Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
612
3.228
203
mozda ti nedostaje samo Ca.,, a smedi spotovi takozvani na listu ti ne mora biti nuzno samo P .,moze biti i mangan Mn....dali je to coco ili soil?
 
Poslednja izmena:

power101station

Aktivan Član
27.04.2011
169
881
93
40
@Opacupa
U 90% slucajeva,kada je fosfor u pitanju... je predoziranje fosforom....zloupotreba fosfora !
Zloupotreba gnojiva je uopce...ostalih 10% je prezaljevanje..


Dodo sam manje od preporucene doze high P od guana, tj posipo po zemlji i zalio, tako da mi nije jasno kako je moguce da je visak. Treba se razgraditi u zemlji i za to treba par tjedana. neznam vise ni sam , dal da dodam tekuci P pa da vidim oce bit kakve promjene.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Premalo je to informacija,da bi se iskoristilo kao alat za dijagnozu hahah:)
Pojma nema sta si do sada davao,ali fosfor na pocetku cvjetanja je kosarkaskim zargonom..greska u koracima ,ali kazes..sporo otpusta,pa valjda je tako...npk 1-14-0 ..ili 0-9-0...majko mila
Dali imas nesta na bazi N,a da sporo otpusta?
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
pretpostavljam da je kroz vegu sve bilo ok i kad je krenulo cvjetanje .... zafalilo P
dodo sam na pocetku flowera na 20l zemlje guano high phoshorus po preporucenoj dozi
Dodo sam manje od preporucene doze high P od guana
jel puna ili manje od pune? :D

koju zemlju koristis.... jel neki light-mix?

Premalo je to informacija,da bi se iskoristilo kao alat za dijagnozu hahah:)
slazem se skroz

al da moram stavit novce... reko bi manjak fosfora. biljka je usla u cvjetanje sa manjkom P i taj prasak treba vremena da krene.

vidio sam par skoro pa istih slucajeva ko kod tebe sa light mix zemljom i slabim dozama p
 

power101station

Aktivan Član
27.04.2011
169
881
93
40
pretpostavljam da je kroz vegu sve bilo ok i kad je krenulo cvjetanje .... zafalilo P


jel puna ili manje od pune? :D

koju zemlju koristis.... jel neki light-mix?


slazem se skroz

al da moram stavit novce... reko bi manjak fosfora. biljka je usla u cvjetanje sa manjkom P i taj prasak treba vremena da krene.

vidio sam par skoro pa istih slucajeva ko kod tebe sa light mix zemljom i slabim dozama p
Zemlja je mix guankalong complete organics, sa dodanim guano powder, i glisnjakom oko 25% na pocetaku vege.
High phosphor sam dodo prvi tjedan cvata, a sad da me jebes vise manje 10 grama gore dole oko 150g sta je preporucena doza. Jos dodajem guano bloom tekuci i bat booster.

U dubiozi sam da idem sa guano powderom jos po njoj jer on ima najvise fosfora u sebi tipa 1 10 1 tako nes.

Premalo je to informacija,da bi se iskoristilo kao alat za dijagnozu hahah:)
Pojma nema sta si do sada davao,ali fosfor na pocetku cvjetanja je kosarkaskim zargonom..greska u koracima ,ali kazes..sporo otpusta,pa valjda je tako...npk 1-14-0 ..ili 0-9-0...majko mila
Dali imas nesta na bazi N,a da sporo otpusta?
Uvjek dajem fosfor na pocetku drugi tjedan nakon streca, sad sam dodo prvi kako i pise prema guano tablici, sve po ps-u kak pise 1 tjedan bloom high phospor 8g na litru zemlje. Na drugim biljkama nema porblema jedino ova amnezija steka, a druge su i druga sorta. Mislim da je jace da je 20 1 tako nes high phospor od guana.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-02-11-19-11-17-462_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-02-11-19-11-17-462_com.android.chrome.jpg
    131,9 KB · Pregleda: 15

