1st grow * Jack Herer Automatik * Hps-150w, LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Da, da. Odmah sam iso povezat biljku. Za sad 4 zice su u akciji.Sutra cu dodat kos koju pa cu zakacit sliku da vidite ovaj skill Xd :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Pravi brutalan LST, jer imaš malo prostora. Drukčije, za tvoj prostor je jedna biljka dosta.
Dobices sada lepo iskustvo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kirje

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
12 dan !


1. biljka
Na prvoj biljci je lst napravljem, za sada sa 6 žica. Mico sam svaku vecu granu u stranu kako bi ove manje dobile svjetlosti.
S tim da sam ispod grana koje su bile priljubljene za zemlju odvajo uz pomoc "mosta" od zice koji sam upikno u zemlju ispod njih.
Cisto da malo odvojim od zemlje zbog vlage. Ali mi je full impresivno nakon sto sam ju sinoc savio ma nije proslo niti par sati vec se vidio pomak u rastu ovih manjih grana, brutala. Također jučer sam biljku zalio sa 7 litara vode kako mi je i sam Cill predložio. :thumb:
Biljka super napreduje, redovito cu je vezat kako raste. Da napravim svoj mali grm :D

2. biljka
Je ona koja cijelo vrijeme blago zaostaje, ali sad kao da je se donekle probudila. Drugi kat je tu, ja zadovoljan. Budem i nju kreno vezat kroz par dana.


3. biljka
Ja nemam pojma jel to slucajnost, ali ajde. Ove dve sjemenke su bile zajedno u paketu (tj. dobio sam gratis jednu u samom pakiranj, ne kao test sjeme nego bas od breeder-a).
Odmah sam i vidio zast, bile su svjetle full i reko bi nedovoljno zrele. I oba dvije su imale problema sa odvajanje iz "ljuske" nakon sto su izasle na povrsinu. Ovoj sam recimo sinoc skino ljusku,
i danas je pratim cijeli dan nema pomaka. Kad sam iso malo bolje pogledat skonto sam da i dalje ima prozirna opna koja drzi listiće skupljene. Pa sam je izvadio vanka
uzo pincetu i lagano ju skino. Biljka se odmah rasirila pod lampom i krenula rast.



Takoder narucio sam Slavol 1litru stiže mi iz Zagreba pa sutra idem po to. Neke preporuke sa koliko doze da krenem i jel mogu odmah krenut primjenjivat na sve 3 biljke ? U planu je uzet i jos jedan vent za ispuh zraka samo da dodem do nekih $. Sve u svemu jako sam zadovoljan, malo je bilo tu panike i prevelike brige. Kako grow tece sve je vise lezero i uzivanja u samom procesu.

Evo i slikica svake biljke da vidite kako to sve skupa izgleda.

Ovo je od jucer kad sam kreno vezat.

2j4oc1t.jpg



Od danas kad sam malo se poigro. Sa mobom slikano pa ono

zxwadz.jpg



Ovo je druga biljka

2iqipm8.jpg



I ova treća koja je konacno ugledala svjetlost !

f35dlf.jpg
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Budem obratio vise pozornosti tome. Po mom hydrometru je sasvim oke bi reko. Nocu je vlaga preko 90%, preko dana prosjek neki 55-60% ajmo rec. Dva rucnika unutra, redovito kvasim. Nezz. Jos je biljka sad nisko tako da bi po toj logici trebala imat vise vlage od same zemlje etc. Jos ja rucnike stavim po rubu same tegle :/
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Ma sve je to oke, samo su 4 lista blago uvijena. Tako da bez brige :D


Imam pitanje, dal mogu Slavol koristit i na ove dve manje biljke. Jedna trenutno formira 3 kat, dok ova mlada 2 kat. ?!
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Ekipa imam pitanje. Nezz dal je ovo posljedica mog pregrubog lst-a ili nekog/neceg drugog. Dakle dva lista imaju vidljivo ostećenje vrhova ja bi to opravdao tako sto su mozda neko vrijeme bili na zemlji nezz. I jucer mi se pojavi na jednoom listu kao da je podrapan, to bi opravdao mozda sa mojim grubim presavijanjem listova kad sam iso radit lst. A mozda je nesto sasvim deseto. Pa me zanima iz vaseg iskustva. Evo slikice :

5mxvdd.jpg



2vxlw91.jpg
Nezz dal vidite, ali ovaj gornji list sto drzim u ruci 4-5 resica je takoder prelomljena blago


Sad dok gledam ove vrhove vise mi izgleda ko da ih je nesto pojelo ili da su spaljeni od ph-a neam pojma.
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
AHahahahahah. Ajde dobro. Ja sam bio opusten nego mi je jedan sa foruma reko da rade pitam jer on nije siguran. Pa mi nabio strah. Hvala Power ! :D
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Cill trebam samo tvoju potvrdu da mi je ovaj ST po tvojoj metodi uspio evo slika pa vidi, ako da budem onda i na 3.oj primjenio ;)



 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Evo ga prvi problemčići !

