600w vertical grow/2xL.S.D/2xDurban Poison/1xauto B.B/1xAK fem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.891
233
ni na nebu ni na zemlji
pozz ekipa.... kao sto naslov kaze radi se o vertical growu koji mi se ucinio interesantnim pa sam odlucio da se oprobam. iskustvo, 4 outdoora i 5 in od kojih su 2 pc grow a tri sa 250w lampom, manje vise uspesni :vb_kez: . posto sam otisao u stranu zemlju a u njoj i nije moguce odraditi dobar out, odlucio sam se uloziti neku lovicu u opremu da bi na kraju imao za osobnu upotrebu ali i za nadam se manju kolicinu ulja, cisto da se nadje za prvu pomoc. no da vas ne davim evo i opreme.


box: 120x120x200

svetlo: sylvania grolux 600w i cooltube ako zatreba

ventilacija: 355m3|h sa kontrolom brzine i temperature, tu je i carbon filter 450m3

i jos: digitalni termo|higrometar, za pH koristim ghe test kit, ventilator da duva po hps

zemlja: canna terra professional plus

potovi: root pouch 16l i 8l

gnojivo: biobizz starter kit

seme: l.s.d od barneysa, durban poison od dutch passion, b.b auto i ak fem od irish seedsa.


12.09 stavljene na kiseljenje pa direkt u zemlju, isklijale u roku 4\5 dana i mislim da sam 18og pod lampu. lsd i durban su u potovima od 16l a bb i ak u 8lit. sutra prekosutra cu kupiti mrezu pa ce pasti i neki trening :thumb: .

rezim svetla je 18\6, temperatura dan\noc 28c\21c, vlaga 55\70.
zalevam kad prst kaze da je zemlja suva, za sada dodavao root juice.







 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
6 ženki...biće ti veliki tesnac sa prostorom ako ih budeš predugo držao u vege a kolko sam razumeo već ti 2 nedelje vegetiraju ako su nikle 18. avgusta.
Ja bih još 2 a maximum 3 nedelje gurao na 18/6 ali uz žeeestok trening i onda na 12/12 naravno nastavljaš trening sve dok ne očvrsnu grane u cvetanju.
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.891
233
ni na nebu ni na zemlji
poZZ forumasima. Zbog posla nisam bio u mogucnosti da kupim mreZu Za lst pa sam odradio sa nekim Zicama iZ nekog kabla, sve u svemu nisam preZadovoljan ali nisam imao bas nekog kvalitetnog materijala pri ruci.

automatic se lepo deblja i polagano smrducka.....



ali...


filter je montiran..


12.09. sam prebacio na cvetanje. zalevanje kad se zemlja osusi, polagano gnojim po biobizz upustvima i za sada izgledaju sretno.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Kad zaljevas voda curi sa svih strana i ne raspodjeljuje se ravnopravno... onda kad se zemlja susi ne susi se ravnopravno nego iz vana prema sredini pa je pola suho pola mokro.
I pre brzo se susi. Gle root pounch je za outdoor sadnju tipa posadis drvo ili nesto u rootpounch pa presadis vani u zemlju i korjen samo kroz njega produzi u zemlju.

Ja sam imo svo sobno i zacinsko bilje u root pounchevima pa nisu bas bile sretne moro sam vratit stare tegle, maricu nisam nikad probo u root pounch al ni nebi nakon ovih iskustva.

Gledaj ne zelim davat negativne komentare, siguran sam da ces bit sretan na kraju i imat za pusit za sebe, to je samo moje misljenje i iskustvo, Pozdrav i sretno.
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.891
233
ni na nebu ni na zemlji
Prvi puta sadim u njima pa i nemam nekog iskustva da bi mogao nesto vise reci, medjutim uzeo sam teze rp to jest gusci su tako da nemam problema za sada da voda curi sa strana. Jesam primetio da se zemlja malo brze susi, ali za sada im nesmeta. Korenje je jos uvek u njima mada mozda do kraja i probiju van :).
Nisam ni uzeo tvoj komentar kao negativan, cak nasuprot, ipak si radio sa rp pa si primetio mane. Pozz