Advance Gnjoivo: HESI vs. BIOBIZZ

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

imported_vasquez

Banned
Banovan
27.10.2006
18
0
0
122
pozdrav ekipi,
imam neka gnoiva iz programa hesi-a,a to su..
HESI TNT KOMPLEX
HESI PHOSPHOR PLUS
HESI SUPER VIT,

e sad zanima me dali je to dovoljno posto nemam neko iskljucivo gnoivo u pocetnoj fazi cvjetanja,dali je dovoljan SUPERVIT,posto se Phosphor+ dodaje u cetvrtoj sedmici cvjetanja.
Lp.
 

imported_vasquez

Banned
Banovan
27.10.2006
18
0
0
122
da,prvi put uzgajam sa takvim gnojivom.!
izgleda mi sasvim ok...za sada?....,ali bi me zanimao onaj nedostatak gnoiva u pocetnoj fazi cvjetanja?

poz...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Evo pogledao sam Hesi jer ja koristim BioBizz a vecinu potrebnih djubriva nabavljam od Macadama.

Za tu fazu bi ti bilo prikladno Hesi Bloom Complex ili cak manja doza vec onog koje imas.
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Za fazu cvatanja nemoj koristit TNT Complex!

Hesi TNT complex se koristi u fazi vegetacije i dodaje se Hesi Super Vit.(1,2,3 nedelje)
Hesi Bloom Complex se koristi u fazi cvatanja i dodaje se Hesi Super Vit.(4,5,6,7,8,9,10nedelju)
Hesi Fosfor Plus se koristi u fazi cvatanja i dodaje se Hesi Super Vit.(7,8,9 i 10 nedelju a onda 11 nedelja samo voda)
za uzgoj u zemlji:
http://www.hesi.nl/canada engels/objects/imgs/catalog/8groot.gif
coco i hydro:
http://www.hesi.nl/canada engels/objects/imgs/catalog/9groot.gif
lp
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
Clarence je napisao(la):
bolje zadnje dvije nedjelje ispirat biljku...

Pa naravno flush takozvani , vani je to norma u uzgoju , niko je ne puni djubrem do kraja , , samo treba malo bit pametan kad je kraj tj. kad poèet s flushom ali neka sve pomalo nauèit æe se to .Ali 1 ili 2 nedjelje to je relativno,ovo je više radi orijentacije, stavljeno na ovim hesi-schedule , tablicama , nije svaka vrsta ista i ovisi koliko je djubra baèeno koliko æe se vremenski avat sama voda(ispirat) , da biljka sve to preradi u finu smolu bez djubra , da miriše ko te `a ce a ne ko govno od krmeta . :lol:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Nabavih neka gnojiva iz inozemstva koja ce uskoro ic u pogon pa me zanima dali je netko imao iskustva s:

1. BioBizz 100% Organic, Bio-Grow 8.0 2.0 6.0

Opis: To be used during the whole cycle (vetetative and flowering period) of the plant.

2. Biobizz 100% organic, Bio-Bloom 2.0 6.0 3.5

Opis: To be used during the whole flowering period of the plant.

3. BioBizz 100% Organic, Top-Max 0.1 0.01 0.1

Opis: As an additive to the regular nutrient or plant water. To be used during the whole blooming period of the plant. Generates explosive flower production. Suitable for all substrates and mediums.


jos jedno pitanje BTW covjek mi u grow shopu reko da osobno koristi Bio-Grow i da je odlican za vegetaciju al to mi je bilo malo sumljivo posto znam ranije s foruma da se pricalo o npk 20 20 20 za vegetaciju a bio-grow ima drugaciji raspored npk vrjednosti....

i dali je to troje dovoljno za uspjesan paradajz?? vidio sam jos od bioBizza ekstrakt ribe i ekstrakt morskih algi al nisam uzeo, rekoh probat cu s ovim za pocetak ! :roll:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
doomer ...

ja sam pricao o NPK 20-20-20 i NPK 30-10-20
i volim zezalice od BioBizz-a ...mada je postarina skupa ko sam djavo

znas da ja najvise cenim gajenje u prirodnim uslovima (napolju) i tu je kolicina NPK veca zbog same "litraze" zemljista
unutra se gaji u posudama od 8-20 litara a ja to napolju nemam....ja tamo merim na m2

Nema vise polemike koji je promer NPK adekvatan u smesi i koji odgovara za koju fazu...manje vise sve firme rade u istom promeru ...
Pitanje je samo kvaliteta minerala koji se koristi u nekom preparatu i zato ne cenim nase djubre na trzistu jer se nisu navikli na kvalitet...ali ce se veoma brzo navici...veruj mi

Pogledaj sada ono sto ja koristim napolju i BioBizz-ov preparat od 8-2-6...ako sracunas malo bolje videces da je procentualni odnos izmedju NPK skoro isti, samo sto je 30-10-20 jaca varijanta za spoljasnju upotrebu a 8-2-6 za unutrasnju iz razloga koji sam ti gore naveo...

30+10+20=60 ... recimo da je 60 jedno celo
30/60 znaci da N ima udela od 50%
10/60 znaci da P ima udela od 16,5%
20/60 znaci da K ima udela od 33,5%

8+2+6=16 ... recimo da je 16 jedno celo
8/16 znaci da N ima udela od 50%
2/16 znaci da P ima udela od 12,5%
6/16 znaci na K ima udela od 37,5%

Pogledaj procentualne odnose u ovim preparatima i videces da je medjusobni procenat skoro isti ali je sama kolicina u njima razlicita jer su za sasvim drugaciju namenu...

jel jasnije malo :?: ili ...

