3x Big Bang & 3x Blue Automazar 600w by SMRAD

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
...samo ti reci ja te napucam lajkovima do neba heheheheehehee...sta je sad kina zastranila???
e jedva cekam berbu da cujem stmaestro kaze na LED.
nekako ipak mislim da bi cijeli strop trebalo prekrit da se druzis sa 5 pravih curka:bocni:::popcorn::
ali idemo dalje:spliff:
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Dan 46.

Malo sam ih bocnuo s gnojivom...izgleda da je POT H malo jača zemlja od TM...sad ide 2x čista voda...

Ostalo sve OK,na oko se debljaju...za 5 dana dolazi još jedan hans i onda će to bit kako treba.

Defolijacija radi! Svi sporedni vrhovi su dosli skoro na visinu glavnog heda! Što je fantastično !!

Hvala John Berfelo na defolijaciji :thumb: Nije ju izmislio,ali je napravio kvalitetan video i uvjerio me.

FREAKACHU

D (Large).jpg IMGP8705D (Large).jpg IMGP8709D (Large).jpg
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Vidim da nisi bio nesto odusevljen na pocetku jer realno 2 Hansa su malo za taj prostor to smo utvrdili pre 3 meseca kod mene na 120x120.
I kod mene i kod tebe i kod Himalaye cvetanje je sporije islo i ispada da kasni jedno nedelju dana-10 dana max ali zato kada formira headove onda red spektar radi svoj posao bolesno dobro.
Hps od 250 kojeg sam dodao tamo negde 6 nedelje ili mozda 7 je samo pomogao da se dosuncaju, ali veruj mi da ima razlike u kvalitetu tamo gde je "pekao" samo LED.
Bluberry koja je svo vreme bila samo ispod ledica je najpotentnija i dala je najveci prinos ako izuzmem JH koji je od pocetka bio razgranat.
Sa tri panela i dobro postavljenim t.e dobro proracunatim i namestenim LED verujem da mozes slobodno pokriti 120x120 ali ne i vise mada su 4 x150 idealna za tu velicinu, mada cenim da 2panela i 1x250 hps je idealna kombinacija ako nemas problema sa vlagom ili hladjenjem.
Nadam se da ce ti prinos biti kakav ocekujes jer je kod mene izasao vise nego gpw.
E da..nisam uspeo da skapiram dali su autosi sa pocetka ili nisu(da ne pogubim sad misao i trazim) ali mislim da i ti djubris Biobizzom?ili ti imas AN..tako mislim.
Kako god ako gnojis BB imaj u vidu da je vise nego sigurno da je prinos manji nego kada gjubris mineralnim gjubrivima i PK boosterima.
Ovo zadnje nije moje licno misljenje vec iskustva ozbiljnih grovera sa OG ili ICM.
Za ukus mogu da potvrdim da je zaista primetljivo bolji i ukusniji.

Edit:
Strpi se i ako realno ima potrebe i mikroskop kaze da treba da iste ostavis nedelju dana ili 10 dana duze nego sto breeder preporucuje, imaces vise nego sto ocekujes, siguran sam bar po onome sto sam video kod mene jer vutra nije toliko pufnasta nego je punijaa i samim tim i teza.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
E da..hocu da dodam i sledece a znam da ima efekta kod tebe jer gledas grow kao i ja iz vise aspekta.

Nemoj da uzimas sve sto vidis na YT bas zdravo za gotovo..pogotovo kada su u prici razliciti uslovi i setupovi.
Ipak Berfelo uzgaja ispod plazmi pa cini mi se dodaje i c02 ..ne mozemo ocekivati iste efekte, jelda?

Ovo pisem jer sam i ja uradio defolijaciju i u vege i u bloom-u pa cak i nisam bas previse obracao paznju na period kada cerupam jer sam imao neki unutrasnji instinkt da tako treba da uradim na osnovu onoga sto sam pogledao na YT i procitao, slicno kao i ti.

