Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.11.2008
32
16
8
37
Ljudi dali da zalivam vodu ako je zemlja malo vlazna ,ja stavljam organsko gnojivo i biljka je super uzima sta joj trebs i koliko i ne moze da se pretera. Ali me buni kako vodu da zalivam kolilo L dnevno ili po osjecaju kad je suva zemlja. Ostalo nemam problem sa gmizavcima samo malo se sakate listovi oni nebitni. A hedovi napreduju s obzirom.da je hladnije uvecer. Nadam se da ce izdrzat jos 10 dana o da skidam da me ne uhvati vlaga i oktobarske kise.pa i ako bude malo ranije od sazrevanja micacu bice top.
 
13.08.2021
36
18
8
poz svima
ovako sada je biljka na cvijetanju 12/12 imam i box.moje pitanje je pošto su jos topli i suncani dani ja biljku nosim van kuce na sunce.znaci u 7 ujutro upalim svijetlo i venti da radi do 9 sati tako stoji onda je odnesem van do jedno 5 popodne i onda je zavrsim do 7 navecer u box i to je 12/12 e moje pitanje je dali bi mogli doc hermici zbog tog premjestanja van unutra iz boxa na livadu?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
@vlaka187 Nema potrebe za zaljevanje ako je zemlja vlazna. Zaljevanje se drasticno produljuje u ovom periodu, malo kise, malo nize temp.
@hondatyper100 Tesko pitanje, ipak je to neka vrsta stresa pa je i moguce.. Opet to je kanabis na svasta se prilagodi. Ali ne kuzim cemu radit takvo nesto..
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Ne znam sto bi ti rekao. Al evo mozda bolje rijesenje. Ako je foto biljka i pitanju ljepo ti nju samo ubacuj unutra na spavanje na toplom. Svijetlo nemoj ni paliti. 14h mraka ce doprinest brzem cvatu s neprimjetno manjom kolicinom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443
19.03.2018
75
55
18
Kada je idealno vrijeme za flush kad je ovakva situacija sa cvjetanjem za outdoor?
Mislio sam jos sljedeci tjedan sa gnojivom pa voda ili mogu jos 2 tjedna sa gnojivom pa samo voda?
 
12.08.2021
31
36
18
@Pumpkinhead nikada. Zagovaram metodo brez flusha. Zašto flush? Isto flushate paprike, paradajze, feferone, znači voče i povrče koje zaradite na vrtu?

Šta dobite s tim? (operete okus gnojiva?, ne kašljate?, i tako dalje???) Pa nije moguče oprati gnojiva iz ploda. Tako ne funkcioniše biologija rastilne. Ja mislim, da so to ključni tjedni, gdje mora bilka dobivati pune doze gnojiva, a vi jih stradate?

Za dobar tejst i dobar smoke, treba ti dobar cure, i još jednom, dobar cure.

Ne ljutim se na nikog, baš moje mišljenje. Ajmo u debatu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Nije mjesto ovdje za nikakve debate. Ovo je tema za problem.
Sto se tice flusha svako ima pravo na svoje misljenje. Ali nemoj uspoređivat rajcice s vutrom.. NIje isto, kod kanabis sa je flush dobra stvar, pogotovo ako se radi kemiskim preparatima.
Evo ti jedan tekst, nemoj stat na tome guglaj dalje mozda i shvatis zasto ljudi rade flush. A to da cannabisu treba najvise gnojiva u zadnjoj fazi cvat, je u najmanju ruku smjesno, da ne kazem totalno ne tocno.
Pa nije moguče oprati gnojiva iz ploda
Kako ne? Operes substrat od svih hranjivih tvari, te biljka je primorana trositi ono sto ima u sistemu. Samim time ona zapravo sama sebe opere od nutrijenata...
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.341
9.962
256
Poslednja studija kaže nikakve razlike nema (flush VS no-flush) u količini terpena,potenciji pa i količini nutrijenata u biljci :

ALI - tu je caka. Jer ako nikakve razlike nema, onda faktički samo trošiš đubrivo nepotrebno tih poslednjih desetak dana. Dovoljno je samo voda, i zapravo ja to i podržavam - probao sam i jedno i drugo, flush mi odgovara zato što isrče sve iz listova, lakši trim, lakše sve :D da ne pominjem da je super kod mineralnih đubriva zbog gomilanja soli, kod organskog i ne mora, dovoljno je samo zalivanje vodom tih poslednjih nedelju,dve
Mislim da je to jedno od onih "svako po svom nahođenju/iskustvu"

Slažem se za cure :)
 
12.08.2021
31
36
18
@FatOne zasto je smjesno, da biljko tjeram sa gnojivama do kraja? Zašto je drugačnije od rajčice, paprike? Pa jedeš ju? Nije to biljka? Biologija je ista.

Ne, ne operes substrat iz plodova, pa ni tu logike. Spereš zemlju, i biljka tako kot si rekao onda jede sve što ima sama, al to nema veze sa "smokom, okusom, i ne znam čime. Kako to da rastlina radi, da izpere gnojiva iz sebe? Znači tjeramo jo 100 dana sa različnimi substrati, a onda čemo u 10 dana izprati sve, šta bilka absorbirala, tekom rasti?

Još jednom, moje mišljenje. I slažem se @FatOne, jedni za flush a drugi ne.

@Wendigo, več čitao ovo. Ima mnogo studija i osobnih iskustva :).

Dobro, može da zaključimo, jel nema mesta, da debatiramo.
 
  • Haha
Reactions: Boris Brejcha

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
pa jedeš ju? Nije to biljka? Biologija je ista.
Ne jedem je, pusim je, kuham itd. Da je biologija biljke ista i karenca na otrove bi bila ista. Recimo za racjicu je karenca na vermitec 7 dana, dok je kod marihuan 28 dana. Kako, ako je biologija ista?

Mjesas substrat i gnojiva.
Substrat je zemlja i da s flushom se ispre sve iz substrata, time se natjera biljka da trosi svoje zalihe u samoj biljci. S time razlike u dimu ima, radio sam i sa flushom i bez flusha. Da si mi blize donio bi ti flushanu i ne flushanu da probas. ali morat ces sam vidjet razliku. Po meni flush nije bezveze. ALi rekli smo svako ima pravo da radi i misli kako je bolje za njega. Meni ne pase ne flushani produkt jer me izrazito tjera na kasalj, i zato flusham. kod organica mozda nebi, ali kod kemijskih gnojiva mi je obaveza. Okus i miris dolaze nakon branja tokom kurja. Isto tako moze se maknut i ovo sto mene tjera na kasalj kurjom ali mora se kurjat puno duze da se razbiju sve te zaostale kemikalije.
U zadnjih 10 dana zivota biljke potrebe za hranjihim tvarima su tako male da joj ne treba nista isto kao i u seddling fazi zato je smjesno. Bolje da potrosi zaostatke iz same biljke, jer samim time ubrzamo curring. Jer ako je biljka vec sama potrosila neke elemente i secere, necemo morat cekat 2 mjeseca da se vremenski raspadnu u zavrsnom produktu. Nego nam je dovoljno i mjesec dana da do kraja razvije svoj terpenski profil i trihomi dozrliju.
I odosemo previse u offtopic, rekao sam odmah u prvom postu istrazi detaljno ako te zanima, a ovdje nije mjesto raspravama oko flusha, nego je ovo mjesto za probleme tokom uzgoja.
EDIT: POgledao sam sad ovu studiju na brzinu. Pise ne mjenja okus. A sami sebe pobijaju rezultatima... Ako u flushu razina klorofila pada kako su naveli.
Znate li vi kako je oduran okus klorofila u caju recimo? Aj skuhaj jedan cvijet u caj zeleni sav(pun klorofila) i jedan koji je vec izgubio zelenu boju. razlika nebo i zemlja. Od ovog zelenog mi se povraca od gorcine dok pijem caj, a ovaj gotovo bez boje samo tece niz grlo..
 
Poslednja izmena:
12.08.2021
31
36
18
Opa opa, karenca i biologija? Govorimo o gnojivama, ne o prašku i pršilih za insekticide. Nemoj baciti u isti koš hruške i jabke. rajčicu jedeš, mrkvu jedeš, papriku. Znam da ganju pušiš :).

Nečemo to debatirati, jel nečemo završiti. :) Ne pijem čaje, ne kuham je za benq ili kekse, marihuanu pušim, i to je to što radim s njom, i pravim smolo.

Ma moram po djeca u vrtića, pa se čujemo na veče :).
 

Boris Brejcha

Aktivan Član
25.09.2021
104
272
63
Pozdrav ekipa!
Što bi ovom NL automatu da je takav ispao,ja sumnjam na fenotip jer drugi autos do njega na istom sajtu radi uredno. Muče me i ovi listovi što su otišli gore.
Unaprijed hvala i živjeli!
 

Prilozi

  • auto1.jpg
    auto1.jpg
    482,6 KB · Pregleda: 79
  • auto2.jpg
    auto2.jpg
    462,6 KB · Pregleda: 75

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Rekao bih da se smrzava po noci. Od toga moze i umrijet preko noci.
Kolike su nocne temp?
Nema veze sto biljka do njega cak ako je i iz istog paketa semenki dobro napreduju. Biljka uvjek moze povuci drugi fenotip iako bi prema papirima trebale biti iste. Jako malo je na trzistu full stabilne genetike pa da ti garantira da ce bit isto uvjek.
 

Travan

Aktivan Član
27.06.2021
187
1.146
143
Doktori pomagajte! Na orange budu sam na 2 mjesta pronasao dijelove heda koji su poceli smediti i pojavljuje se lagana paucina sto nije skucaj na ostalom dijelu biljke.. o cemu se radi? Sto da radim? Help?!
 

Prilozi

  • 5.jpg
    5.jpg
    372,5 KB · Pregleda: 72
  • Sviđa mi se
Reactions: TikTak92