3 tjedna do berbe - 2 pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
znaci, biljku nisma gnojio dosad, a ni nebi sa nekim gnojivom bar ne prvi put. frend mi je reko da koru od banane operem i pustim da se natapa u vodi par dana pa da s tim zalijem. pocele su se javljati zute pjege na feno listovima i neki su se zakovrcali na kraju sta znaci manjak neceg... savjet oko toga sta fali i ako se da kako nadoknadit bez kemijskog gnojenja,

drugo pitanje se odnosi na nesto sta sam procito mislim na forumu davno kako je frajer zaljevao s aromatiziranom vodom jagoda (kupio je taj neki aditiv koji je pomjesao s vodom pa mu je biljka mirisala i imala malo kao takav taste) i slicno kako bi dobio taj taste. ako ima tko iskustva sa tim jer bi isao to raditi

hvala
 

Gagiba

Aktivan Član
Hoćeš da prihraniš biljku bananom??! o_O
Hmmmm...mislim da bi joj nešto fosfora sada više prijalo. :)

Što se tiče lišća normalno je da pred kraj cvetanja biljka sama odbaci deo starijih nepotrebnih listova a što se tiče gnojenja niko te ne tera da dodaješ hemiju, postoji širok izbor organskih prihrana koje bi trebao što pre da dodaš, mislim da bi ti biljka bila više nego zahvalna.

A što se tiče tog veštačkog dodavanja mirisa, slično je kada bi flaši prvoklasnog merlota iz '84 dodao par kapi ekstrata za kolače sa ukusom narandže, da bi vinu izvukao voćnu crtu!! ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
...a bez slike ništa...možemo nagađati :(
To aromatizirano si mislio na melasu, može se ponegdje kupiti gotova a mnogi dodaju med radi bolje arome i okusa dima.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
mislim da je banana za kalij ( neka me isprave ovi koji su strogo u bio uzgoju )..tako da joj neche nashtetit u ovoj kasnijoj fazi..
ali..ako si 3 tjedna do berbe..savrsheno jenormalno da listovi propadaju.pa chak i rapidno-pogotovo ako nije gnojena.
koju si zemlju koristio i u kolikim su posudama biljke..??
btw. trebash slike staviti ako zhelish da ti ljudi daju konkretan odg.i ponude odgovarajuchi savjet.
ovako -bez foto- teshko..naime...nitko ovdje ( za sada ) se nije pohvalio kristalnom kuglom i/ili vidovitoschu..

a sto se aroma tice..hmmm...pogotovo sto nisi nista od gnojiva koristio..osjetit chesh ti dovoljno i okusa i arome - samo ostavi malo duzhe i kvalitetnije kjuranje..
ima par savjeta po stranim forumima-kako dodati okuse/mirise..ali..mislim da je to nepotrebno..
dolazi sezona jagoda...pa..ako ti je do jagoda..onda ti fino..uz svaku dozu ulja ili pljugu..mazni koju jagodu.i eto..(+ voche je dobro za tebe )
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
ocigledno je proslo tri tjedna od prvog posta

malo vise od 8 tjedana otkad sam poceo brojati to kao da je pokazala spol. glavni kif je skoro cijeli brown osim u nizim djelovima gdje su izbili novi pistili. lovim taj jedan od donjih kifova da mi posmedji kako spada ali izgleda da on izbacuje stalno nove pistile a meni se cini da je vrijeme za cap. bio je i naki frajer pisao da je ne zaljeva tjedan dana prije kako bi ona povukla sve iz zemlje. to sam i isfurao. neki drugi frajer je napisao da dan prije kosidbe je drzi u mraku kako bi skuzila da dolazi kraj i izbacila sve i sebe. je pali to?

i uglavnom, da, trebam sjec pa malo pomoc oko toga ako moze pliz.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
ako jos izbacuje pistile..znaci da jos cvijeta.Ako imas nekakvo povecalo ili slikaj pa povecaj...trihomi te interesiraju po njima se zna dali je gotovo pa malo pronjuskaj po Vutri u vezi toga.
7 dana prije skidanja nezaljevas a dva dana u mraku je tvoj izbor...kazu da funkcionira ja sam probao i nisam primjetio neku posebnu razliku od onih koje nisam drzao u mraku :)
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
e jebiga sad

uglavnom otkad sam bio siguran da je zenka je proslo 59 dana a vjerovatno je pokazala i prije. ne zelim da mi predugo ostane, ja bi je sjeko, nazalost drugih slika nece biti, ako netko moze pomoci ili da me potakne da sjecem ili da sacekam cijenio bi to. to nemora biti sad bas u dan i tad je sjeci, ovo je prvi nakon dugo vremena grow i sluzi kao test a sad vec kad sam na kraju ga nebi htio ni sjebat

edit: kad se klikne na slike i otvori ih se na stranici vidjet ce se u puno vecoj rezoluciji i moguci je dodatni zum
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Na drugoj slici kad se zumira se može možda i mal vidit, čini mi se da su još mlječni trihomi, neki i prozirni. Ja bi se strpio još tjedan dana, nemaš šta izgubiti.
Znao sam se kajati zbog nestrpljenja više puta :sad2: .