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.140
358
Vozdra raja, desila mi se loša situacija. Prije 3-4 dana mi se resetovo tajmer, desilo se dok sam čačko po boxu. Naštelovo ga ponovo, al sam radio druge i nisam prilazio boxu u periodu mraka. Sinoć skontam da se nije gasilo svjetlo ta 3-4 dana. E sad, očekujem bananice zbog svega, al dal je moguće da počne fox tail izbacivat? Kontam da je premalo vremena za revegetacije, za to je trebalo 15 dana promjene režima. Al ova indikastija ko da je počela foxtail-at, pa me interesuje jel moguće zbog incidenta da svjetlom?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DjedMraz

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.140
358
Pratim definitivno, nije još izražajno toliko, ako se pogorša, kontam da je jedino rješenje pojačat mrak, na nekih 14 sati. Hvala na mišljenju:respect:
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.030
258
Nemas sta sada, neki stres su prosle sigurno, sad kako ce reagovati ko zna, ugl mogu da oduze nedelju - dve, prati, pa sto kazes sa manje dana da ih ubrzas, al to ako ako ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Violet

Aktivan Član
19.03.2014
34
256
53
entangled in rainbow
Pozdrav kolege i kolegice,
molila bih vas za pomoć oko problema s biljčicama (autoflow) starim 14 dana. Rastu ispod Zeusa 600W Pro na 25% i 65cm udaljenosti i na režimu 20/4.
Temp.: 24-25.5°C (Noć za 1:5-2°C manje)
Vlaga: 50%
Trenutno samo 2 clip fana rade i ispušni Infinity T6 u 2. brzini, a kad se vlaga ili temp. podignu iznad 60% ili 27°C onda ide na 3 ili 4. brzinu.
U Biobizz Allmixu su od početka i do sad su dobile samo Root Juice i Acti Veru u preporučnim količinama 2-3 x po 0.5-0.75L, PH 6. 3-6.5.
Danas i sutra im slijedi prvo pravo zalijevanje sa 1,5 -2L jer su u potovima od 11-18 L.
9 ih je u šatoru 150x150 i samo ove 3 pokazuju isti problem mada je kod ove prve najuočljiviji i najgori. Diskoloracija uz vene.
Molim vas da mi pomognete identificirati problem.
I da dodam da već godinama growam autose u istoj zemlji i gnojivima, ali pod hps-om, pa mi je ovo takoreći prvi grow s ledom od početka.
Evo slika počevši od ove najgore:
IMG_5345.jpeg
IMG_5343.jpeg IMG_5344.jpeg

Moram dodati kako sam pred 4-5 dana zbog niske temp. odvrnula Zeusa na 50% i podigla ga za 15-20cm (na 80-85cm udaljenosti od biljaka) i sve mi se čini da se tada ovo dogodilo. Nije ostao ni 20 sati, a već sam ga vratila na 25% i spustila natrag na 65-70cm jer sam nabavila uljni radijator koji mi sada odlično održava temperaturu.
Jesam li ih spržila ili se dogodio neki lock out.
Trebale bi imati svega još u zemlji, PH metar je kalibriran i točan…
Hvala svima od srca
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Crazy Smoke

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.156
233
@Violet
Pozdrav,dodaj malo dušika (N) i nemoj još zeusa na 50%..
Vidim po zemlji da naglo zaljevaš,pokušaj to radit što sporije.

Edit:Također ti preporučam light mix od početka,mlade biljke ga puno bolje podnose.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: DjedMraz

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Zeus na 25% i na 80cm...to su umoli za uzgoj zelene salate,nista strasno !
Nije do zeusa..prije da je do ventilacije.
Biljke ispod zeusa moraju biti na vjetru !

Kod mene su autosi na 75% i na 40cm (zeus 465 pro)..biljke stare 7 dana...cc 600-650umola i jako su vesele i razigrane
Necu ti to preporuciti,ali samo da vidis koliko si ..na sigurnoj visini !!!
 