Zato se moj grow malo vise oduzio i mogao je da bude gotov nedelju dve ranije ali dali bi ukus i potencija bili isti ne verujem, a tek yield, ko zna, cisto sumnjam.
Ustvari nije se grow odduzio nego imao sam takve fenotipe i kod WW i kod Mazara sto zavrsavaju na 11-12 nedelja, ali zato je BB zavrsio ranije.
Sve su ispale iznad mojih ocekivanja i ukusa ali BB je bonbona.

Stvari se definitivno usporavaju i biljke se stresaju i od presadjivanja i od cerupanja svakog listica i od premalo i previse vode a tek niske temperature uticu i na prinos a ne samo na usporavanje cele fotosinteze.
Ovo je samo moje zapazanje a ostalo je najbolje da utvrdis sam pa ako je efikasno onda udri sledeci put jos vise :)

Imam samo zamerku zasto uzgajate autose mada moram biti sasvim iskren i priznati da sam i sam razmatrao staviti desetak autosa u box, ali odustao sam od te ideje i odlucio da ostavim autose za proletos i out na balkonu, cisto da vidim kako se ponasaju.
U zdravlje.
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ja ću se samo ovdje javiti i priznat da sam prenapušen da čitam sve i pokušavam smisleno napisat nešto :D

Javim se kad se izravnam :D
:let::let::let::let::let::let::let:

EDIT : @Brkato Prase

Evo me :D

Autofloweri su...koristim samo advanced nutrients...skidam kad mikroskop kaze i pokaze prve ambere :)

Sto se svjetla tice,ovaj tjedan nadam se dolazi jos jedan 150w hans i mislim da ce to biti to od upgrade-a sto se ovog boxa tice,450W LED-a (i to pravih 450W) bi trebalo biti dosta...dalo bi se i 4 nagurat,ali nema potrebe...ne treba mi 600w leda...to bi vec bilo pretjerivanje...ako gledamo da Hans paneli imaju potencijal za 1.50grams/wat fakat mi ne treba vise od 450w.Čak i sad sve biljke lijepo napreduju i fino se popunjavaju iako nije idealno 2x panela.

Što se YT tiče,a gledaj...naravno da ne mozes sve uzet zdravo za gotovo,ali generalno su neke stvari logične dobre bez obzira kakvu tehniku growanja koristio...defolijacija je super meni ispala,svi hedovi sporedni koji nisu mogli do svjetla su sad skoro na visini glavnog heda,dakle vrlo uspjesno i smisleno odradjena defolijacija.

Autoflowere uzgajam za pušit jer mi pašu,slabiji su i to mi odgovara...critical i violator kush su me ubijali u pojam :) A sad si radim ulje za grčeve,50% ide u ulje 50% u dim...i sviđa mi se činjenica da ulje neće biti pretjerano jako.
 
Poslednja izmena:

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Smrdljivi sve stoji, slazem se.

Moj prijateljski savet je da u nekom sledecem growu probas buffertabse, nisu previse skupi a rade posao fantasticno.
Kod mene skoro mesec i po dva vege i niti jedna jedina tackica prouzrokovana manjkom ili viskom fertsa ili ph fluktuacije.
Videcemo dali ce tako ostati i u bloom-u koji pocinje za nedelju dana max 10.

p.s
Zasto sve mislim da si i ti koristio BB..nesto sam pobrkao ocigledno..mozda sam video kod Ludog ili kod Barbarose nisam siguran.Nema veze.

Moram dodati da sam bio skeptican na pocetku sto se tice boostera i tkozvanih flavor enhancera i nisam nameravao nabavljati brand name gjubriva ali nakon iskustva sa BB moram reci da sam bio u zabludi i da definit ivno vuva ima bolji ukus i verovatno i bolji rad i to samo nakon par nedelja kjuranja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Vau Smells,fantazija izgleda na "suvo" ovak.. Daj fotku dok radi da vidimo razliku!!? :thumb: :clap:::joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells