3x Big Bang & 3x Blue Automazar 600w by SMRAD

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Ovih dana mi stiže hans 150w, daj mi reci kaj si skužil za optimalnu visinu za cvjetanje i vege dal je na 50cm ok manje više? Šta bi bilo bolje za vege ful spectrum ili samo opcija za vege? Hvala ti na info!
 

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
vidis ti to tigre kako drugi misle umjesto mene....cijelo vrijeme mislim kako da te pitam koliko drzis udaljene te svemirske brodove od curka:let::bocni::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Nisam jer imam 6 komada u boxu...ovako bolje raspršuje svjetlo...treba mi svjetlo i u širinu.

Planiram idući grow samo 3 biljke,za svaku po jedan panel...i na par cm od vrha biljke lupit panele...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.687
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Prvih 10 dana bi samo vege opciju furao,nakon toga palio full...preporuča se izmedju 20-30 inch drzat led panele...

Slažem se sa MTom Drži ih na 30-40 cm od vrhova , ako je to moguće .
Što bliže to bolje , to što neki proizvođač preporuča je nebitno .

U cvjetanju je intenzitet sve , ja bih prije zbio sve biljke u uži prostor i izgubio na sporednim granama , nego se brinuo da pokrijem cijeli box .

Nisam pratio od starta pa neznam dimenzije boxa , ali tih 500w L.E.D je ekvivalent 250-300w HPS-a . Što i nije tako puno .
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Paneli su na 35cm,sinoć izmjerio...bliže ne ide,jer kažem,gubim širinu...ovaj grow je počeo s 600w hps,pa je 6 komada u boxu...idući grow idu 3 biljke,za svaku po jedan panel koji ću držat na 10tak cm od vrha.

Otkud ti da je 500w hans leda ekvivalent 250-300w hps?! To je totalna glupost,hans paneli su među najboljima usudio bi se reć i najbolji led paneli money can buy,270eu je 150w.

Paneli imaju još neutvrđen potencijal,ali se s njim izvalacilo gotovo 1.6gr po 1w.A to je jedino mjerodavno,uzimajući u obzir potencijal HPS-a od 1w-1gr,dolazimo do zaključka kako je 500w LED-a ekvivalent 800w HPS-a.

Ovo nisu cheap ebay paneli,nisam lud da platim 810 eura da imam ekvivalent 250w hps:zvezda:::lol:

Hans panel je izvukao 1gram za samo 0,64 KWH,tj. 97 grama suhog s panelom od 60w.

Takav rezultat,ni približan ne očekujem u ovom growu...jer su paneli stigli prije mjesec dana tek,možda i manje...ali idući grow itekako očekujem,jer će distance to light biti max 10 cm i svaka će imat svoj panel.
 
Poslednja izmena:

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Advanced nutrients koristiš? Ajde molim te reci kako im doziraš i koja točno gnojiva koristiš, hraniš sa svakim zalijevanjem ili svako drugo- treće? I ja koristim AN pa me zanima, hvala unaprijed!:respect:
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Trenutno pisem preko moba pa ne mogu uploadat sliku al imas sliku sta koristim na prvoj stranici...a cuj,sto god ti rekao nece ti koristit,svaka zemlja i biljka je prica za sebe,ne postoji dobitan ili ispravan recept koliko i kad gnojit,prati biljku...nemaju sve isti apetit.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.687
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Radio sam sa nekoliko L.E.D panela različitih proizvođača , hps žarulja i svih ostalih oblika rasvjete .
Mislim da sam vidio sve što je dostupno na EU tržištu , marketing je jedno , one time grow čuda drugo , a objekivna realnost treće :)

Nebih se složio sa tvojom tvrdnom da su "najbolji led paneli money can buy" , ali pratim dnevik i nadam se odličinim rezultatima .

Samo pozitivno !
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Haze,kolega...diskreditirao si se izjavom da je 500w hans led-a jednako 250-300w HPS-a,tu je meni što se tiče tvog znanja o ledu sve jasno...a sve što pišeš je neutemeljeno i bez ikakvih dokaza i argumenata.

Da je u pitanju 500w epistar led-a (koji troši 200njak w),tu bi se složio s tobom.

Sasvim površno znanje LED-u je dovoljno da znas da LED ima puno veći potencijal po pitanju grams per wat,dok je peak HPS-a 1w-1gram (mnoooogima je i to teško izvuć),LED ide preko 1gram 1 wat.

Tu imaš sve rezultate s hansom http://www.ledgrow.eu/test9.php

Neznam što je bolje od cree i osram čipova u komercijalnoj proizvodnji LED panela...a ti koji znaš nećeš reć :) Za 270eu tvrdim da nema boljeg panela.

Nema tu marketinga,sve je javno objavljeno i sve se zna.

"Marketing" su ebay led paneli,gdje svašta pišu...a ništa od toga nije istina.

Drago mi je da pratiš grow,posebno prati idući gdje ću baš testirat šta mogu paneli izvuć...
 

D&M

Aktivan Član
02.03.2016
346
404
63
73
Hans paneli su odlicni ali ne sad bas tako kako ti kazes, ispada da je hps tesko smece. Cree CXA/B i/ili Bridgelux Vero serija su takoder odlicne ledice, panel sa 3000k cobovima bi posramija hansa po meni
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ali to je COB :) Ja pričam o SMD panelu.

Moje mišljenje o hansu se temelji na njegovim rezultatima...a kolega haze tvrdi da hans led ima potencijal od cca 0.6grama po 1w što je...suludo i neistinito :zvezda::

Nije u redu širiti dezinformacije...netko će stvarno mislit da je 500w hansa jednako 250w HPS-u.

A što se HPS-a tiče,neznam tko je rekao da je HPS smeće...da mogu birat,radije bi imao HPS nego LED,jer problem kod leda je što to isto svjetlo lošije raspršuje po boxu...idealna kombinacija s 3x hans led su 3 biljke,dok kod 600w HPS-a možeš utrpat 6 biljaka a da nijednoj ne fali ništa.Ali ja sam zbog temperatura morao odustat od HPS-a.

Ja baratam argumentima,dokazanim argumentima...a to je da je LED po 1w potentnije svjetlo! A to ne znači da je HPS smeće,jednostavno ga gazi vrijeme...uskoro nitko više neće uzgajat s HPS-om.

Realno 500w hans leda zamjenjuje 600w HPS u potpunosti.Jer LED bez problema odradi 1gram-1wat,dok je kod HPS-a to veliki uspjeh.
 
08.07.2015
492
203
43
I like,
Nastranu sto si skoro jedini sa ISKUSTVOM u oba sistema,pa i tvoje tvrdnje imaju tezinu...
Kako je temp sa svim panelima ON,zakljucase onog baju sa 2 klime i friziderom a ima sam sta da ga pitam?
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
500w panela - 25c u boxu (ispušni ventilator radi na minimumu! razina buke => 0) ...dok je s HPS-om temperatura doslovno divljala,znala je nakon par sati biti 34C (a ispušni vent je radio na max,buka nenormalna!)

Ono što mogu potvrdit je da 400w HPS PUNO MANJE grije ;)
 
08.07.2015
492
203
43
Manje sa led ako sahvatam dobro.
Ako i kad budes u mogucnosti da izmeris temp aluminijuma na kojem su led,ja sam posle mnogo muka uspeo da je svedem na 35c.