Poslednja izmena:

Violet

Aktivan Član
19.03.2014
34
256
53
entangled in rainbow
Hvala na odgovorima, spustit ću Zeusa kad se probude u 13:00, kroz 5-6 dana ga odvrnuti na 50%, danas pognojiti sa Fishmixom za dušik. Ova 2 monkey/clip venta udaraju/rotiraju dijagonalno jedan naspram drugog po biljkama sa svih strana, njišu se cijelo vrijeme, ventilacija nije problem 100%. Kad malo porastu dodam i veliki rotirajući.
Do sada mi nikada biljke nisu bile gladne u 14-om danu u All mixu niti su imale ikakav problem. Još kako ti kažeš @opa cupa ako im je to preslabo svjetla do sada tim još više da nisu mogle pojesti sve iz Allmixa u pitarima od 14 i 18L u kojima su dvije od ove tri.
Pognojim, spustim svjetlo, pa sačekam i javim.
Hvala još jednom obojici.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ostavi sve kako je..redovno i pravilno zaljevaj ! Daj im vise odmora..18/6
Prati situaciju,pa ces vidjeti dali im odgovara ta visina na kojoj si :)

Koju zemlju koristis ?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Violet

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Automatik sorte NE HRANIM prvih 20-25 dana. Nikakvi stimulansi!!! Imaju u zemlji sve potrebno.
Zalijevanje malih biljki sa 7 dcl vode, nekoliko puta do sada + dodavanje stimulatora... tu traži problem.
14 litara posuda(moje) tek iza 30-tog dana dobiju OPREZNO litar i pol vode!!!
Temperatura je bitna. Nema štednje, pali grijalicu.
Imam osjecaj ako im nalijes 2 litre vode da će krepati :D
Nakrkate perlita koji zadržava vlagu + niske temperature, zemlja se ne suši, biljke male ne popiju nego se tuše.
Naravno da ce ti žutiti listovi.
Moj Attis 300 kad su biljke stare 14 dana gori na 40% / 120W. 40-50 cm od biljki.
Nikad problem :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Kad bi ljudi prestali glamurizirati i romanizirati travu i prestali je tretirati s nekim otkacenim misticnim dojmom, imali bi puno bolje rezultate.
Ne moze se usporedjivati Atis 300 sa Zeusom 600...!! razlicita je snaga !!

da ..to se podrazumjeva,pravilno zalijevanje je jako vazno
Korijen je vazan i postoje 4 osnove koje se moraju ispuniti,pa nije lose ponoviti !!

Temperatura
Kisik
Nutrijenti
Voda

To bi svi trebali osigurati.

Iznad povrsine su isto tako vazne 4 stvari

vjetar
Temperatura
Vlaga
co2...

400ppm je dovoljno,a to je manje vise vrijednost koja je u atmosferi.
Uglavnom jaka ventilacija za izmjenu zraka unutar boxa u principu rjesava problem sa co2!

edit
Root stimulator je ok od samog starta...Activ Vera ...secerna vodica...sve 5 nisi pregnojila haha
 
Poslednja izmena:

Violet

Aktivan Član
19.03.2014
34
256
53
entangled in rainbow
Koristim Biobizz Allmix, istu zemlju koju godinama koristim.
Root Juice samo prvi tjedan (jedno zalijevanje), u drugom Acti Vera (jedno zalijevanje). Ostalih 6 je zdravo i normalno.
Temp. je stabilna oko 25°C, vlaga isto 50-tak%.
Imam i grijalicu i odvlaživač (30L), sve se pali prema potrebi, toplo im je, zemlja je topla, nema štednje :D
Zalijevanje na svakih 4-5 dana. Danas će biti 5. dan od posljednjeg zalijevanja i čini mi se da im još ne treba, ali netko gore mi je savjetovao da dam dušika.
Korijeni su već svukud na dnu potova, pa sam kontala dati im malo više vode da se smoči cijeli pitar jer ovako se neki dijelovi zemlje još nisu smočili.

U prijašnjim growowima pod hps-om sam imala malo kraći razmak između zalijevanja, nikad nisam hranila prije 21-22 dana osim Root juice-a i nikad ovakav problem i to ovako rano. Nikad nisam ni prevodnila ni pregnojila (osim u prvom growu tamo pred 10-tak god), pa me ovo sad malo bacilo u “bad”.
Hvala vam svima na savjetima<3