Dakle ovo mi se pojavilo na listovima, na ova dva je najizrazenije na ostalima u malim kolicinama. Skoro pa da nisam niti primjetio. Zadnji put zaljevano pre 5 dana. Slavol pola doze dodan

Evo slikice pa vidite.


edit : proslo je 6h od slikanja i vec se prosirilo i na druge listove. krenulo je od vrha prema dolje bi reko. uzmite u obzir da je bilja lst-irana.



(ovo je najmanja biljka ona je imala zute tocke po listovima, ne kao ovo gore danas je nesto manje)





Malo gledo na 420 m. pa mi lici donekle na "calcium deficency". Nezz ! Meni je ovo sve buknulo za 7h tj. preko noci doslovno. Iako tamo na stranici za prvi stadij ima slika kako krece sa rubova vrhova(sto kod mene nije). Dok kod mene opet nije bas tako narandžasti pigment. Ima nijansi, ali je nekako i tamno siva/crna neki mix nemam pojma :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Zemlja je ok, i imas je 5x vise nego potrebno....tako da ne vjerujem da joj nesto fali. Ja bi reko neki ph-lock, posto ti je voda tamo skoro 8 i jos korists slavol koji podigne malo ph. Al to je samo moje laicko misljenje....bude jos neko pametniji odgovorio...mozda sam daleko od istine :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Nije kalcij,kalcija ima u obicnoj vodi dovoljno bez i da ga dodajes na bilo koji nacin osim ako koristis RO vodu onda je obavezno dodavanje i Kalcija i Magnezija.
Ph nebi trebao biti problem posto radis sa auto sortom .
Daj ukratko napisi koliko cesto zaljevas i nakoji nacin ,mislim sa koliko vode ?
Koliko si puta do sada davao Slavol ?
Koju zemlju koristis...procitao sam da je Plantela.....ali koja ? ;)
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Oj Opa ;)


Ovak zemlja je Plantela Balkonia. Prico sam sa Stipom i vjerovatno je u mom zaljevanju bio problem. Dakle prilikom stavljanja zemlje ja sam to sve jebaxki zalio sa masu vode direkt iz pipe kako bi se uvjerio da je sve vlazno. Nakon toga sam zaljevo vodu sa 2 litre svaku posudu promjera 30cm sto je mislim 20litara. Pa mi je u jednom navratu Cill reko da ne mucim biljku nego da zalijem to sve kako spada. Nakon 3 dana sam zalio veliku posudu sa 7 litara vode koja je odstajala, tad nisam imo ph metar ali sad kad ga imam odstajale vode ph je 8. Ove manje posude od cca 8 litara sam svaku zaljevo sa 3.5 litre vode. Negdje 16 dan velike biljke sam u 7 litara vode stavio pola doze slavola. Tu su vec nastajali svi ti problemi. Tj. spaljeni listovi sa tom pigmentacijom koje mozes vidjet na slikama. Pre toga bilo je blago frkanje vrhova prema dolje ovih velikih listova te su oni poprimili blago zutu boju. To su grane sa ovim velikim listovima. A ova pigmentacija je krnula sa gornjih listova prema dolje. Od tog zaljevanja proslo je 5 punih dana tu sam vec zabrinut bio pa sam stavio 1/3 slavola i zalio sa vodom ph 6.5 regulirao. U svemu tome zućenje listova pojacano bilo tj. isarana bljedoća kroz listove. Simetricno je bljedila po duzini lista pa je bilo kao da ima trakice samo blago zelene boje. Jucer sam opet zalio, pa sam prico sa Stipom i brijali smo da joj fali svega pa sam sve tri biljke zalili sa ukupno 7 litara vode u koju sam stavio 1/3 Plantela Cveta. Ono sto se desilo je sljedece. : ( velika biljka kojoj je 23 dan cca cvjeta vec 3 dana je malo izrasla, cvjetovi su se krenuli debljat i listovi nisu bili "pognuti" blago kao da je cijelo vrijeme bila pognuta prema dolje. Nisam vidio daljnje sirenje ove pigmentacije jer je ona negdje nakon slavola drugog blago se sirila na druge i tu je negdje stala ajmo rec. Ali zućenje listova je nastavilo sad su skoro pa skroz suhi svi ovi veliki. I cijela biljka je blago svjetlija. Na drugoj biljci cca 18 dana se isto pojavila ta pigmentacija na dva lista i donji listovi su isto svjetliji kao na velikoj. A ova mala cca 14 dana je skroz cijela svjetlija. Ne previse ali dovoljno da se zamjeti. Takoder nezz jel normalno tj dal je u genima ali neki dijelovi stabljike su ljubicasti...Eto. Evo slikice od juce pa vidi. Mala je malo svjetlija nego na slici. Nadam se da ćes povezat sve ovo !

Veceras sam mislio zalit folijarno 5ml cvet-10ml slavol na 1litru. Imam jos i vrt. Nezz s cim da korigiram sve to :/

Hvala ti sto se se javio Opa ;)




http://imgur.com/ylmKEgx,E2pkC0z,EjLtotR,4jadAKf,k27UIdC,m0Kdmhu,vTF2CF2
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.