Inace ta riblja emulzija ti ubrzava sazrevenje .... nemoj to da trpas u biljku...to se najmanje koristi od svega ali vredi ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ma kad bi uzeo uzeo bi ovo s dodatkom algi..

Nego, u Biobizz uputama pise 3-5ml i koristit prilikom svakog zaljevanja... Dali se vi slazete s tim? mislim da cu pocet s 2ml i lagano pojacavat ali sto kazete na ovo da djubrim svaki put kad zaljevam kako pise na uputama, hm ? nije bas pametno ?

btw kolko ste bili zadovoljni s biobizzom oni koji ste ga isprobali..
 

imported_vasquez

Banned
Banovan
27.10.2006
18
0
0
122
Za Biobizz neznam,ja koristim Hesi i pridrzavam se uputa kako pise to znaci sa svakim zaljevanjem gnojim bilo to npr. svaki dan ili kako ko voli/zna....pa ako netko jos ima sta za dodati....slobodno! :wink:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Cekaj doomer,stani...

Koje ti djubrivo BioBizz predlaze za svakodnevnu upotrebu ? Sta je u njemu ...? Nisam siguran da je svakodnevno,ili neka fora postoji ali ja za to ne znam.
O cemu se radi ?

O bioBizzu sam rekao prethodno...
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Sva 3: Bloom, Grow & Topmax imaju isti opis :

2-4ml per 1 liter of water, use with every watering :)

svaki dan ili kako ko voli/zna

Inace ja imam naviku da zaljevam biljke svaki dan ali po malo, mislim da to nije bitno.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Jeste,moja greska...jer ja razmisljam o napulju a ti o unutra...ja kad bi sa tim napolju djubrio biljku bio bi jedan od pocasnih clanova BioBizz-a :D

Evo sada mi pada na pamet da sam se cak jednom i sa Erom sporio oko kolicine ali nisam ni pretpostavio da je on pricao o svakodnevnom zalivanju...(ako je o tome pricao) ...definitivno sam i tada razmisljao o tome sta i kako radim napolju a totalno sam izgubio iz vida da je za unutra potrebna znatno manja kolicina djubriva...

Mozes da koristis svakodnevno u manjoj dozi (izvini Ero) nemoj punu meru ako volis svakodnevno da zalivas po malo.

Mada kad pogledas cvetovi i jesu puniji u unutrasnjem gajenju nego u spoljasnjem bas zbog mogucnosti redovnog davanja i hrane i vode...ali opet i nije neophodno svakodnevno ako ti je osnova zemlja.
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Ja samo ne kontam jednu stvar, pa bi voleo da to prokomentarishu iskusniji od mene.

Za Zavrshnu fazu shto se Hesija tiche, sam Hesi, a i svi koji ga koriste preporuchuju Hesi Phosphorus - Plus , a koliko ja znam za zavrshnu fazu cvetanja su potrebni P i K. A hesi upravo tako neshto ima u svojoj ponudi Hesi PK 13/14. Zashto ne koristiti bash ovo u zavrshnoj fazi?

Tj Hesi preporuchuje Bloom (koji takodje sadrzi i azota) zajedno sa Hesi Phosphorus - Plus-om. . . A koliko ja znam azot u zavrshnoj fazi uvopshte nije potreban.

http://www.hesistore.com/acatalog/Hesi_nutrients.html

E sad stoji i drugo pitanje, koliko je oke za zemlju koristiti preparate koji su "namenjeni" hydro gajenju.
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
Inače sam koristio plantelu prije, sada sam si uzeo BioBizz BioGrow i BioBloom a od Hesi-a sam uzeo ovaj Phosphorous Plus (PK booster). Phos+ i PK 13/14 su koliko vidim isto samo šta je ovaj prvi za zemlju a ovaj drugi za hydro. extra P i K koristiš zadnjih nekoliko tjedana da budovi dobiju na volumenu (naravno zadnjh 2 tjedna samo čista voda).
Kada sam probao BioBizz nakon plantele razlike su neusporedive. Puno lakše se sprži bilje ako se ne pazi sa mineralcem. Hesi nisam koristio (osim Phos+) tako da neznam kakva je točno razlika iz prve ruke ali pretpostavljam da bi isto trebalo bit pošto je i Hesi čisti mineralac. Ali i cijena govori svoje. Sad nemoj shvatit da Hesi ne valja, super je hesi i odradit češ odličan grow ako pravilno primjenjuješ. Skini si od Hesi-a tablicu za gnojenje pa če ti sve biti jasno. I trečinu manje od propisane doze što piše koristi.

Generalno organic je uvijek bolji i prirodniji način uzgoja kako kod drugog tako i kod vutre.
 
02.04.2010
33
1
8
33
Iz HESI start packa za flowering se koristi phosphorus plus u kombinaciji sa bloom complexom jer zajedno daju najvise P i K. Trip, HESI PK ti je gnojivo za *********** i kao takvo nije primjereno za soil (detalje ne znam jer ne ulazim previse u hydro, znam samo sto mi treba za zemlju).

HESI je sve u svemu dobro gnojivo, cijenom prihvatljivo ali jbg nije organsko nego polu-organsko/full kemija, nisam ziher.
Back to the topic - bio bizz bez previse razmisljanja!