvise za vegetaciju.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Napušena Vjeverica;225758 je napisao(la):
Samo ti piknu u velike posude, to ti je najbolje. Imas fem sjeme i boli te dupe.
Svako presadivanje biljke je stres, svako. Kad ih stavis u jednu posudu i ostavis ondje, one se naviknu na nju i prilagode. Brze ce ti se korijen razviti tj. biti onoliko velik koliko posuda dozvoljava nego da presadujes.
Kad shvatimo prirodu rasta korijena postaje i jasnije zašto je stres presađivanja daleko manji od stresa kad korijen nema više gdje. Ukratko, korijen nije ništa doli krošnja u zemlji. Kao što savijamo vanjsku krošnju biljke LSTom da bi izvukli što više sunca u mediju kojeg zovemo zrak, pravovremenim presađivanjem iz manjeg u veći pot treniramo korijen da ispuni što potpunije medij kojeg zovemo zemlja, te ga na taj način pripremili da uzima što više hrane. Eto pokušao sam pognojiti, al ima bit da je do genetike ipak. :ljulj
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Iako ja stvarno nemam pojma o genetikama i moje poznavanje marihuane je nikakvo (osim pusenja) tako da ja nemogu pricati puno o tome, ali vidim po postovima da genetika puno znaci i da o njoj ovisi najvise negativnih stvari sto bi se mogle dogoditi, uz ljudske greske i neznanje, eto jedino po tome mogu reci da LSD ima jako genetiku.. sjecam se posta sto sam nedavno citao, netko ovdje sa foruma (ne sjecam se tko) je sadio Orange Bud koji ima slabu genetiku i bez greske sve uradeno ali je stres od presadivanja bio uzrok sto su hermiji kasnije izbili.. znaci covjek sve uredno napravi ceka, ulaze trud i na kraju te naguzi biljka zbog jednog stresa sto je dozivjela.. a ja sam LSD 2 puta presadivao i kidao listove jos od njihovog ranog pocetka i to iz dana u dan, svaki dan dobivala gnojivo i tako 50-ak dana uzastopce, nije ni ispirana bila do prije mjesec dana, kad su sjemenke bile tek stavljene onako niknute u plasticne casice, stajale su 7 dana u mraku i rasle uvis jer sam mislio da ona mora malo narasti prije lampe i kao sto sam rekao mnogo puta do sada, kostat ce me DEBELO sto se tice kolicine ali opet cu zavrsiti grow..
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Update, dane vise ni ne brojim. Krenula je igra zivaca vec prije tjedan dana, trihomi nikako da pocmu crvenit, 4 biljke izgubile svo lisce sa sebe kako su bile bez vode jer sam mislio da ce zavrsiti 70 i koji dan pa im nisam bas davao, samo par deca tu i tamo..

Napravljen je harvest na dvije biljke, jedna od nje je skinuta jutros, i bila je tako suha da je taman za pusiti, a masna je... tako da se slavi cijeli dan i trihoma je bilo crvenih :)) druga je skoro suha bila, jos je malo isusujem kao u nekom cjedilu..

Ove sto su bez lisca a jos se dobro drze necu jos kidati, tek ako vidim da su se i one pocele susiti, inace nikako da trihomi pocmu vise crveniti na njima... 3 ostale s listovima ce se trebati susiti bar tjedan dana kad se napravi harvest jer su u punoj snazi i full mokre.

Smoke je jako fin, sigurno je to trebalo biti bolje nego sto mi je ispalo, ali sto je tu je, odlicno su pogodili da utjece na audio i video efekte jer kad je zapalim stalno mislim da je netko oko mene, jaki tlak na oci sto jako volim, i lijepa euforija... mozda se i jos poboljsa dim nakon par dana. Kolicina jako fina za sada :D Miris izbliza cudan, pola metra dalje velicanstven..

Evo i par slika:



p1160100resize.jpg


p1160101resize.jpg


p1160102resize.jpg



Eto ljudi moji, a sada odo zapaliti zadnju trubicu i na spavanac! :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and Bizzzo

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Hvala hvala :D jos ih je 5 ostalo i to ce biti jos bolje nego ove, bas kad sam ih maloprije pogledao, masnu se odlicno, jedna pogotovo, samo je problem sto mi brzo nestaje :D samo vuce i vuce za dalje.

U posudama se korijen skroz nabio na dnu, ni to nije bilo kako treba..
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Pozdrav ljudi, evo se javljam da je skinuto i zadnjih 5 biljaka, uglavnom sam zadovoljan, dobio sam i pohvale, pogotovo na boje, miris i okus, ali ono di je malo zapelo je taj udar sto fali, sto sam i sam zakljucio :p ali kvaliteta je isto dobra, ceka se jos mala bomba da zavrsi i da zapocme novi grow.

Evo par slika.

37162998.jpg


45930864.jpg


79030148.jpg


97905591.jpg


97031758.jpg


16728395.jpg



I evo male krasotice koja je nazalost bas bas mala ali ce zato biti pravi dim jer raste u miru :D

44713557.jpg


35227893.jpg


34249822.jpg


58730440.jpg


31246235.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.